Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:42:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Provodadzisanje  (Pročitano 7488 puta)
06. Avg 2012, 14:10:19
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Browser
Opera 12.01
Kad provodadžija "umeša" prste

Pronalaženje srodne duše nije lak "posao", pa u pomoć često priskaču provodadžije koje znaju recept za srećnu ljubav.

"Imam pravu osobu za tebe, znaš kako je fina devojka, sigurno će ti se dopasti”, rečenica je koju ćete često čuti od osobe koja voli da "kroji" veze.

 Bez obzira da li se radi o profesiji ili hobiju, provodadžisanje predstavlja posredstvo trećeg lica prilikom upoznavanja radi ostvarivanja ljubavne veze.

 Provodadžisanje je kroz istoriju predstavljalo ustaljen čin koji je često bio neophodan da bi se dvoje ljudi zavolelo i uspešno upustilo u zajednički život.

 Iako se smatralo da je ovakav vid ljubavnog posredovanja iskorenjen, čini se da nikad nije ni odlazio sa scene.

 "Ljubav je uvek u modi, a kad neko ima smisla da vidi da bi dvoje iz okruženja bili dobar par, što da ne kaže to i pomogne im da se prepoznaju", kaže Radmila Maksimović iz Kruševca, kojoj je provodadžisanje hobi već nekoliko decenija.

Tempo života sve je brži i za ljubav mnogi nemaju vremena, a većina samaca ne zna odakle da krene kada poželi da pronađe partnera.

 Iskusni provodadžija prvo "snimi" šta je važno osobi koja je sama, a zatim se baca u akciju. Kada se vrednosti poklope, provodadžija igra ulogu posrednika i spaja ih svojim savetima, ali uvek uz oprez.

 "Mora da se poklopi nekoliko sličnih stvari - socijalno, intelektualno, duhovno, pa čak i fizički izgled. Ako nema jake veze koja se na taj način izgrađuje, čim dođe do kriza i velikih problema, ode sve niz vodu", tvrdi Radmila, savremeni Kupidon.

 Iako većina devojaka traži princa iz bajke, a momci žude za cicama sa naslovnica, prilika za harmoničnu vezu obično se krije u onome što ne možemo da posedujemo.

 "Danas svi jure za novcem, za karijerom, za nekim prolaznim stvarima. Niko nije dovoljan sam sebi, a većina tvrdi da neće nikoga da trpi. Trebalo da se zapitamo da li zaista želimo ljubav ili samo hoćemo nešto što nam se nameće", kaže Radmila.

 Kada provodadžija uspešno odigra svoju ulogu, na novopečenom paru je da izgradi zajedničku sreću.

 "Muškarac i žena deo su jedne jabuke, onaj ko razmišlja o vezi ili braku, potrudiće se da ta jabuka ostane cela", kaže Radmila Maksimović.

Ljubav ili nameštaljka?

 "Ljubav je hemija, sve drugo je izmišljotina", kaže jedna naša sugrađanka. Iskusne provodadžije odmah uzvraćaju udarac i kažu da svojim "mešanjem" samo pomažu da se ljubav dogodi.

 Mada mnogi smatraju da provodadžije "spajaju" ljude koji nisu zaljubljeni jedno u drugo, takvi slučajevi su sve ređi.

 Često dvoje zaljubljenih uopšte ne znaju da dođu do zajedničkog cilja, pa im umeće provodadžisanja pomaže da izađu na pravi put.

 Provodadžije tvrde da je, bez obzira da li se ljubav rodila na prvi pogled, ili se dvoje zavolelo uz pomoć provodadžije, samo na tom paru odgovornost da sačuva emocije i da sledeći proverene recepte povede svoj odnos na viši nivo.

Zajednička sreća je zajednički osmeh

 Prema rečima Radmile Maksimović koja je spojila preko dvadeset parova, istinska sreća u životu dvoje ljudi koji se vole krije se u smehu.

 "Ko ne ume da se nasmeje na svoj i tuđi račun za njega nije ljubav", tvrdi Radmila.

 Kada su ljudi duhoviti, sve mogu lako da prebrode i svaka kriza za njih je lako pobediva. Imati pored sebe osobu koja može da vas natera da se smejete dok ne ostanete bez daha pravi je dar i jedan od važnih sastojaka u receptu za srećnu zajednicu.

