Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:38:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pronađite sreću na poslu  (Pročitano 2782 puta)
14. Mar 2008, 18:51:20
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Pronađite sreću na poslu

Što želimo od svoga posla i života? Što nas čini sretnima i tjera da damo sve od sebe? Stoljećima su filozofi i znanstvenici pokušavali dati odgovor na ova pitanja i čini se kako je napokon jedan od njih uspio u tome.

Dr. Steven Reiss, profesor na sveučilištu u Ohiou, napisao je „16 osnovnih želja koje motiviraju naše djelovanje i definiraju našu osobnost“. Prema njemu zadovoljstvo i sreća se ne stječu izbjegavanjem boli i konstantnim životnim užicima nego osjećajem kako živimo sa svrhom. On to naziva „srećom temeljnom na vrijednostima“, a kaže kako se ostvaruje zadovoljavanjem naših instinktnih potreba.

Nakon detaljnog istraživanja u kojem je sudjelovalo više od 6,000 ljudi definirao je 16 univerzalnih potreba koje će dovesti život na značajniju razinu i dati veću svrhovitost, a što će onda povećati zadovoljstvo i sreću.

Iako se izvorni upitnik sastoji od više od 100 izjava ovo je pojednostavljena verzija koja će vam pomoći pronaći sreću u poslovnom svijetu.

Pogledajte izjave ispod. One koje vas opisuju označite s „+“, one koje se na vas odnose malo označite s „0“, a one koje se ne donose na vas označite s „-“.

1 – Znatiželja. Žedan sam znanja.

2 – Prihvaćanje. Teško se suočavam s kritikama.

3 – Red. Uzrujam se kada stvari nisu na svome mjestu.

4 – Fizička aktivnost. Tjelovježba mi je vrlo važna.

5 – Čast. Visoko sam principijelna i odana osoba.

6 – Moć. Često tražim ulogu vođe.

7 – Neovisnost. U potrazi za srećom oslanjam se na sebe.

8 – Društveni kontakti. Znam da sam zabavna osoba.

9 – Obitelj. Djeca su mi na prvom mjestu.

10 – Status. Impresioniraju me ljudi koji posjeduju skupe stvari.

11 – Idealizam. U usporedbi s drugima vrlo sam socijalno osviješten.

12 – Osveta. Važno mi je da sam „kvit“ s osobama koje me uvrijede.

13 – Romantika. U usporedbi s vršnjacima i kolegama više vremena provodim zavodeći ili u seksu.

14 – Hrana. Volim jesti i često maštam o hrani.

15 – Čuvanje. Mrzim bacati stvari.

16 – Smirenost. Uplaši me kada mi srce ubrzano kuca.

Pogledajte izjave koje ste označili s plus. To su vaši prioriteti i trebali biste ih imati najmanje 6.

Sada kada ste shvatili što visoko vrednujete u svome životu, znate na što se trebate usredotočiti kako biste pronašli sreću u poslovnom svijetu.

Npr. Ako imate veliku želju da budete prihvaćeni nemojte birati posao u kojem se mnogo kritizira i vrednuje osobnost. Ako cijenite red, tražite posao koji vam ga može ponuditi. Ako ste znatiželjni, potražite posao na kojem možete zadovoljiti znatiželju.

Kako bi pronašli sreću i uživali u životu ljudi trebaju pronaći posao i radno okruženje koje odgovara njihovim unutarnjim potrebama i željama. A ponavljajući stvari koje su vam bitne i koje vam daju značaj iz dana u dan možete biti sretni.

Izvor: Kate Lorenz, Finding Happiness at Work
Izvor: Covermagazin
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
S kim je dobro biti dobar!?

Svatko ima kontakte koji mu mogu pomoći napredovati u karijeri i trebao bi ih iskoristiti.

Gledajući ljude koji preko noći uspijevaju zbog rođaka na visokom položaju, možda i ne želite iskoristiti veze koje imate jer ne želite biti poput njih. Ponekad ni najbolje prijatelje nećete pitati za pomoć jer smatrate to kao iskorištavanje prijateljstva. Morate prestati „veze“ doživljavati na crno bijeli način. Prijatelji i poznanici su tu da pomognu jedni drugima. Ponekad ćete morati i svjesno kreirati veze, to nije ništa loše, sve dok imate granicu i družite se s ljudima koji vam karakterno odgovaraju i niste „ulizica“.

S nekim osobama je dobro biti dobar.

1 – MENTOR IZ SUSJEDNOG ODJELA


Dobar mentor je osoba koju cijenite, s kojom možete normalno razgovarati, s kojom vam je ugodno u društvu i koja se slaže s vama u pogledu na posao. Što ima više iskustva to bolje. Npr. ako ste interni konzultant u poduzeću, dobro bi bilo družiti se s iskusnijom osobom iz marketinškog odjela.

Iz dobrog odnosa s njim ćete izvući mnoge koristi. On će vam pomoći kvalitetnije obavljati trenutni posao, a može odigrati i ključnu ulogu u vašem unapređenju. Ako radite za veliku korporaciju teško je biti primijećen, stoga recite svom mentoru što ste do sada postigli, razgovarajte o ranijim radnim mjestima i iskustvu. Kroz interakciju s mentorom i njegovim odjelom, ne samo da ćete imati osobnu korist, nego će i vaši odjeli više surađivati i biti učinkovitiji. Na taj način će vas primijetiti lideri u oba odjela.

