Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:21:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Protokoli Sionskih Mudraca  (Pročitano 14862 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
da se zna u napred,nNemam nista protiv jevreja kao narod, posto znam da narod nije kriv za stetu i zlo koje cini jedna judeisticka sekta.
bedoxin je u pravu, sada decky999 ono sto ja znam  je to da je cilj Sionskih Mudraca totalno istrebljenje Hriscanske civilizacije, pocevsi od unistenja pravoslavne vere na balkanskom poluostrvu, istrebljenje cuvara pravoslavlja (vojna granica) izmenju bivse austrije i turske imperije, pravljnjenje koridora koj pocinje od albanjije -> crne Gore -> Kosovo -> BiH ->Hrvatska -> Austrija ulazivsi u srce Evrope u Nemacku i Francusku , zemlje u kojima znamo da dan danas zivi vise desetine miliona muslimana.

Njima je od uvek smetalo pravoslavlje, ziveli su godinama u Carskoj Rusiji, drzali njihovu ekonomiju i kada je car video sta se kuva iza njegovih ledja naravno izumeli su Komunizam.
Ako neznate ko danas vlada SADom samo  pogledajte americki dolar, na njemu se vidi piramida sa okom, tipican sionisticki grb. Neznam dali ste gledali film River Runs Through u kojoj glumi Brad Pitt, na pocetku prikazuju slike i americke zastave od pocetka XX veka na njima je ispisana sa belim zvezdicama Davidova zvezda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
E moj counter-u - teorije zavere su ocigledno neunistive na Balkanu. Ja bih rekao da su one samo izraz nemoci ljudi da prihvate odgovornost za sopstvene zivote. Baveci se teorijama zavere a ne sopstvenim zivotom covek uvek sa lakocom nalazi nekoga koga ce optuziti za sve neuspehe, greske generalno neslaganja u njegovoj sopstvenoj glavi. Uvek treba naci neprijatelja jer njegovo postojanje potvrdjuje tvoje licno postojanje. Borba protiv njega postaje cilj tvog postojanja a mrznja prema njemu uobicajeno staniste tvoje duse. Sta se desi kada pobedimo neprijatelja - trazimo novog, jer bivstvovanje bez sukoba i neprijatelje je pakao koji negira nase postojanje i sustinu. Sta postajemo time - postajemo cista mrznja - koncentrat negativnosti.

E vidis ovom nisam rekao da velike teroije zavere ne postoje. Cak i da postoje, cak i da se odigrava velika borba svetskih mocnika protiv Srbije - zasto bi to bio tvoj posao. Jedini tvoj posao je da iskoristis vreme svog zivota na najbolji moguci nacin. Ziveci zivot u kome je cilj mrznja prema drugome nije zivot nego pakao. U tom slucaju nije ti potreban nikakakv neprijatelj - ti si sam sebi najveci neprijatelj. I gle paradoksa - u tom slucaju svi veliki svetski zaverenici dobijaju tacno ono sto su hteli - Srbe koji nestaju u mrznji prema sebi i imaginarnim neprijateljima. I to je osnovni razlog zasto se Srbiji desilo sve sto se desilo - sa ili bez velike zavere Vatikana i Sionski mudraca.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Primedba: Srbi iz Hrvatske nikad nisu bili "cuvari pravoslavlja" vec najamnicka vojska koja je cuvala Cesariju od upada Turaka a po potrebi i za druge ratove. Naravno da je bilo i Hrvata koji su imali identican status na tim prostorima. Dakle Srbi iz Hrvatske su vekovima bili branitelji katolicke K'n'K monarhije sretni sto ne zive u Turskom ropstvu kao njihovi sunarodnici. Sediste Srpske Pravoslavne Crkve je jako dugo bilo na teritoriji Cesarije bez ikakvih represalija prema tom svestenstvu. Valjda se to jos uvek uci u skoli kao istorija, zaista ne znam kakav je skolski program napravila sadasnja SPS vlada.