(MONDO - Danica Čigoja)

______________________________ ______________________________ __________________________

Kako se danas provodadžiše u Srbiji

Provodadžisanje je uvek bilo popularno u Srbiji, a danas ima i neke nove oblike.

Povodom podatka o broju samaca koji je, prema statističkim podacima iz 2002 godine, iznosio čak pola miliona. psihijatar Jovan Marić kaže da samački život nije zdrav i da oni "u paru" žive duže.

 Marić objašnjava da je biti sam sopstveni izbor, jer se tada čovek oseća komforno, sam je gospodar svog vremena i život organizuje onako kako mu odgovara. Međutim, dodao je on, neke osobe su prinudno same, što je uglavnom, kako kaže, posledica poremećene komunikacije i vrednosti među ljudima.

 ''Ljudi su postali netolerantni, zahtevni mnogo više nego što su bili ranije, narcistični što znači da radije primaju nego što daju, neće da se žrtvuju za drugoga, nego žele sva zadovoljstva za sebe.I ukoliko partner ili partnerka makar i malo izlaze iz okvira njegove vizije života, veze se raskidaju'', rekao je Marić Tanjugu.

 Prema njegovim rečima, muškarci su češće svojevoljno sami zato što im godi sloboda i nezavisnost, i oni to lakše podnose, dok su žene u velikom broju slučajeva prinudno same jer ne mogu da nađu odgovarajućeg partnera, posebno u dobu između 35 - 40. godine kada im već otkucava biološki sat.

 ''Velikom broju samca doprineo je i taj finansijski momenat, jer se sve meri novcem. Poslednjih 20 godina devojka više ne čeka princa iz bajke, nego princa iz banke'', ocenio je Marić.

 Marić je ukazao da, ipak, treba praviti razliku između čoveka koji je sam i onog koji je usamljen. On kaže da je samoća ponekad potrebna radi kreativnosti, umetničkog stvaralaštva, dok se usamljenost prvenstveno odnosi na emotivnu usamljenost, pa se, na primer, može desetiti da su usamljeni i oni ljudi koji faktički nisu sami samo zato jer nemaju dobru komunikaciju sa bližnjima.

 Marić upozorava da je mnogo bolje komunicirati direktno, licem u lice, a posebno je, kaže on, važan dodir.
 Kada je o komunikaciji i upoznavanju ''licem u lice'' reč, neka vrsta "speed datinga" na srpski način, najdalje je otišao gradonačelnik Jagodine koji posredstvom spoznora organizovao večeru, druženje i letovanje za "momke i devojke".

 U drugom konkursnom krugu prjavilo se čak 200 devojaka iz Srbije i Republike Srpske, a efekti ove druge akcije po redu biće poznati tek po povratku sa letovanja u Grčkoj.

 Inače, autor originalnog "spid dejtinga", koji je u manjoj meri zaživeo i u Srbiji, je rabin Jakov Dejo Iz Los Anđelesa, a prvi sastanak je organizovan 1998. godine, kao način da slobodni Jevreji pronađu partnere.

 Samci, koji žive u unutrašnjosti Srbije, imaju priliku da učestvuju u TV rijalitiju ''Domaćine, oženi se“. Pet domaćina koji se predstavljaju gledaocima putem televizije ima priliku da, na osnovu pisama koje dobije od zaintersovanih dama, izaberu čak nekoliko njih koje će odvesti u svoj dom i na licu mesta videti da li je neka od kandidatkinja prava osoba za zajednički život na selu.

 Ipak, smatra psihijatar Marić, sve prilike za upoznavanje srodne duše koje nam organizuju drugi, ništa ne vrede ako čovek nije otvoren za nove ljude.

 ''Sreću ne nađeš dok je ne sretneš i zato treba ići u susret ljudima i biti maksimalno otvoren za nove kontakte'', savetuje za kraj Marić.

(Tanjug)

______________________________ ______________________________ ________________________

Nadjoh tekstove pa ajd da otvorim temu...

