Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:58:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prvi Filmski festival Srbije  (Pročitano 3413 puta)
Jet set burekdzija


ono sto te ne ubije,ojaca te!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7368
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile Smile Smile
bas sam sinoc odgledala jedan film,
Porodicni heroj - odlican film,
ali bilo je dosta poteskoca, slika mutna pa ton preglasan pa je brujalo ............ali se izdrzalo jer je film stvarno dobar i preporucujem ga. Nemojte protumaciti da blatim festival, samo kazem da se treba ipak voditi racuna da bude sve kako treba.Neki su cak i napustili salu, ali istrajni su ipak ostali. Inace je bilo malo posetilaca,nadam se da je zato kriva kisa tj.nevreme. Veceras cu pogledati Belle epoque........ Smile
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


ono sto te ne ubije,ojaca te!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7368
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
i zavrsi se nas prvi festival.......
Pogledala sam Belle epoque, mada je dobio nagradu - film nije po mom ukusu.Moja ocekivanja su bila jedno, ali valjda o ukusima ne treba raspravljati.
Zatim sam pogledala bez daha Iberia,ko voli ritam i muziku,gracizne pokrete, preporucujem ga.Publike je bilo,na moje iznenadjenje,jer ipak je rec o plesu flamenka i baleta na savremeni nacin.Na kraju je dobio zasluzen veliki aplauz.
Sinoc sam odgledala film Optimisti - pet prica u kojim glavnu ulogu ima Lazar Ristovski. Fantastican i fenomenalan!!!!

Toliko od mene, izvinjavam se na duplom postu.  Smile
« Poslednja izmena: 09. Jul 2007, 11:20:17 od LillyG »
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Glavna nagrada FFS filmu Belle époque            

Gran pri prvog Filmskog festivala Srbije dobio je film Belle epoque reditelja Nikole Stojanovića.
Festival je svečano završen juče u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu proglašenjem i uručenjem nagrada - statueta Ibis o kojima je odluku doneo međunarodni žiri, čiji je predsednik bio islandski reditelj Fridrih Tor Fridrikson. Članovi žirija su bili i direktor fotografije iz Švajcarske Karlo Varini, hrvatski kritičar Nenad Polimac i iz Srbije glumica Dušica Žegarac i reditelj Boro Drašković.

Nagradu za režiju dobio je Sabolč Tolnai za film Peščanik, a za scenario Uglješa Šajtinac i Dejan Nikolaj Kraljačić za film Hadersfild.

Za glavnu žensku i mušku ulogu priznanja su primili Vita Mavrič (Belle époque) i Kenedi Hasani (Kenedi se ženi Želimira Žilnika).

Za epizodne uloge nagrađeni su Milena Vasić Ražnatović (Konji vrani Ljubiše Samardžića) i Petar Božović (Hamlet).

Nagradu za najboljeg direktora fotografije dobio je Milad Tauk, za montažu Aleksandar Rajković i za kostim Jelena Petrović - svi za rad na filmu Hamlet.

Arsen Dedić dobio je nagradu za muziku u filmu Belle époque, a iz ekipe istog filma priznanja su dobili i scenograf Miodrag Nikolić i maskerke Milena Stefanović i Tamara Spasojević.

Nagradu za dizajn zvuka dobio je Lukas Grgozevski za film Peščanik.

Za najbolje ostvarenje u selekciji evropskih filmova Eurimaž proglašena je koprodukcija Portugalije, Francuske i Italije - Trans u režiji Tereze Vilaverde, prema odluci žirija čiji su članovi Oto Rajter, Jasmin Duraković i Gorčin Stojanović . Priznanje je primila predstavnica Eurimaža, koja je pročitala pismo zahvalnosti autorke i izrazila nadu da će se nastaviti dobra saradnje FFS-a i evropskog fonda za pomoć filmskim koprodukcijama.

Na Filmskom festivalu Srbije od 3. jula u domaćem takmičarskom programu Nacionalna klasa učestvovalo je 16 filmova. Svečanu ceremoniju dodele nagrada vodio glumac Nikola Đuričko, uz živu filmsku muziku i kolaž insereta iz istorije srpske kinematografije, a nagrade su proglašavali i uručivali popularni glumci i drugi filmski poslenici.

Prvi po redu Filmski festival Srbije zatvorio je poslednji film Gorana Paskaljevića „Optimisti“.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:58:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.