Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:05:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prvi S-300 sistemi stigli u Iran ?!?  (Pročitano 7038 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Mislim da se neke stvari mogu detektovati tek u radionici, primenom ultrazvucnih i drugih metoda, oni se zale na nekvalitetne i defektne delove i komponente.

Cinjenica je da rusku trgovinu naoruzanjem sirom sveta prate ovakvi skandali i jasno je da se nisu pokazali kao pouzdan partner iz ovih nekoliko slucajeva, samo u poslednjih par godina. Ako na tome ne porade, izgubice sve kupce dugorocno, a to svakako nije dobro.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Mislim da se neke stvari mogu detektovati tek u radionici, primenom ultrazvucnih i drugih metoda, oni se zale na nekvalitetne i defektne delove i komponente.

Cinjenica je da rusku trgovinu naoruzanjem sirom sveta prate ovakvi skandali i jasno je da se nisu pokazali kao pouzdan partner iz ovih nekoliko slucajeva, samo u poslednjih par godina. Ako na tome ne porade, izgubice sve kupce dugorocno, a to svakako nije dobro.

naravno da nije dobro....ali ipak mislim da  se dosta preteruje,medijski pre svega...da se smanji kupovina ruskog oruzja...a pogotovo u zadnjih par godina...jer su uspeli da se vrate u sam vrh izvoznika!!!verujem da je nesto bilo defektno...ali toliko,da vratis avione demonstrativno...i bez ostavljanja mogucnosti da se to resi,recimo isporukom  novih i zamenom pokvarenih delova....ne znam,mnogo tu nesto smrdi...bar meni...
« Poslednja izmena: 19. Mar 2009, 16:34:15 od wesssko »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Pa trazili su Su-30 u zamenu ali nisu mogli da se dogovore Suhoi i MiG oko transfera sredstava.
Ono sto je poenta je da u razlicitim poslovima sa razlicitim partnerima imaju probleme, i to ne male probleme, a to svakako nije dobro. I pored toga, ja bih voleo da vidim Su-35 sa srpskom rondelom, pa makar nas i zaebali, sta cu kad sam gloop pa ne ucim iz tudjih gresaka Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
. I pored toga, ja bih voleo da vidim Su-35 sa srpskom rondelom, pa makar nas i zaebali, sta cu kad sam gloop pa ne ucim iz tudjih gresaka Smile

Citat


ma nemoj zajebavati!!!! Smile Smile Smile,a ko ne bi!!!???,

a i ovi alzirci su ludi...traze su-30,kako da ne,verovatno su zahtevali po istoj ceni isti broj aparata!!! Smile,a rusi jedva cekaju da im isporuce!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Trazili su 14-16 Su-30 u zamenu za 29 jednoseda i 6 dvoseda koje je MiG trebao isporuciti. Medjutim, problem je bio taj sto bi onda MiG morao da preusmeri vec uplacena sredstva Suhoju, ali to nije sve. Deo su alzirci "platili" starim avionima MiG-29 i MiG-23 ciju cenu im je MiG odbio od cene novih, pa bi i ta sredstva MiG morao da uplati Suhoju, sto nije dolazilo u obzir, jer oni ta sredstva jednostavno nisu imali u tom trenutku. Na kraju je celu stvar preuzela drzava, i otkupila 29-ke, kompaniju MiG smestila u korporaciju sa Suhojem i resila da pokrije dugove ukoliko to sami ne budu mogli da urade, ali nadam se da hoce ukoliko dobiju "posao veka" sa indijom.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Trazili su 14-16 Su-30 u zamenu za 29 jednoseda i 6 dvoseda koje je MiG trebao isporuciti. Medjutim, problem je bio taj sto bi onda MiG morao da preusmeri vec uplacena sredstva Suhoju, ali to nije sve. Deo su alzirci "platili" starim avionima MiG-29 i MiG-23 ciju cenu im je MiG odbio od cene novih, pa bi i ta sredstva MiG morao da uplati Suhoju, sto nije dolazilo u obzir, jer oni ta sredstva jednostavno nisu imali u tom trenutku. Na kraju je celu stvar preuzela drzava, i otkupila 29-ke, kompaniju MiG smestila u korporaciju sa Suhojem i resila da pokrije dugove ukoliko to sami ne budu mogli da urade, ali nadam se da hoce ukoliko dobiju "posao veka" sa indijom.


cekaj...mig im je fakticki dao avione za "badava",ne mogu da verujem da su pristali da odbiju cenu na racun starih 23-jki i 29-tki!!!???i ovi se jos bune....zvizno bi ja njima sa tih istih 29-tki koje su vratili  po jednu krstarecu pa da se puse!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Da, nije to prvi put da mig tako radi, uzmu stare polovne avione od starih kupaca, njima isporuce nove modele a ove remontuju, modernizuju i prodaju dalje. Takve ugovore su nudili i madjarima i jos nekim zemljama u regionu, ali su madjari ipak odlucili da uzmu SAAB-ove. Inace oni izrse procenu vrednosti tih aviona, i odbiju tu verdnost od cene celog ugovora. A pisalo se i da su lose procenili stanje u kojem se nalaze alzirski MiG-ovi, narocito 23-ke, pa su ih procenili na vecu vrednost nego sto zaista vrede, tj. kada su ih prebacili u Rusiju, shvatili su da ce trebati vise novca da se remontuju nego sto su prvobitno mislili.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Pa verovatno je sledeci scenario:posto su rusi lose procenili stare alzirske,trazili su da se za nove doplati,ovi su to odbili i onda im mig isporucio aparate u skladu sa cenom...misleci verovatno da ce ovi kupiti nove delove za njih i tako pokriti svoje troskove viska kod starih alzirskih migova!!!a ovi onda vratili 29-tke mig-u,nego staje sa tim starim alzirskim,jesu li jos kod rusa???ako je tako onda je mig na konju!!???
« Poslednja izmena: 19. Mar 2009, 18:10:55 od wesssko »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Nije bilo problema sa cenom sve je to bilo ok, inace mislim da su alzirski avioni prebaceni u rusiju, ali njihova cena je vec zaracunata u ugovor alzircima i njima ce to biti isplaceno verovatno u drugoj opremi, a MiG ce morati to da plati keshom isporuciocu opreme, pasce neko prebijanje izmedju ruskih kompanija, zato i jeste sve lose po MiG, jer ono sto su dobili sada moraju da plate a nemaju odakle, pa se to vodi kao dug, i zato i jeste uskocila drzava da preuzme taj dug i kompaniju smesti u drzavnu korporaciju u kojoj je Suhoj i jos par firmi.

Inace deo celog ugovora sa alzircima su i sistemi S-300PMU2, mislim 8 diviziona da je pisalo po stampi, tenkovi T-90, tunguske, modernizacija ruske tehnike koju vec poseduju alzirci itd.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
jos ce alzirci proci extra....pmu2 im prodaju???hahahaha...ne verujem,!!!extra!!! Smile Smile Smile Smile Smile

pa zar nisu sve aviokompanije u rusiji(mig,suhoj,tupoljev..itd) sada unificirane u jednu???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:05:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.