Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psi lutalice napadaju: Pas devojčicu već ujeo za obraz  (Pročitano 4013 puta)
19. Nov 2004, 02:37:08
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pas devojčicu već ujeo za obraz

BEOGRAD - Katarina Miletić, dvanaestogodišnja devojčica koju je prekjuče ugrizao pas lutalica, juče se osećala dobro, mada je još uvek malo boli rana. Katarinu je otac prvo odvezao na Infektivnu kliniku, gde je rana očišćena, a onda je upućena na Institut za majku i dete, gde je rana zašivena, a devojčica je primila vakcinu protiv tetanusa.

Da podsetimo, Katarinu je prekjuče, nešto pre 15 sati, napao čopor pasa lutalica u blizini hale "Pionir" i jedan od njih je napao i odgrizao parče mesa sa njene desne potkolenice. Srećom, u tom trenutku naišao je vojni kombi iz kog su istrčala dva čoveka i rasterala razjarene pse.

Čopor od desetak pasa se u ovom parku krije u visokoj travi i prepada prolaznike. Koliko su ovi psi podivljali i van kontrole pokazuje i to što su isti ti psi dvadesetak minuta pošto su napali devojčicu, napali i mladića koji je tuda prolazio, ali je on uspeo da pobegne.

Katarina Miletić juče nije išla u školu, a ekipa Glasa je otišla da obiđe devojčicu.
- Krenula sam na trening i baš sam se dogovarala sa drugom da se nađemo kada je jedan veliki pas istrčao iz trave na stazu i počeo da laje i reži. Za sekund se stvorilo još sedam, osam pasa, a ovaj najveći je krenuo na mene i ujeo me za nogu. Nisam smela ni da bežim, ni da se branim samo sam vrištala. Onda je pas samo stao i počeo da beži. Kad sam se okrenula videla sam dva čoveka, a jedan je bio u uniformi, kako trče prema meni i viču na pse.

Oni su me odneli u kombi i zvali policiju i Hitnu pomoć, a ja sam zvala tatu sa mobilnog telefona. Stigao je u isto vreme kad i Hitna, pa me je on odvezao na infektivnu kliniku. Oni su rekli da u Beogradu nema besnila, samo su očistili ranu i stavili mi gazu da se ne inficira. To mi je bio prvi put da tuda prolazim i baš su mene morali da napadnu - priča mala Katarina.

- Rana je bila strašno prljava i lekari na infektivnoj klinici su se baš začudili zbog toga. Pas ju je ujeo kroz debelu trenerku koja je bila čista iznutra - kaže Nataša Miletić, majka povređene devojčice.

Prema njenim rečima, Katarina obožava pse i ne plaši ih se, ali ovo, nažalost, nije prvi put da je napao jedan.
- Kada je imala tri godine, gomila dece se igrala sa jednim psom u parku, ali je on u jednom trenutku skočio na nju, oborio je i ugrizao za obraz. Posle je išla dugo na terapije dok to nije zaraslo. Razumem da ljudi vole pse, ali treba i da paze na njih da ne lutaju sami po gradu. Sigurna sam da bi promenili mišljenje kad bi njih napali - dodaje Nataša Miletić.
Z. T - M. O
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Katarina Miletić (12) teško povređena juče u parku kod hale "Pionir" u Beogradu
Čopor pasa otkinuo
devojčici deo noge
Ljudi koji su se zatekli iz straha nisu mogli da pomognu, a razularene lutalice su se dale u jurnjavu za jednim mladićem koji im je umakao

BEOGRAD - Čopor pasa juče posle podne odgrizao je parče mesa sa noge dvanaestogodišnjoj Katarini Miletić. Napad razularenih pasa desio se u parku iznad Sportskog centra "Pionir", juče oko 15 sati dok je Katarina išla na teniske terene na trening.

Dok je išla betonskom stazom pred nju je, iz trave, pored staze, izletelo sedam, osam pasa i napalo je. Nemoćna devojčica sama nije mogla da se odbrani, ali je na svu sreću, naišao čovek u kombiju i video šta se dešava. On je istrčao i uz pomoć vojnika koji se tu našao oterao podivljale pse. Čovek koji je spasio Katarinu zvao je Hitnu pomoć i policiju, a devojčica je pozvala oca.

- Kada me je zvala bio sam na Novom Beogradu i stigao sam za dvadesetak minuta, baš kada i Hitna pomoć. Pošto sam već stigao, ja sam je odvezao na Infektivnu kliniku gde su je pregledali, a onda smo otišli u Institut za majku i dete na previjanje. Katarini su psi odgrizli parče mesa pa će rana morati da se ušije. Na Infektivnoj klinici su mi rekli da ovo nije prvi put da decu u tom kraju napadaju psi. Kažu da su, kao, vakcinisani, ali su pušteni da lutaju i napadaju koga stignu - kaže Božidar Miletić, uznemireni otac male Katarine.

