Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 19:54:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prorocanstvo Hopi-Indijanaca  (Pročitano 8848 puta)
16. Avg 2005, 07:38:20
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Prorocanstvo Hopi-Indijanaca


Poglavica "Bijelo Pero" o prelasku na novi svijet (u zagradi stoji interpretacija)

Cetvrtom svijetu ce uskoro doci kraj i peti svijet ce poceti. To znaju starjesine svugdje. Znakovi su se preko vise godina ispunili i jos malo ih je ostalo.

Ovo je 1.znak: Najavljen nam je dolazak ljudi bijele koze, ljudi, koji zemlju koja nije bila njihova uzimaju, koji zivotinje ubijaju gromovima. (puske)

Ovo je 2.znak: Nase zemlje ce vidjeti dolazak kolutajucih tockova punih glasova. (kola)

Ovo je 3.znak: Jedno jako govedo kao bizon sa velikim, dugim rogovima ce pregaziti zemlju u velikom broju (Longhorn-govedo)

Ovo je 4.znak: Zemlja ce biti povezana sa zmijama od zeljeza. (zeljeznicke pruge)

Ovo je 5.znak: Zemlja ce biti uzduz i poprijeko povezana jednom ogromnom paucinom. (elekricne i telefonske veze)

Ovo je 6.znak: Zemlja ce biti uzduz i poprijeko povezana rijekama od kamena, koje prave slike na suncu. (asfaltirane ulice)

Ovo je 7.znak: Čućete da se more boji u crno i da puno zivih bica zbog toga umire. (zagadjenje naftom)

Ovo je 8.znak: Vidjecete mlade ljude koji nose dugu kosu kao nasi ljudi, koji ce dolaziti da se sretnu sa starosjediocima da bi upoznali nasu mudrost i nacin zivota. (Hippies)

Ovo je 9.znak: Čućete o jednoj kuci na nebu, iznad zemlje, koja ce pasti sa velikom bukom na zemlju. Pojavice se plava zvijezda. Vrlo brzo poslije toga ce nestati ceremonije Hopija. (svemirska stanica)

Ovu su znakovi da se blizi unistenje:

Svijet ce biti ljuljan tamo-vamo.

Bijeli covjek ce ljude u drugim zemljama ubijati koji su vec prije posjedovali mudrost. (Irak=Mesopotamija, Izrael, Egipat)

Bice stubovi dima i vatre koje je stvorio bijeli covjek u pustinjama nedaleko odavde. (goruci izvori nafte)


Oni koji ostanu kod Hopija i ovdje nastave zivjeti bice sigurni. Bice ih puno za obnov. I uskoro, vrlo uskoro poslije ce se vratiti Pahana. I s'njim ce doci zora petog svijeta. Zasadice sjetvu mudrosti u nasa srca. Bas sada se zasadjuje sjetva. Oni ce pokazati put za ulaz u peti svijet.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Prorocki kamen Hopija


