Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:49:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prvi privatni Su-27  (Pročitano 9779 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pa placenici, dal americki ili ruski, isto mu dodje, a to sto su prodali, pa neka su, nista strasno. Verovatno bi kod njih trunuli ovi avioni, a ovako ce neko da vodi racuna o njima, da ih restaurira i da lete, a to je sustina.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
U.S. buys Su-27 fighters from Ukraine for 'aggressor' training

12/05/2009 15:43 MOSCOW, May 12 (RIA Novosti) - The United States has bought two Su-27 Flanker fighter jets to help train U.S. pilots to cope with the growing number of Russian 4th-generation aircraft sold around the globe, a U.S. online magazine said.

The two planes have been bought from a private Ukrainian company by the Reno-based Tac Air, which provides training and test support for the military.

The aircraft will also be used to test the effectiveness of new U.S. radars and electronic warfare equipment, the Strategy Page reported.

The 33-ton Su-27 is similar to the U.S. F-15, but costs some 30% less, the source said.

Su-27 fighters have been produced in Russia since 1982. They are still widely used in the Russian Air Force and are gradually undergoing maintenance repairs to extend their service life.

The Su-27 Flanker and its variant, the Su-30 Flanker C, account for a major share of Russia's arms exports. In the past, Russia's Sukhoi aircraft maker sold Su-27 and Su-30 fighters to China, India, Malaysia, Venezuela and Algeria.

In 2007, Sukhoi exported 50 of these aircraft, accounting for 50% of Rosoboronexport's export revenues.

According to U.S. sources, the two aircraft, which have been acquired in a commercial variant, stripped of weaponry, are being overhauled and modified by the U.S. Pride Air company.