Daklem, stara umetnost provodadzisanja.  Smile

Da postavim par pitanja radi diskusije:

Sta mislite o istoj?
Da li je smatrate dobrom ili ne?
Da li ste bili provodadzisani?
Da li ste bili provodadzija?
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
provodazisanje umire.. niko nema vremena i ljudi su previse sebicni da se bave tudjim zivotom i da budu saosecajni..

speed dating i barovi za samce su buducnost pronalazenja partnera, ali je ova zemlja toliko zalosno zatucana, da se cak ni to nece desavi jos dugo vremena..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung 111111
Uz duz no postovanje prema temi i osnivacu ... ovo nije videlo psihlogiju.Poceli smo sve da trpamo ovde.Ako nista drugo pratim ovaj podforum zadnje 4 godine ako ne i nesto jace,toliko manjka kreativnost za teme da smo od prosle godine cak i trolovima ostavljali teme otvorenim za diskusiju uz imaginarnu pretpostavku :"Ostavimo je mozda neko naidje sa slicnim problemom".To je bilo prosle godine,ove godine sve teme koji bar u nit hvataju psihologiju ostaju ovde.
Ovaj podforum je znao da bude interesantan,moj predlog je da je bolje otvoriti jos sto pute one stare teme i cujemo misljenja novih clanova..i u neku ruku proverimo i nase stavove koji su se mozda promenili nego da trpamo svasta ovde.
Baj d vej da me ne napucate odma,ovo moje misljenje nije striktno vezano za ovu temu mada i ona ulazi u obzir,vec i na ostale pojedine teme.


Inace , provodadzisanje je oke.Mislim ljudi su prema sebi jako subjektivni XDD Tako da mozda je i bolje kad ti neko objektivno nadje nekog XD
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
mob
Nokia 
Provodadžisanje u jednu ruku i jeste umjetnosst,taj ko se njime bavi može ,samo ako umije,da vješto spoji dvoje ljudi i stvori im osjećaj da je sve to onako spontano ispalo .  Ima ga i dalje i kao pojava jeste simpatično ,ali je mene svaki put znalo da iznervira. Šta znam,nekako mi je svaki put bilo kao petljanje i preveliko miješanje,kao da se nekom neko nameće i pravi se da mu/joj je druga osoba zanimljiva. Nikad nisam voljela da mi treća osoba posreduje u vezi,pa moramo nekad da ostanemo sami,šta ću tad?
Ne mislim da je loše,samo ja lično i nisam neki ljubitelj
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.01
Uz duz no postovanje prema temi i osnivacu ... ovo nije videlo psihlogiju.
Tvoje misljenje i postujem ga. Po meni spada u neke relacije izmedju ljudi a mislim da su takve teme za ovde.

Citat
Ovaj podforum je znao da bude interesantan
Jos uvek je, samo sto su neki ljudi otisli a dosli novi i sama koncepcija se promenila

E sad razlika je...

Citat
moj predlog je da je bolje otvoriti jos sto pute one stare teme i cujemo misljenja novih clanova..i u neku ruku proverimo i nase stavove koji su se mozda promenili nego da trpamo svasta ovde.

Ja vecinu tekstova koje nadjem stavim na neku temu koja je vec otvorena(eto, ovu htedoh da otvorim kao novu jer ne videh nijednu koja je razradjena). Problem je sto retko ko komentarise tekstove. Nekada se postavi tekst pa dodju ljudi i komentarisu kako je tekst OK ili nije(a ima dobrih tekstova u kojima zaista imas i sta da procitas i informises se) a danas to jednostavno skoro niko i ne radi tj ni ne cita tekstove niti komentarise. Svima je lakse da dodju na temu koju dodje i otvori neko sa konkretnim problemom i da mu daju neki konkretan savet ili jos gore da ga podjebavaju ili pricaju kako je trol. I to "ubija" sve vezano za imalo bas psiholoske teme kao i sam PDF. Eto, moje misljenje zbog cega je to tako...

Btw malo vise na temu...