U trenutku kada su psi napali dete, nekoliko ljudi se tu našlo, ali jednostavno su se plašili da priđu, jer je ceo čopor pasa pobesnelo režao i lajao.
Koliko su ovi psi opasni i ne prezaju ni od koga, posvedočio je Božidar Miletić, jer kada je stigao na mesto gde si mu ćerku napali psi, video je kako četiri psa jure nekog mladića.

Ove životinje su sasvim van svake kontrole, a skupljaju se u ovom parku u travi visokoj preko metar.
Građani nisu ovde ostavljeni samo na nemilost neobuzdanim čoporima pasa. Slični slučajevi su se dešavali i na Banjaci ovog leta, kada ljudi prosto nisu smeli da izađu iz svojih zgrada, a u tom periodu je zabeleženo nekoliko napada na decu, ali i na odrasle.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
GRIZU REDOM
Već nekoliko dana traje krvavi pir besnih pasa, Gabrijela Lanđelović izujedana kod Kliničkog centra

Serija napada podivljalih pasa na nedužne građane nastavlja se iz dana u dan! Dvanaestogodišnju Katarinu Miletić pre pet dana ujeo je pas lutalica i odgrizao joj parče potkolenice, o čemu je Kurir već pisao.
   

Gabrijela Lanđelović

Istog dana i Slobodana Sremčevića iz Mirijeva napao je pas lutalica i ugrizao ga za ruku. U samom krugu Kliničkog centra Srbije, razjareni čopor pasa napao je i Gabrijelu Lanđelović, studentkinju medicine.

- Prolazila sam pored Kliničkog centra i baš kada sam se našla preko puta Odeljenja za plućne bolesti spazila sam desetak pasa lutalica. Jedan od njih se izdvojio, prišao, zgrabio me za nogu i ugrizao dva puta - usplahireno nam je ispričala Gabrijela Lanđelović, studentkinja četvrte godine medicine iz Mladenovca. - Okrenula sam se i počela da vrištim, ali nikog nije bilo u blizini da mi pomogne. Na sreću, psi su pobegli, a ja sam onako unezverena krenula u Urgentni centar, gde su mi previli ranu. Ujed je bio blaži, zahvaljujući debelim farmerkama koje sam imala na sebi.

Gabrijela se sutradan uputila na Infektivnu kliniku da bi primila tetanus. Lekari su konstatovali povrede mekog tkiva na levoj potkolenici i pustili je na kućno lečenje. Pored pretrpljenog straha, Lanđelovićeva nam se požalila na jak bol u nozi. Činjenica je da ovaj problem gradska vlada i dalje ne posmatra kao ozbiljan, iako beogradskim ulicama, prema proceni gradske šinterske službe, slobodno šeta nekoliko hiljada pasa lutalica.

Izjava Nenada Bogdanovića, gradonačelnika Beograda, "da je gradska uprava uvek u dilemi da li da izdvoji pola budžeta da se ovaj problem reši ili da pare iskoristi u pametnije svrhe" doslovce je neozbiljna. Gradske službe su, pre svega, obavezne da omoguće udobniji i bezbedniji život svim građanima. Ko je sada odgovoran? Hoćemo li da čekamo da psi opet nekog izujedaju, pa da neko od nadležnih ozbiljno krene u akciju skupljanja pasa lutalica?

- Ne mogu da verujem da mi se ovo desilo u jednom velegradu, i to u krugu Kliničkog centra, gde svakodnevno prolazi nekoliko stotina ljudi. Zamislite kako bi bilo da se slično desi nekom bolesniku - kaže Gabrijela. - Zaista sam ljubitelj životinja, ali volela bih da postoji neka zakonska regulativa kojom bi bili zaštićeni građani, a onda svakako i te nezbrinute, agresivne životinje.
   
      

Devet šintera za ceo grad?!