Nasa Hopi-povijest nam govori da u vrijeme pojave srecemo duha kojem pripada ovaj svijet. Mi se srecemo i molimo ga da bude nas vodja. On je odbio i rekao da moramo ispuniti nasu vlastitu misiju prije nego sto on postane nas vodja. On nam dodijeljuje ovaj zivot. Dao nam je instrukcije. To je simbolizovano kroz njegovu figuru lijevo.
Mali krug dole na crtezu simbolizuje fizicki svijet i stvarenje. Mi smo isli naprijed na nasim putovanjima. Dostigli smo jednu odrednjenu tacku u vremenu, mozda hiljadu godina. Tu smo se ponovo sreli sa Massau'u-om. Tu nam je dao jos vise instrukcija. Hopije je savjetovao da slijede put. To je prikazano kroz pravu liniju. Bijelom bratu je dao druge instrukcije. Bijeli brat je isao gore a Hopiji su isli u drugi pravac.
Sada, na drugom sastanku sa Massau'u-om, rekao nam je da da u ovom zivotu aktualnog svijeta postoje tri faze gdje ce svijet biti srkoz prodrman. Tri nacije ce se pojaviti i prodrmati ce svijet. To tumacimo kao svijetske ratove. Na lijevoj strani vidimo jedan simbol. To je ono sto je naslikano na ceremonijskoj zvecki Hopija koja se daje dijeci.
Zvecka simbolizuje svijet. Crtez na njoj pokazuje simbol zemalja koje ce tri puta prodrmati zemlju. Mislim da kukasti kriz u sredini simbolizuje njemce koji su imali ovaj simbol. Oni su doveli SAD u drugi svijetski rat. Simbol sunca misli na japance koji su SAD doveli u drugi svijetski rat. Pasivaya, jedan stari vjerski vodja od Shipaulovi mi je rekao da ce treca nacija doci sa svojim nacionalnim simbolima u crvenom. Ljudi ce nositi crvene kape i crvenu odjecu. Svijet je vec dva puta bio potresen. Ostaje jos jedan rat.
Tako je poslije drugog susreta sa Massau'u-om bijeli brat otisao svojm putem, a mi smo otisli nasim prema uputama. Ali je receno da cemo se jednog dana ponovo sresti da ce se taj bijeli brat vratiti da bi nas ocistio da bi ponovo postali jedan narod. to pokazuje gornja linija na crtezu; ona pokazuje put bijelog brata. Bijeli ljudi ce se sami sebi pokazati pamenti i nadareni. Izmislice mnoge naucne stvari.
Tako tri prve figure na gornjoj liniji simbolizuju odlomke bijelih ljudi, njihove naucne napredke, od kocije do automobila do aviona. Krugovi direktno ispod figura proricu tri tikve pepela koje ce pasti na zemlju. Prvi i drugi krug misle na bombe koje su pale na japan u 2.Svijetskom Ratu. Treca figura na gornjoj liniji pokazuje nase Hopije koji zive kao bijeli ljudi. To su Hopi koji su napustili svoj zivotni put i koji zive kao bijelci.
Izabrali su jednostavan put, sa modernim ugodnostima i ne trude se vise da zive kao Hopiji. Ti ce Hopi govoriti drugim Hopijima da ih slijede na njihovim putevima. Sada, kad su svi Hopiji nasjeli na trik, svijet ce biti kao izreckana linija koja ide prema gore u desni gornji cosak. Ici ce gore-dole, pobune, zemljotresi, poplave, suše. Starjesine govore da smo sada u tom stadijumu zivota.
Ali je proreceno da ce doci faza zivota kada ce Hopi koji zive kao bijelci prepoznati svoj prestupak. Pokusat ce opet zivjeti kao Hopi koji su zadrzali svoj izvorni nacin zivota. To je simblizovano kroz liniju koja ide dole nazad na zivotni put Hopija. Kad se to desi bice vrijeme ujedinjenja. Vraticemo se na zivotni put koji je veliki duh stvorio za nas. To je simbolizovano kroz krug i biljke.
Proreceno je da cemo jos jednom sresti Masssau'u-a sto je simbolizovano kroz figuru na desnoj strani. On ce nam suditi i ako smo zasluzili da idemo sa njim preuzece vodstvo Hopija. I poslije cemo voditi sretan zivot.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dan Katchongva

Prorocanstvo dolaska jedne druge rase
Vrijeme prolazi i prorocanstvo dogadjaja koje dolaze idu iz usta u usta. Kameni stol i crtezi na stjenama o zivotnom planu su provjeljeni od starjesina. S'puno strahopostovanja su prepricavali prorocanstva ponovo i ponovo, da ce se jednog dana u njihovoj sredini pojaviti jedna druga rasa ljudi i da ce zauzeti nasu zemlju. Oni ce pokusati promjeniti nas nacin zivota. Imace sladak jezik i jedan podjeljen jezik i dosta dobrih stvari ce nas zavesti. Oni ce koristiti svoju moc da bi nas uhitili sa njihovim oruzjem, ali mi nebi smjeli nasjedati na taj trik. Mi zovemo te ljude Bahannna.