Provodadzisanje je samo jedan od nacina upoznavanja. "Umece" pojedinih ljudi da mogu objektivno da vide ljude oko sebe i da kazu "E, oni bi mogli da funkcionisu na nekom nivou". I tu spada upoznavanje njih, nikakvo mesanje da li ce da bude nesto ili ne. U filmu "Hitch", Vil Smit je lepo rekao za isto "Ja stvaram prilike..." sto bi znacilo da stvoris neku situaciju gde ce neko da se upozna, ostalo je vec do tih osoba. Ja sam bio veoma uspesan u istom po Nisu. Nije ni previse tesko ako vidis neke stvari, a imao pun faks koleginica i dosta cimera i drugara. Ako vidis da su sami i da hoce nekog, malo "nahvalis" jedno drugom, lepo stvoris priliku i upoznas ih pa sta se desi, desi se. Znao sam da su u pitanju OK ljudi pa da nece biti vecih problema i to je to. Isto su radili oni i za mene i to je to. I to je jedan od zaista OK nacina "spajanja" ljudi ako ne ode u neko preveliko petljanje.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1005
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.60
"Ljubav je hemija, sve drugo je izmišljotina"


Slazem se. Ima hemije ili nema hemije,sve se vrti oko toga. Ako mene neko ko makar najbolje izgledao,fizicki bio savrsen ne privuce.... Nema nista od veze.
Drug, inace veliki bukvalista i streber,jednom prilikom mi je rekao ,vezanu za hemiju, zasto se ljudi privlace medjusobno. On mi je rekao da je to zbog zdravlja :/ Lupam,ako ti imas nekih 6 bolesti,a on ima drugacijih sest bolesti,privuci ce te se :DDDDD Tako pise na internetu,zaista

IP sačuvana
social share
U pripremi je.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 21.0.1180.60
Mnogo ljudi boluje od toga da budu posrednici veze.Neko cisto iz zantizelje da vidi koliko poznaje ljude,drugi to rade iz koristi novca ili ljubomore prema nekom drugom.I vrlo mali je broj onih ,kao sto rece Marko, koji to rade cisto da upoznaju ljude...dobronamjerno
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
On mi je rekao da je to zbog zdravlja :/ Lupam,ako ti imas nekih 6 bolesti,a on ima drugacijih sest bolesti,privuci ce te se :DDDDD Tako pise na internetu,zaista
Nisu u pitanju nikakvih 6 istih ili različitih bolesti, već su u pitanju različiti imuni sistemi, jer ljudi koji imaju različitu genetiku imaju i različite imune sisteme, samim tim i daleko veće šanse za zdravo potomstvo. To je priroda tako uredila. Ipak, seksualna "hemija" ima više veze sa feromonima, tj. hormonima koje detektujemo putem čula mirisa i to najčešće na nesvesnom nivou.

Ne bavim se provodadžisanjem jer nemam vremena ni za svoj život, kamoli za tuđe. Drugi problem je što me ne zanimaju.  Smile Probala par puta kao mlađa da sparujem ljude, nekad je ispalo dobro, nekad katastrofa. Mnogo sam bolja u sparivanju ljudi i radnih mesta. Smile
« Poslednja izmena: 07. Avg 2012, 18:04:54 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1005
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.60
On mi je rekao da je to zbog zdravlja :/ Lupam,ako ti imas nekih 6 bolesti,a on ima drugacijih sest bolesti,privuci ce te se :DDDDD Tako pise na internetu,zaista
Nisu u pitanju nikakvih 6 istih ili različitih bolesti, već su u pitanju različiti imuni sistemi, jer ljudi koji imaju različitu genetiku imaju i različite imune sisteme, samim tim i daleko veće šanse za zdravo potomstvo. To je priroda tako uredila. Ipak, seksualna "hemija" ima više veze sa feromonima, tj. hormonima koje detektujemo putem čula mirisa i to najčešće na nesvesnom nivou.

Ne bavim se provodadžisanjem jer nemam vremena ni za svoj život, kamoli za tuđe. Drugi problem je što me ne zanimaju.  Smile Probala par puta kao mlađa da sparujem ljude, nekad je ispalo dobro, nekad katastrofa. Mnogo sam bolja u sparivanju ljudi i radnih mesta. Smile

Spari mene  Smile Smile Kul. Ima veze i sa astrologijom. Na primer ja ne podnosim organski blizance. Ali organski ih ne podnosim. Bukvalno na kilometar ih prepoznam,odbojni su mi,nepodnosljivi, nisam znala zasto.Prvo sam mislila koja je slucajnost. Onda sam videla da mi je mars u blizancima i sve mi je bilo jasno.  Smile
« Poslednja izmena: 07. Avg 2012, 19:00:29 od pante.rei197 »
IP sačuvana
social share
U pripremi je.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Da ti tek ne kažem šta mislim o astrologiji.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:42:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.