Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:38:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prva žena pilot helikoptera u VS  (Pročitano 9980 puta)
27. Nov 2010, 16:27:55
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung S7
Beograd -- Dvadesetdvogodišnja Anja Krneta, studentkinja četvrte godine Vojne akademije, postala je prva žena pilot helikoptera u istoriji srpske avijacije.






Anja je još na obuci, a kada bude završila školovanje, očekuje da će joj se ispuniti san da bude pilot u nekoj od jedinica srpske vojne avijacije.

Kada je nedavno prvi put sama poleteta helikopterom, Anja Krneta je ušla u istoriju. Oduvek je želela da postane pilot pa joj na Akademiji nije bilo teško da savlada zahtevne tehnike letenja.

“Nije mi bilo teško jer mene to zaista zanima, privlačilo me od malih nogu, radim to sa ljubavlju i nemam nikakav problem sa tim. Što se tiče motora , konstrukcije, te muške stvari, nikada nismo imala problem s tim”, kaže Anja.

Od tri devojke koje na Vojnoj akademiji završavaju školovanje za pilota, helikopter vozi samo Anja. I avion je zahtevan, ali kako kaže helikopter je poseban izazov.

“Helikopter ima dve palice, avion jednu i za helikopter morate da imate jako dobru koordinaciju pokreta ruku i nogu dok to za avion i nije toliko karakteristično”, objašnjava Anja.

Ovoj neobičnoj devojci čak bolje ide zahtevna vožnja helikoptera nego daleko lakša vožnja automobila.

“Imam vozačku dozvolu, ali jako slabo vozim tako da bolje mi ide ovo sa helikopterom nego sa autom”, kaže ona.

Još nekoliko meseci i Anjin san će biti ostvaren. Za sada je helikopter tipa “Gazela” njeno omiljeno prevozno sredstvo.

“Za sada planiram da ostanem na ‘Gazeli’, a sada kasnije, videćemo šta če se dešavati. Posle završene Akademije počeću da radim u nekoj od jedinica u eksadrili kao pilot na helikopteru”, navodi Anja.

Da bi postala kandidat za pilota, Anja je morala da prođe rigorozne zdravstvene preglede i psiho testove, ali i da izvede padobranski skok i izdrži naporan kurs preživljavanja u prirodi.

Ovu strogu selekciju, za sada su, pored Anje, uspele da prođu još samo dve devojke Ana Tadić i Sandra Radovanović koje će zajedno sa Anjom Krnetom ući u istoriju srpske vojne avijacije.




Izvor: B92
« Poslednja izmena: 27. Nov 2010, 16:28:22 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Air Max fan - since 1987

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 240
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 7110
Udace se ova za pilota iz lovacke eskadrile.  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12

“Imam vozačku dozvolu, ali jako slabo vozim tako da bolje mi ide ovo sa helikopterom nego sa autom”, kaže ona.

sacuvaj boze i sakloni ...  Smile Smile

ponekad se zapitam da li je bolje da lepo skupimo josh malo tog leteceg krsha shto nam je preostalo , pa da zalozimo jednu vatru . avijaciju ionako nemamo , ali bi barem izbegli sramotu .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Nokia 
Citat
Da bi postala kandidat za pilota, Anja je morala da prođe rigorozne zdravstvene preglede i psiho testove, ali i da izvede padobranski skok i izdrži naporan kurs preživljavanja u prirodi.

Ovu strogu selekciju, za sada su, pored Anje, uspele da prođu još samo dve devojke Ana Tadić i Sandra Radovanović koje će zajedno sa Anjom Krnetom ući u istoriju srpske vojne avijacije.

Svaka cast zenske  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
Ako je devojka slobodnih shvatanja mozda i bude neke koristi od nje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung S7
Ako je devojka slobodnih shvatanja mozda i bude neke koristi od nje

A kakvih to koristi sem sto ti brani nebo i zemlju papku jedan  Smile Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
A kakvih to koristi sem sto ti brani nebo i zemlju papku jedan  Smile Smile

kako se u avijaciji prevodi izraz "bataljonka" ?  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 5
 Smile

Svaka cast Ana, samo napred!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Svaka cast! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12


“Imam vozačku dozvolu, ali jako slabo vozim tako da bolje mi ide ovo sa helikopterom nego sa autom”, kaže ona.

sacuvaj boze i sakloni ...  Smile Smile

ponekad se zapitam da li je bolje da lepo skupimo josh malo tog leteceg krsha shto nam je preostalo , pa da zalozimo jednu vatru . avijaciju ionako nemamo , ali bi barem izbegli sramotu .

Bas tako.Ovo sto se danas radi je velika bruka i sramota za ovo malo sto je ostalo od vojske. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:38:01
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.