Sumanuta ideja komunizma zbog koje je citav Srpski narod stradao i jos uvek strada, a pogotovu su zbog toga stradali Srbi iz Hrvatske i to nema nikakve veze sa toboznjom zaverom protiv pravoslavlja vec je to kuga koja hara gde got nikne otrovno seme komunizma.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Imaginelo - sada pricas ko da ti je Ronald Regan otac - komunizam nije zlo - zlo je u ljudima koji ga primenjuju. Komunizam kako ga zoves nikada nije ni postojao - bioje samo filozofska utopija Marksa koja nikada nije ostvarena. Osnovna ideja Marksove filozfije je rast svesti radnicke klase o sopstvenoj izrabljenosti i svest o ekonomskim/socijalnim tokovima koji su se u 19 veku zvali kapitalizam a sada globalna ekonomija. Marksova ideja je bilo drustvo bez klasnih razlika ne samo na papiru nego i u glavama ljudi zato je za stvaranje ideala kao sto su bili socijalisticko drustveno uredjenje  bio potreban evolutivni razvoj ljudske svesti a ne revolucija nepismenih seljaka. Engels je zdusno radio na sprovodjenju Marksovih ideja u praksu i on je najvise zasluzan za uzdizanje revolucije kao jedinog puta, zaboravljajuci na vekovnu mudrost - sila radja silu. Kad u istu pricu dodas istorijski veoma sive likove kao sto su Lenjin, Trocki pa i nas ljubljeni i nikad prezaljeni Tito - dobijas komunizam kako ga ti zoves, kao savrseni alat za manipulisanjeneobrazovanim masama i izazivanje gradjanskih ratova koji su nazivani socijalistickom revolucijom. Socijalizam (pravilnije) nije uspeo jer u zemljama kao sto je bila Kraljevina Jugoslavija nije bilo nikakvih ekonomskih razloga za uzdizanje ranicke klase jer nije bilo ni radnicke klase ni svesti o razlozima za revoluciju. Slicno je bilo i u Rusiji i u svim ostalim zemljama u svetu.

Znaci nije problem u filozofiji - problem je u ljudima kojije ne razumeju. Paradoksalno - Marks kao kriticar religije kao instrumenta moci i kontrole ljudi je postao otac necega sto je posluzilo u upravo te svrhe samo sa mnogo vise krvi i izgubljenih ljudskih zivota.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
@Imaginelo znam istoriju, i znam da su srbima u krajni placali austrougarci da im cuvaju granicu. a ako nisi znao Marks je bio jevrej.

@decky999 ja sam Pravoslavac i kao takav ne mrzim moga neprijatelja, nemam nikakvu mrznju ni prema siptarima, ni prema hrvatima a i manje prema muslimanima. Ipak sam protiv toga da dodju drugi u moju zemlju, na zemlju mojih predaka i da gaze i unistavaju moju Crkvu, groblja i dele moju zemlju i moj narod  kako njima dune
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Carpe Noctem

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Potpuno se slazem sa decky999. Komunizam sam po sebi jeste filozofska utopija. Pravi problem je nastao onda kada su pojedine vodje poverovale da je on kao koncept ostvariv u praksi  Smile

 counter smatram da si i ti generalno u pravu, prirodno je imati umerenu i kontrolisanu dozu nacionalizma. Mada to opet moze biti mac sa dve ostrice.

 Normalno je da svaka interesna grupa ima svoj specifican nacin i plan zastite tog istog interesa. Normalno je i da se svaki iole ozbiljniji plan drzi u tajnosti, pogotovu u danasnjem svetu koji je materijalniji nego ikad... Teorije zavere su realne u industrijskom svetu i njihovim trzistima a NIKAKO u smislu kontrole naroda onako kako to "Protokoli" opisuju.

 E sad, znajuci kakva je ljudska priroda (a pogotovu kakvi smo mi), mnoooogooo je lakse osloniti se na pricu o raznim zaverama nego se kvalitetno izboriti za svoje mesto pod suncem.

 Dok bude ljudi - bice i "Protokola". Samo zato sto je lakse okriviti druge nego sebe  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
bedoxin - zanimljiv pojam - kontrolisani nacionalizam - nisam siguran de je nacionalizam nesto sto se moze kontrolisati. To mu dodje nesto kao alkoholicar posle lecenja - sve dok pije sokice super je ali ako predje na pivo zavrsava sa kerozinom .

mudrost nije u branjenju svoga nego u prihvatanju tudjeg. Drugim recima - sto vise dajes vise ces dobijati. Onaj koji sebicno cuva neki ideal u strahu da mu neki tamo ne dodju i otmu to sto ima biva konzumiran u svom strahu i ne prepoznaje nista osim njega. Ne vidim kako se to moze kontrolisati.

I Hitler je imao zdravu dozu nacionalizma kada je pocinjao politicku karijeru. Hteo je bolji zivot za Nemce, hteo je da svako ima posao i da se oseca ponosnim sto je Nemac. Zato je idosao na vlast. Svi znamo kako je otisao sa vlasti.

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Carpe Noctem

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Heh decky e to ti je onaj mac sa dve ostrice. Da je postig'o nesto dobro za naciju bez ratova, i da je iskreno verovao u to sto radi (opet bez ratova i mrznje) mozda bi mogli reci da je imao dozu pozitivnog i kontrolisanog nacionalizma... a ovako ...  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Naravno , razumemo se - samo sam dopunio komentar zbog drugih pojedinaca da bi se razumela varljivost pojma 'kontrolisani'
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Carpe Noctem

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:21:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.