Moci ciscenja
Mi imamo ucenja i prorocanstva koja nam govore da trebamo gledati na znakove i omene oje dolaze i koji nam daju jakost i hrabrost da bi se drzali nase vjere. Nasa kosa i nasa odjeca ce se rasuti po svijetu. Priroda ce sa nama pricati kroz jaki uzdah vjetra. Bice zemljotresi i poplave koje ce izazvati velike katastrofe. Bice promjena u godisnjim dobima. Divlje zivotinje i biljke ce nestati i glad ce se pojaviti. Ratovi ce doci kao jake oluje. To je sve planirano od pocetka Stvaranja.
Imat cemo tri naroda koja ce tu stajati spremni da ispune nasa prorocanstva kad budemo u ocajnim nevoljama: Moha Simbol (jedna biljka koja izraste kad se skrati, sa dugim korjenom, mljekovitim sokom, jednim cvatom u obliku kukastog kriza koji simbolizuje cetri snage pokretne prirode), drugi simbol je simbol sunca, a treci je crveni simbol. Upad Bahanne u zivotni put Hopija ce se poceti kretati kroz Moha simbol tako da ce tri velike sile prirode svijet dovesti u rat. Kad se to desi znat cemo da su se nasa prorocanstva ispunila. Skupit cemo nase snage i ostacemo nepokolebljivi.
Veliki pokret ce pasti, ali zato sto je njegova zivotna potreba mlijeko i zato sto ga kontrolisu cetiri sile prirode, podici ce se ponovo i pokrenuti ce svijet. Stvorice drugi rat u kojem su Moha i simbol sunca na dijelu. Onda ce biti mir i onda ce se podici jos jednom. Nasa prorocanstva nam govore da ce treci dogadjaj biti presudni. Treci dogadjaj ce zavisiti od crvenog simbola koji ce preuzeti komando i koji ce pokrenuti cetiri sile prirode. Kad se te sile pokrenu cijeli svijet ce biti potresen i pocrvenit ce. Do svih tih ljudi ce doci dan ciscenja. Ponizni ljudi ce pred ovaj treci dogadjaj pobjeci u potrazi za jednim novim svjietom. Taj rat ce doci na okrutan nacin. Njegovi ljudi ce prekriti svijet kao crveni mravi. Mi ne smijemo strazariti vani. Mi moramo ostati u nasim kucama. On ce doci i okupiti zle ljude. On ce prepoznati svakoga po nacinu njegovog zivota ili po njegovoj glavi ili po obliku njegovog sela i njegove kuce. Jedini je koji ce nas procistiti. Čistač ce, savladan crvenim simbolom, uz pomoc sunca i Mohe iskorjeniti zlobne, koji su unistili nacin zivota Hopija. Zlobni ce biti smaknuti i nikada vise nece progovoriti. To ce biti čiščenje za sve pravedne ljude, zemlju i sva bica na njoj. Bolesno na zemlji ce biti izljeceno. Majka Zemlja ce ponovo cvjetati i svi ljudi ce biti zdruzeni u miru i harmoniji za dugo vremena.
Ali kada to bude ostvareno, nestace tradicionalni Hopi-Identitet tokom Bahannine nevolje. Kroz uticaj bijelog covjeka, njegovih religija i nestajanjem svete zemlje svi Hopiji ce biti izgubljeni. To je univerzalni plan, izgovoren od velikog duha od pocetka vremena. Hopi su se naselili na ovom dijelu zemlje da bi svojim ceremonijalnim duznostima pazili zemlju, kao sto su se drugi narodi naselili negdje na zemlji da bi pazili na nju na neki drugi nacin. Zajedno drze svijet u ravnotezi. Kad Hopi-narod nestane, kretanje zemlje ce biti ekscentricno, mora ce progutati zemlju i ljudi ce poginuti. Samo jedan brat i jedna sestra ce mozda ostati i zapoceti ce novi zivot...
Mi poznajemo neke ljude koji su odredjeni da izvedu ciscenje. To je univerzalni plan od pocetka stvaranja. On je na crtezima na pecinskim crtezima svugdje na svijetu na razlicitim kontinentima. Mi cemo se naci kad ljudi svugdje na svijetu budu za to znali. Zato vas molimo da sirite ove rjeci svugdje da bi ljudi bili informisani. I ti odredjeni ljudi ce se pozuriti sa svojim zadatkom da ociste Hopije i da rjese one koji ometaju nas zivotni put.
Govorio sam. Zelim da se ova poruka u sve coskove zemlje i preko velike vode širi gdje razumni ljudi ove rjeci mudrosti mogu promisliti. To hocu. Ljudi mogu imati razlicita misljenja o nekim stvarima. Ali zbog prirode vjerovanja na kojem je baziran ovaj Hopi-zivota, ocekujem da ce se barem jedan sloziti, mozda cak dvojica. Ako se trojica sloze puno je vrjedno.

Gledam uvijek prema istoku i molim izlazece sunce za moju bijelu bracu koja dolazi i cisti Hopije. Moj otac Yukiuma mi je rekao da cu biti jedini koji preuzima vodstvo u ovom vremenu zato sto pripadam plemenu sunca. Meni je receno da cu trebati pristati zato sto sam prvi. Sunce je otac svih zivih bica od pocetka stvaranja. I ako ja, pleme sunca, padnem tamo nece ostati nijedno zivo bice na zemlji. Tako sam se odlucio. Nadam se da cete razumjeti sto cu vam pokusati reci.
"Ja sam sunce, otac. Sa mojom toplotom sam stvorio sve stvari na zemlji. Vi ste moja dijeca i ja se brinem za vas. Stitim vas od stete ali moje srce je zamuceno jer napustate moje ruke i unistavate sami sebe. Od sise vase majke zemlje dobijate vasu hranu, ali ona je bolesna da bi vam daval zdravu hranu. Sta ce biti od toga? Hocete li obradovati srce vaseg oca? Ja ne zelim unistiti ovaj svijet. Ako ovaj svijet bude spasen, bicete vi svi spaseni. Ko ostane nopokolebljiv bice s'nama, tako da cemo biti sretni u jednom mirnom svijetu."
Ljudi ce pokvariti dobre stvari zivota, zivjeti ce isti zivot od kojeg pobjegosmo u podzemlje. Sveto tijelo zene nece vise biti sakriveno, ljudi ce se radovati jednim aktom zavodjenja prema seksualnom dozvoljenju.Vecina nas ce biti zbunjena. Kao dokaz da se desava nesto znacajno sa ljudima bice cak i njihove vodje zbunjene. Bice tesko ustanoviti ko bi se trebao slijediti. Oni kojima je darovano poznavanje svetih spisa zivjece vrlo pazljivo. Ali oni ce se sjecati i imace vjeru u te upute i njihovim ramenima ce lezati sudbina svijeta.
Kad Hopiji propadnu, to ce biti pokretac za unistenje svijeta i covjecanstva. Govorio sam kroz usta Stvoritelja. Nek vas veliki duh vodi na pravom putu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 19:54:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.