Jedina gradska veterinarska stanica, u okviru koje postoji kafilerijska služba (tzv. komunalna zoo higijena) za skupljanje pasa lutalica, ima ukupno devet zaposlenih.
- Naše ekipe rade u vrlo teškim uslovima, jer imaju veliki problem sa građanima koji ne dozvoljavaju hvatanje pasa lutalica. Uglavnom znamo gde ima najviše pasa lutalica, međutim, građani koji vole životinje ometaju nas u 90 odsto slučajeva - kaže jedan od zaposlenih u tzv. šinterskoj službi. - Našu službu finansira Sekretarijat za zaštitu životne sredine, a radimo po nalogu građana i Gradske inspekcije. Vršimo sterilizaciju, vakcinaciju i razvrstavanje zdravih od bolesnih i agresivnih životinja. Iako imamo tri ekipe sa po tri člana, dosta dobro funkcionišemo.
Pansion za pse u Ovči, u okviru gradske komunalne službe Zoo higijene, jedini je sabirni centar za životinje lutalice.
      
      
      
   

(V. N.)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Citat
Vršimo sterilizaciju, vakcinaciju i razvrstavanje zdravih od bolesnih i agresivnih životinja. Iako imamo tri ekipe sa po tri člana, dosta dobro funkcionišemo.


Yeah, samo nadjite jos neku budalu da poveruje u vasu "humanost"...  

Citat
Pansion za pse u Ovči, u okviru gradske komunalne službe Zoo higijene, jedini je sabirni centar za životinje lutalice.


Pansion? Likove koji ovo stratiste sirotih lutalica nazivaju "pansionom" bih najradije ostavila tu da zive...





Ove slike ne bih da stavljam, ovde ipak mozda ima i osetljivih osoba... Ali, obavezno pogledajte!

http://www.orca.org.yu/Galerija/Kafilerija/kaf11.JPG

http://www.orca.org.yu/Galerija/Debeljaca/Deb04.jpg

I za kraj, pogledajte ovu "krvozednu zver!"
http://www.orca.org.yu/Galerija/Izlozba/Foto75.jpg
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
A sad i ti... ok, ima stenaca jadnih malih slatkih i ostalo redno... al brate ima i dzukela ... pa dodji samo kod mene u kraj bivsi kod supa... ima par matorih skotova koji hrane 20ak lutalica... i sta kad te matore drtine poumiru? Nemaju decu pa se zabavljaju kucicima tako. Sto ne uzmu lepo kuce i odgajaju ga na pravi nacin, to apsolutno podrzavam, ali ovako nesto... ljudi...........
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Znas kako... moja porodica i ja hranimo dvoje lutalica... I to jos otkako su bili stenci... Neko ih je ostavio u sred snezne vejavice pored kontejnera... Hvala Bogu, preziveli su, i slobodno mogu da kazem da su postali maskota kraja u kome zivim...  Ali, jednu stvar budi siguran: da imam dvoriste, ili da makar vec nemam Radovana, sa 100%nom sigurnoscu mogu da ti kazem da bih bez trunke razmisljanja udomila to dvoje nesrecnika... Ali, za to na zalost nemam uslove.
Lutalica ima raznih... u 90% slucajeva to su mirni psi, koji nikoga nece da napadnu, osim ako se ne osete ugrozenima... Besnila vec odavno nema, tako da nema govora o toj vrsti ugrozenosti stanovnistva...
Pazi, ja bih najsrecnija bila da lutalica uopste nema, tj da svaki pas ima svoga vlasnika... Na zalost, nije tako.  Smile  Ono sto treba da se uradi je jedna sveobuhvatna akcija sterilisanja lutalica, cime ce se resiti 2 problema: pre svega, njihov broj ce se umanjiti prirodnim putem, a sto je mzda jos bitnije, sterilisan pas je vise nego miran, i NIKADA ne napada coveka!
Najlakse je pohvatati sve lutalice i kremirati ih u nekom "pansionu", ali da li je to humano? Svojim ocima sam gledala kako sinteri love kucice... To recima ne moze da se opise... I sad kad pomislim na to, dodje mi da...  Smile  Jednog psa su obesili preko ograde na trotoaru dok se nije udavio o omcu, a drugom su glavu stavili medju klesta i sutali ga nogama... Sve to je radjeno oko 7:30 ujutru, kada deca idu u skolu... Mozes da zamislis taj shok i traumu za njih?
To je najobicnije divljastvo. To cak ni zivotinje ne rade zivotinjama.  Smile
Znaci, lutalice treba sterilisati i problem ce kroz 3-4 godine biti u potpunosti resen.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mogu ja to sve da razumem i postujem ja to, ali to ne znaci da je dobra stvar hraniti lutalice. Ne podrzavam apsolutno nikakvo divljastvo nad zivotinjama, ni na ljudima, bilo kakvo izivljavanje mi se gadi, ali ubijanje kao ubijanje ponekad smatram i korektim cinom.
Ok akciju sterilizacije mogu da isto tako podrzim, ali ocigledno da neko drugi mora raspodeljivati budzet da bi i za to bilo novca.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.