Inace na sajtu www.prideaircraft.com danas nisam uspeo da udjem na deo "news", tako da vise ne mogu videti ni slike ovih aviona.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
znaci,bio sam u pravu-ipak se ne radi samo o dobrocudnoj razonodi i kolekcionarstvu...  Smile
a s druge strane,ja nikada necu razumeti tu suprotnost da Rusi gotovo nikad ne kupuju zapadnjacke primerke...
oni izgelda cekaju da im opet dodje "na ruke" (u ovom slucaju,umesto U2) neki SR-71,ili F-22 ili sta vec,pa da ga onda nesto malo ispituju i koriguju...  Smile Smile
ovo se moze reci za sve vrste naoruzanja,a ne samo za avione:dok ameri koriste svaku priliku i ispituju sva zanimljiva(naprednija,opasnija...) oruzja drugih zemalja,al zato jako obazrivo,a opet,jako pametno i ciljano namecu svoje krntije drugima i dobro ih kontrolisu,Rusi imaju jako malo kontrole nad svojim naprednim masinama/proizvodima u drugim zemljama,a samo sede skrstenih ruku i cekaju da im s neba padne neki pokvareni SR-71/F-22,ili sta vec...
epa,ne ide to tako.(naravno,zato je bitno da su oni raskomadali jednog Tajfuna i sve to pred kamerama zapdnjacke televizije...(nisam siguran dal je bio NG,Dis,ili sta vec...).  Smile  ja ne znam koja budala je mogla tako nesto da uradi...)
Siguran sam da da su hteli i mislili na vreme,da su Rusi tokom Zalivskog rata,ili tokom "Iracke Slobode" ( Smile )mogli opusteno da se docepaju jednog Abramsa,jer ih je unisteno mnogo vise nego sto ovi pricaju.
ako ne da ga odvezu u Rusiju na ispitivanja,sigurno su mogli da izdejstvuju da makar na neko vreme dobiju uvid u neku od olupina.bilo pod izgovorom posmatraca,bilo (diplomatski)nezakonito... uostalom,ne bi to bio ni prvi,a ni zadnji put da se ukradena tehnikasalje na ispitivanje...
a to je samo sto se Abramsa tice,i to u vreme Zalivskog rata,a da ne pominjem silne druge masine koje su mogli bez vecih problema da nabave i da procene i tokom Hladnog rata,i posle njega...  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ne bih se slozio da ne koriste, tj. da nisu koristili svaku priliku koja im se ukazala, samo je tesko doci do takve prilike. Recimo F-14 su imali prilike da ispitaju od Iranaca, F-16 bi sada mogli da ispitaju od Venecuele, ranije su sticajem okolnosti dosli do Sidewindera u vijetnamskom ratu pa kopirali i dosli do K-13 ako se ne varam, bilo je jos slucajeva, ali to su okolnosti, jer ne desava se cesto da jednu od dve sile napuste dojucerasnji saveznici kod kojih ostaje neka vredna tehnika. Poslednji slucaj je kupovina bespilotnih letelica od Izraela, ne da bi je upotrebljavali, vec da bi je ispitali i prekopirali neka resenja koja su dobra, znaci rusi to rade kada im okolnosti i dozvoljavaju, i kada ima potrebe za time. Jer siguran sam da im nije toliko znacajno da isprobaju recimo Venecuelanski F-16 u dogfightu protiv MiG-29, to vec znaju kako ce proci, njima bi bilo zanimljivije da dodju do modernijih americkih varijanti ovog aviona, kako bi testirali BVR sposobnosti takvih aviona, i da pronadju slabosti koje bi mogli iskoristiti, a do toga je vec skoro nemoguce doci, kako rusima, tako i amerima da dodju do ruskih najmodernijih masina.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Recimo F-14 su imali prilike da ispitaju od Iranaca, F-16 bi sada mogli da ispitaju od Venecuele
pa sto nisu?ne bi im ni najmanje opravdanje trebalo...
inace,slazem se ja da Rusima to u sustini ne treba,ali ima par stvari koje bi vredelo da vide,a ono da treba da bolje vode kontrolu nad naprednim isporucenim modelima,to ostaje.
ja sam najvise mislio na to da nisu ama bas nista pokupili od Abramsa,koji jeste shit,ali ipak vredelo bi im dosta da ga upoznaju; i na jos neke sisteme.
sad,kad bolje razmislim,osim tih par izuzetaka,i nemaju potrebe da kopiraju i proucavaju druge...  Smile Smile
aj,odoh.laku noc.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pa mislim da su iskoristili priliku i da su neki F-14 bili ispitani od strane rusa. Inace Abramse nisu imali prilike da ispitaju jer ni jedan nije unisten na teritoriji koja je potom ostala pod kontrolom iracana, suvise brzo su gubili teritoriju. za vreme hladnog rata u "agresorskom" skvadronu nije bilo migova i suhoja, vec su tu bili avioni koji su "glumili" ruske avione i njihovu taktiku upotrebe. Kada se SSSR raspao, dosta tehnike su ostavili za sobom u zemljama koje su prethodno okupirali kao i u zemljama koje su nastale raspadom SSSR-a, pa otuda i prilika za amerikance da jeftino dodju do te tehnike. Gledao sam jednom prilikom neku reportazu o NATO vezbi u kojoj su ucestvovali lovci i bombarderi NATO zemalja, ali su na tlu imali PVO sisteme tipa KUB, Neva, razne ruske radare VOJIN koji su potpuno operativni i piloti su morali da smisle taktike kako da probiju PVO sistem i da bombarduju branjeni cilj. Vrlo korisno, i bilo bi korisno i za ruse, recimo da uzmu HAWK od Irana i da isprobaju razne tehnike napada na cilj koji bi ovaj branio. Doduse, napravili su protivradarske rakete od kojih su neke specijalizovane upravo za ovaj sistem.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Pa mislim da su iskoristili priliku i da su neki F-14 bili ispitani od strane rusa.
ako je zaista tako,lepo...
Citat
Kada se SSSR raspao, dosta tehnike su ostavili za sobom u zemljama koje su prethodno okupirali kao i u zemljama koje su nastale raspadom SSSR-a, pa otuda i prilika za amerikance da jeftino dodju do te tehnike.
(slazem se) e,to je jos jedan primer lose kontrole nad naprednim sistemima.doduse,veci deo onih naprednih tehnologija i sistema vracen je u Rusiju,ili je ostao pod nadzorom,ali meni se nimalo ne svidjaju postupci Ukrajine,a i jos nekih drzava koje su bukvalno napravili buvljak od vojske.dobro,nisu imali izbora,trebao im je novac,ali to ne znaci da treba da se prodaju napredni sistemi naoruzanja,i to zapadnim zemljama,i to zbog evaluacije,a po ceni bicikla...(metaforicki).a i Rusi su,naravno trebali tu da daju doprinos.
imali su nekoliko prilika i nekoliko mogucnosti da sprece takve stvari.ako je vec 1989. bilo ocigledno da ce SSSR da se raspadne,ako nista drugo,mogli su barem da u nekim drzavama,kolko je to bilo moguce zamene neke sisteme drugima.ili cak i posle raspada,Rusija je,da je htela mogla opusteno da naredi Ukrajini da nista ne sme da se prodaje,pogotovu ne oni dobri sistemi,a da ona da deo fondova za odrzavanje dok se ne rese vaznija pitanje.ali ne,tad je Jeljcinu na pameti bilo samo kako da pokupi sto vise para,da "oslobodi Rusiju tereta i komunizma"(koji je odma zamenio svojim idiotlukom od rezima...) i da lepo do kraja raspusti ceo SSSR sa sve vojskom,vladom,ekonomijom i ostalim stvarima,ko da se radi o nekom udruzenju izvidjaca,a ne o supersili sveta...  Smile
Citat
Vrlo korisno, i bilo bi korisno i za ruse, recimo da uzmu HAWK od Irana i da isprobaju razne tehnike napada na cilj koji bi ovaj branio.
pa,to...
ali,opet,oni to jos nisu uradili,zar ne?  Smile
ne znam mnogo radare,ali pretpostavljam da je to neki koji imaju i druge zemlje(?  Smile ) i pretpostavljam da bi i mogli da nabave jedan,ali eto...
samo jedno kratko pitanje?jel znas mozda koliko,u kakvom obliku,kada i gde su Amerikanci nabavili S-300?  Smile
(inace,to je po meni jos jedan primer nedovoljne kontrole i paznje na takve vredne sisteme.i S-200 da su nabavili,bilo bi previse,a kamoli S_300 koji je ubedljivo najsmrtonosniji i najbolji PVO sistem...  Smile  )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Amerikanci su pokusali da nabave S-300 90-ih, ali nisu uspeli, vec je neko ranije postavljao ovaj link, mozda i ja, ali evo da ponovim, nije lose podsetiti se pokojnog Yefremova:

http://en.rian.ru/analysis/20061003/54490651.html

Inace, medju NATO clanicama se nalazi nekoliko operatera sistema S-300. Medju njima su Bugarska, Slovacka i Grcka (koja je preuzela sistem u ime Kipra).
U aprilu 2005. je odrzana vezba u Francuskoj i Nemackoj pod nazivom Trial Hammer 05 sa ciljem uvezbavanja unistavanja protivnicke PVO i na toj vezbi su ucestvovali i Slovaci sa svojim S-300, mislim da je verzija "P" u pitanju a ne PMU kako po negde pise, zato sto je PMU uveden u upotrebu tek 1992. a Slovaci su svoj S-300 nasledili iz Cehoslovacke, koja se raspala krajem te godine (zvanicno 1. januara 1993.).

Mislim da i bugari raspolazu sa S-300P iz razloga sto su ih nabavili u vreme pre raspada SSSR, dok su grci svoj PMU1 nabavili dosta kasnije, ali nemam podataka o tome da li su amerikanci imali pristupa tom sistemu.

Hrvati su imali delove sistema S-300 ali ne znam koja varijanta, obzirom da je nabavljen od Ukrajine ili Belorusije 1995., pretpostavljam da je u pitanju "P" verzija, i pricalo se da su dolazili strucnjaci iz neke strane zemlje da pregledaju sistem, pa cak i da su ga prodali nekoj od tih zemalja, pretpostavke su bile da su to ili izraelci ili amerikanci.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2009, 14:59:43 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
znaci,bio sam u pravu-ipak se ne radi samo o dobrocudnoj razonodi i kolekcionarstvu...  Smile
a s druge strane,ja nikada necu razumeti tu suprotnost da Rusi gotovo nikad ne kupuju zapadnjacke primerke...
oni izgelda cekaju da im opet dodje "na ruke" (u ovom slucaju,umesto U2) neki SR-71,ili F-22 ili sta vec,pa da ga onda nesto malo ispituju i koriguju...  Smile Smile
ovo se moze reci za sve vrste naoruzanja,a ne samo za avione:dok ameri koriste svaku priliku i ispituju sva zanimljiva(naprednija,opasnija...) oruzja drugih zemalja,al zato jako obazrivo,a opet,jako pametno i ciljano namecu svoje krntije drugima i dobro ih kontrolisu,Rusi imaju jako malo kontrole nad svojim naprednim masinama/proizvodima u drugim zemljama,a samo sede skrstenih ruku i cekaju da im s neba padne neki pokvareni SR-71/F-22,ili sta vec...
epa,ne ide to tako.(naravno,zato je bitno da su oni raskomadali jednog Tajfuna i sve to pred kamerama zapdnjacke televizije...(nisam siguran dal je bio NG,Dis,ili sta vec...).  Smile  ja ne znam koja budala je mogla tako nesto da uradi...)
Siguran sam da da su hteli i mislili na vreme,da su Rusi tokom Zalivskog rata,ili tokom "Iracke Slobode" ( Smile )mogli opusteno da se docepaju jednog Abramsa,jer ih je unisteno mnogo vise nego sto ovi pricaju.
ako ne da ga odvezu u Rusiju na ispitivanja,sigurno su mogli da izdejstvuju da makar na neko vreme dobiju uvid u neku od olupina.bilo pod izgovorom posmatraca,bilo (diplomatski)nezakonito... uostalom,ne bi to bio ni prvi,a ni zadnji put da se ukradena tehnikasalje na ispitivanje...
a to je samo sto se Abramsa tice,i to u vreme Zalivskog rata,a da ne pominjem silne druge masine koje su mogli bez vecih problema da nabave i da procene i tokom Hladnog rata,i posle njega...  Smile  Smile


imaju rusi bukvalno sve i jedan tip americkog vazduhoplova...osim f-22,znam iz pouzdanih izvora,covek bio na licu mesta!!!verujem da imaju i abramsa....mada to i nije neko cudo tehnologije!! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Odakle im F-15, F-16, F-18, to mi malo cudno, vec bi se pisalo o tome po strucnoj stampi isto toliko koliko i kada ameri pribave neki ruski avion. Digne se poprilicna buka oko toga, takve stvari privlace paznju.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:49:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.