Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prva žena Nikole Sarkozija: Sesilija mi je preotela muža!  (Pročitano 1913 puta)
02. Jun 2008, 14:36:06
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Prva žena Nikole Sarkozija: Sesilija mi je preotela muža!
Autor: Blic online | 02.06.2008 - 12:39


Prva žena francuskog predsednika Nikole Sarkozija Mari-Dominik Kulioli kaže da mu je oprostila što ju je prevario, ali da još uvek ne može da pređe preko činjenice da ju je tada izdala najbolja prijateljica – Sesilija Sigane-Albeniz, koja se osam godina kasnije preudala za Sarkozija, piše britanski Tajms.

Mari-Dominik (53), koja je pomogla tada još mladom i neiskusnom Nikoli Sarkoziju da izgradi svoju političku karijeru, tvrdi da joj je Sesilija (50) preotela muža.
"Sesilija je, kao moja najbolja prijateljica, bila spremna na sve kako bi se približila mom mužu", ispričala je Mari-Dominik Kandis Nedelek, koautorki knjige "Sarkozi i žene", koja će se tokom ove nedelje pojaviti u knjižarama širom sveta.
Nikola je tek bio izabran za gradskog većnika u pariskom predgrađu
Nui kada je upoznao Mari-Dominik. On je tada još uvek bio student na Sorboni, živeo je veoma skromno, pa Mari ga je, prozvala "duhovnikom skromnog srca".
"On tada nije mario za Rej Ban ili Roleks. Moda ga uopšte nije zanimala", kaže Mari-Dominik.
Kao ćerka uglednog italijanskog hemičara, Mari je pomogla Sarkoziju i obezbedila mu podršku tzv. korzikanske frakcije u stranci. Ubrzo potom se zaposlila kao nastavnica italijanskog jezika, a njih dvoje su počeli da žive zajedno. Na početku su, kako sama kaže, bili srećni - živeli su u stanu iznad kuće Nikolasove majke, a letovali u njenoj porodičnoj vili na Korzici.

Nevolje su, međutim, nastale nakon samo dve godine braka. Mari smatra da se Nikola zaljubio u Sesiliju na njenom venčanju sa Žakom Martinom. Tada, međutim, nije ni slutila da će Sesilija izneveriti njeno poverenje. Njih dve su, kao najbolje prijateljice, zajedno odgajale decu, odlazile u luksuzne pariske restorane, provodile se... A onda je 1988. godine otkrila da ju je Nikolas prevario.
"Bili su na Alpima, na skijanju, kada je Mari zakucala na vrata Sesilijine hotelske sobe. Znala je da ima nekoga u sobi jer je čula glasove, ali pošto joj niko nije otvorio vrata krenula je kao izlazu i u snegu ugledala otiske Nikolinih stopala", navedeno je u knjizi "Sarozi i žene".
Mari-Dominik nije odmah želela razvod, tako da se Nikola našao između dve vatre – između supruge i ljubavnice. Sarkozijevi su tada već imali dva sina Pjera (1985) i Žana (1986), kojima je Mari često pričala: "Vaš otac će biti predsednik Francuske".
Ipak, pravi problemi Mari-Dominik počeli su kada je saznala da boluje od raka dojki. Trebalo joj je osam godina da se izbori sa tom bolešću i dogovori sa Nikolom oko razvoda. On se 1996. godine oženio Sesilijom, od koje se prošle godine razveo i nedugo potom oženio sa manekenkom i pevačicom Karlom Bruni (40).

Mari se sa Nikolom poslednji put pojavila 1989. godine na jednom političom skupu. Ona se tada povukla iz javnosti jer, kako sama kaže, nije mogla da pređe preko činjenice da ju je muž prevario.
"Nikola je otac mojih sinova. Mnogi muškarci greše i padaju u iskušenje. Ali, to je njegov problem. Sesilija ga je navela da krene progrešnim putem, a on je podlegao njenoj propagandi", kaže Mari-Dominik.
Koautorka knjige "Sarkozi i žene" kaže da je Mari-Dominik još uvek ljuta na Sesiliju.
"Ona smatra da ga je Sesilija potpuno promenila. Ona ga je naučila da uživa i živi luksuznim životom, zbog čega sada često trpi kritike javnosti", tvrdi Kandis Nedelek.

Mari i Nikola se nisu videli od razvoda. Ona je tada odlučila da zaboravi sve i posveti se poslu. Brzo se zaposlila kao profesorka veronauke u jednoj školi u Parizu. Slobodno vreme je, bežeći od sve veće i veće popularnosti bivšeg muža, koristila za humanitarni rad. Toliko ju je povredio da nije htela ni na trenutak da pomisli na njega. U maju 2007. godine, u jeku predsedničke kampanje, potražila je utočište u rodnom selu na Korzici. Nazvala ga je tek nakon što su saopšteni prvi izborni rezultati.
"Znaš, glasala sam za tebe", rekla mu je tada.
"Znam", odgovorio joj je on.
Ipak, nije mogla da sakrije bes kada je na njegovoj inauguraciji ugledala Sesiliju sa decom iz oba braka.
"Moja deca nisu odgajana kao njena", prokomentarisala je Mari.
Prva supruga francuskog predsednika nedavno se vratila politici. Ona sada pomaže svom sinu Žanu koji je, poput svog oca, izabran za gradskog većnika Nujia, tako da sada sebe s pravom naziva madam Sarkozi.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1017
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung GALXY S3
On meni izgleda kao jedan obični gmaz! Ali moć i status čine čuda!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.