Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:09:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: psece dlake  (Pročitano 10265 puta)
29. Okt 2006, 22:33:06
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230i
pozdrav ljudi...
da li neko moze da mi pomogne...kao kucnog ljubimca imam psa(zlatni retriver),kupio sam ga sestri kad je imao 3 mjeseca,sad ima 15 mjeseci...i vec godinu dana me moji roditelji ubise u pojam,kako to nije zdravo kako cemo se razboliti,kako covjek i pas ne mogu zivjeti zajedno itd.pa me interesuje kakva je on opasnost za zivot moje sestre i moj...da li je njegova dlaka opasna???
zivi s nama u jendom malom stancicu od 33 kvadrata,sve sobe su mu na raspolaganju sem kupatila,eto moze li mi ko odgovoriti na pitanje,da svojim roditeljima objasnim da nemaju potrebe za brigu ili da ga se rjesavam...pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6230i
alo pa zar niko nista ne zna o ovome ista,a???moze li mi iko pomoci...jesu li psece dlake opasne po zivot ljudiiiiiiii????????????????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
ma sam do sada imao 2 bobtejla (jednog jos uvek) i mislim da psece dlake nisu opasne po zivot.
treba biti bas strucnjak da bi progutao dlaku,pogotovo retrivera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


two days before the day after tomorow

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2415
OS
FreeBSD
Browser
Mozilla
mob
Nokia 6680
pa ako ti pas otkopava gubavce i kugashe po parku ond se bolje pripazi...  Smile

Ako je pas uredan, cist nema potrebe za panikom.

Sisanje - preporucljivo
IP sačuvana
social share
As long as nature is not allowed to rule by the law of nature, there will always be king and there will always be slave.
Cika Ghaal.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Siemens c 45
Pero samo opusteno Wink
Imam psa 4 godine. SPava samnom, svaki dan se igra samnom veci deo dana provedem sa njim i nista mi ne fali Wink
Uzivaj sa svojim psom Wink

Inace zivim u stanu Smiley
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 6230i
hvala ljudi,nisam bio odavno pa sam tek sad procitao...hvala jos jednom i ja zivim u stanu i to veoma malom,jednosobnom
pozdav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 442
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Motorola C450
Gledaj, moraš koristiti šampon za psa, sada imaš i one protiv mirisa, mada njih psi generalno ne podnose, te se celi izližu,a  onda smrde još gore. Generalno, najveća opasnost jeste prljavština, odnosno bakterije, glivice i slično, koje pas kupi svojom dlakom dok je u šetnji. Tu su još i krpelji i buve. Protiv ovog prvog pomaže samo kupanje i pregled psa najmanje na 1,5 dan (jednostavno kada držiš psa prođeš uz i niz dlaku, opipaš ako ima nekih grudvica, a imaš čak i šampon i sprej protiv krpelja), dok protiv drugog (buva) samo ogrlica pomaže, sada ih prave čak i lepe.

Naravno, posle svakog izlaska, psu treba oprati makar šape. Preporučljivo bi bilo i četkanje, redovno, pogotovo u doba kada se pas linja, mada verujem da sve ovo znaš.

Raspitaj se kod veterinara za šampone, i gde da se nabave(nema svaki u svakoj apoteci), ja nemam psa već neko vreme, tako da ne mogu ništa da ti preporučim, pogotovo što je u pitanju dugodlaka rasa. Nadam se da će što sam rekao malo smanjiti paranoju tvojih ukućana...
IP sačuvana
social share
Lepota je prolazna, zato sam ja glup!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1533
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 6630
to sa dlakama je cista glupost...ja imam psa u stanu vec 6 godina..i ziv sam i zdrav kao i ostatak moje porodice.. Smile
IP sačuvana
social share
* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_,* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia the best
Dva puta godišnje pas menja dlaku, U proleće i jesen. To se zove linjanje. No ponekad dolazi do produženog linjanja. Najučestaliji je nedostatak vitamina a i biotina. No kad dlaka opada na pojedinim delovima tela a da koža na ogoljenim mestima nije vidljivo promenjena. To može biti posledica mnogih kožnih bolesti, čak i opasnih za ljude, pa psa treba odvesti na pregled.
U nekim se slučajevima na ogoljelim mestima vide znaci oštećene kože. Ili znaci češanja kod preteranog svrabeža ili pojačano prhutanje-sušenje. Katkad se javljaju ozlede u obliku ekcema, zatim kraste a na tim mestima može doći i do odebljanja kože ili obrnuto; do atrofije.
Te površine kože često mijenjaju i boju, postajući tamne.

Linjanje je normalni deo menjanja dlake ili krzna. Neke vrste će se linjati više od drugih. Preporučujemo svakodnevno četkanje ljubimca kako biste odstranili svu otpalu dlaku. Pokušajte i svakodnevno dodati i pola do jedne kasicice suncokretovog ulja u njegovu hranu. Veterinar vam može preporučiti i neke proizvode koje će smanjiti količinu otpale dlake.

Izvor

Mozda ti ovo pomogne  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


I love dogs

Zodijak
Pol Žena
Poruke 126
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 
Ja imam dva psa u kuci, pa smo zivi i zdravi. Redovno ih vakcinisem, cistim od parazita, kupam na dva meseca,jedini problem su dlake koje moram redovno da usisavam, ali sam navikla, inace imam dva labradora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:09:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.