Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prorocki snovi  (Pročitano 1851 puta)
12. Feb 2004, 08:49:56
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
- Pogledajte kakva zanimljiva knjiga, uzela sam je od stare babe, naše spremačice. - Djevojka mi je pružila zamašćenu brošuricu.
   Na njenoj naslovnoj strani bio je nacrtan zaspali čovjek, pored njega - smrt s kosom zvoni praporcima.Naslov knjige je bio: Tumačenje snova poznatog starca Martina Zadeke.Izdanje 1914. godine.
   - U svoje vrijeme - rekao sam - sličan "sanovnik" u raznim varijantama bio je veoma popularan.O njemu je pisao još Puškin u Evgeniju Onjeginu:
" Zbog svoga sna brižna je Tanja.

Ne shvata značaj njegov ona
I sad bi htela strašnih sanja
Smisao dubok da dokona.
U sadržaju Tanja redom
Azbučnim traži redosledom:
Bor, bura, vrana, jež i jela,
Mećava, medvjed, mrak, posela
I druge reči...Neće moći
Da smiri njene strepnje knjiga
Al'¨puno zla i mnogo briga
Njoj sluti san od prošle noći,
Zato je time što je snila
Uznemirena dugo bila."

   Djevojka je prelistala knjigu i pročitala: "Vidjeti i jesti u snu lubenice - znak je nezadovoljstva i žalosnog događaja.Vidjeti u snu indijske kokoši - znači da ćeš dobiti čin ili značajno nasleđe."
   - Kakva glupost! - nasmijala se ona.
   - Potpuna besmislica - potvrdio sam ja - mada, sadržaj snova često daje psihoneurolozima dragocjeni materijal.Nijedan avijatičarski ljekar, na primjer, neće dozvoliti let pilotu koji poslije doživljenog ili samo viđenog kvara stalno sanja katastrofu.Može se dogoditi i ovo.Čovjek sana da ga je za nogu ujeo pas.O tome je ispričao svojim rođacima i prijateljima.Poslije izvjesnog vremena mjesto "ujeda" počinje da boli i tu se stvara opasna rana.To je naučno provjerena činjenica.
   - Da, jedan neuropatolog je rekao: Ako se nemirni snovi s elementima straha od smrti podudaraju sa iznenadnim buđenjem, to može biti osnova za sumnju da je riječ o oboljenjima srca u vrijeme kada još nema nikakvih drugih subjektivnih tegoba koje bi ukazivale na takvo oboljenje.
   - Poznato je kako su rjršenja životnih ili naučnih zadataka dolazila na um ne danju, već noću, u snu.Hemičar Kekule je u snu vidio strukturnu formulu benzola.Mendeljejevu je san pomogao da stvori periodni sistem.Volter je sanjao novu varijantu svoje Anrijade.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.059 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.