2 – PREDSJEDNIK STRUKOVNE UDRUGE

Aktivno se uključite u strukovne organizacije. Potražite one koje točno odgovaraju vašem profesionalnom usmjerenju, a ako ne postoje uključite se u komore. Predsjednici takvih organizacija obično su vrlo cijenjene i utjecajne osobe. Preko njega možete steći mnoga znanja o vašoj struci i upoznati kolege iz konkurentskih poduzeća.  Ako ne možete doći do predsjednika družite se s drugim visoko pozicioniranim pojedincima tog udruženja.

Za početak proučite koje udruge najbolje odgovaraju vašim interesima i odlučite koje seminare želite pohađati i kada. Ako je vaš cilj upoznati ljude iz struke razmislite kako to postići.  Ako se sprijateljite s predsjednikom on će vam dati vrlo dobre i iskoristive ideje vezane uz posao, a u krajnjoj liniji upoznat će vas s drugim bitnim osobama za vašu karijeru.

3 – NOVI ZAPOSLENICI U VAŠEM ODJELU


Možda se čini da ćete se na ovaj način spustiti stepenicu niže, ali druženje s niže rangiranim kolegama pomoći će vam da napredujete. Njima ćete postati mentor, a učenje drugih tjera vas da stalno propitujete svoje znanje i omogućuje novi pristup poslu.

Neka učenje i podučavanje postanu redoviti dijelovi vaše poslovne rutine. Dopustite drugima da uče nova znanja, organizirajte seminare… Iznenadit ćete se koliko toga još uvijek ne znate.

4 – ZAPOSLENICI IZ DRUGIH ODJELA U VAŠEM PODUZEĆU


Osim od mentora u susjednom odjelu, pronađite „srodne duše“ i u ostalim odjelima poduzeća, nevažno jesu li istog, nižeg ili višeg ranga. Najbolje se družiti s onima koji su već dugo u poduzeću jer vam oni mogu dati najbolje savjete.

Važno je što osobe iz drugih odjela misle o vama i vašim kolegama.

Izvor: Covermagazin
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 618
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
da te pitam je si li ti zaposlena?

vidis ovo su bajke...........

na poslu nigog ne boli  k...... za tebe,jedino sto se od tebe ocekuje da obavis svoj deo posla,ako razvozis robu,treba da je razvezes u dogledno vreme i da se vratis da pokupis novu,jer posao ne moze da ceka
IP sačuvana
social share
__
                                  /  /
                          ____/  /_
                         /  /  /   /  /_
                        /  ~   ~    \  \ 
                        \                 /
                         \               /
                          =======
                           zdravo Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
da te pitam je si li ti zaposlena?

vidis ovo su bajke...........

na poslu nigog ne boli  k...... za tebe,jedino sto se od tebe ocekuje da obavis svoj deo posla,ako razvozis robu,treba da je razvezes u dogledno vreme i da se vratis da pokupis novu,jer posao ne moze da ceka
Ne, nisam zaposlena, student sam.
Tebi ako se ne dopadaju tekstovi, i misliš da su glupi i bespotrebni, slobodno možeš da ih ne čitaš.
Ima ljudi koji se mogu pronaći u ovim tekstovima. Ako ti nisi jedan od njih, meni je zaista žao, ali nema potrebe da miniraš teme svojim skepticizmom.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 618
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
i cime bi volela da se bavis kad zavrsis studije,gde bi volela da radis pa da ti dam savet iz prve ruke Smile
IP sačuvana
social share
__
                                  /  /
                          ____/  /_
                         /  /  /   /  /_
                        /  ~   ~    \  \ 
                        \                 /
                         \               /
                          =======
                           zdravo Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 618
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
vidis postavio sam ti najobicnije pitanje i ti nemas odgovor,a sad odoh mora da se pakuje,,,,,, Smile
IP sačuvana
social share
__
                                  /  /
                          ____/  /_
                         /  /  /   /  /_
                        /  ~   ~    \  \ 
                        \                 /
                         \               /
                          =======
                           zdravo Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
1. Ne piši duple postove, kršiš time Pravilnik. Koristi dugme ...

2. Imam odgovor za tebe, ali sam otišla sa foruma kada si postavio pitanje.

3. Moje studiranje će još dosta dugo trajati, jer nakon master studija upisujem specijalizaciju iz medicinske i kliničke psihologije. Gledaću da se zaposlim u nekoj ustanovi, ali verujem da me pre toga čeka dosta raznih, drugih, možda i van strukovnih poslova.

4. Ovo nije tema o meni, niti o mom zaposlenju.
« Poslednja izmena: 17. Mar 2008, 15:19:12 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 618
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
naravno da je tema o zaposlenju,to svi kazu studiram pa cu se zaposliti,moras se zaposliti odma inace nema hleba Smile
IP sačuvana
social share
__
                                  /  /
                          ____/  /_
                         /  /  /   /  /_
                        /  ~   ~    \  \ 
                        \                 /
                         \               /
                          =======
                           zdravo Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ali nije tema o mom zaposlenju.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 618
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
sto se zove onda tema pronadjite srecu na poslu?pa nije samo o tvom nego o bilo cijem,jednog dana ces se zaqposliti i videces kako funkcionise rad u grupi,nimalo lak Smile
IP sačuvana
social share
__
                                  /  /
                          ____/  /_
                         /  /  /   /  /_
                        /  ~   ~    \  \ 
                        \                 /
                         \               /
                          =======
                           zdravo Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:38:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.