Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:10:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Promenite boju očiju  (Pročitano 6147 puta)
09. Feb 2005, 04:08:31
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Promenite boju očiju

U bolje snabdevenim optičarskim radnjama već godinama se mogu naći kontaktna sočiva u boji, koja mogu imati različita svojstva. I dok jedna vrsta može da ima dioptriju, druga se pravi isključivo iz estetskih razloga. Dosadila vam je dosadna braon nijansa koju ste dobili rođenjem? Nabavite sočiva u boji.

Kako da izaberete pravu boju
Ljudi koji nikada nisu imali kontaktna sočiva u boji obično ne znaju koja boja će ima odgovarati. Izbor, zapravo, zavisi od toga kakva ste osoba.

Hoću da ljudi primete moju novu boju očiju i da me pitaju o tome
Ako volite sve što je dramatično, prenaglašeno i uživate kada ste u centru pažnje, onda vam je potrebna boja očiju koju će svi odmah primetiti. Na primer:

* Ako vam je prirodna boja očiju braon, opredelite se za sočiva u ljubičastoj, zelenoj ili plavoj boji;
* Ako imate svetlu kosu i ten, a i oči vam imaju hladnu, plavičasto-crvenkastu osnovu, uzmite sočiva toplih nijansi, na primer, svetlobraon;
* Ako ste tamnoputi, birajte sočiva svetlih boja;
* Svakodnevno se šminkate? Onda bi boja sočiva trebalo da bude potpuno drugačija od maskare ili senki koje koristite.

Želim da ljudi primete da izgledam drugačije, ali da ne znaju zašto
Ukoliko ste prirodno stidljivi i volite prirodan izgled, onda su vam potrebne diskretne promene.

* Ako imate prirodno plave oči, nabavite siva ili zelena sočiva;
* Drugo rešenje su plava sočiva koja će definisati ivice vaše dužice, a učiniće i da vam prirodna boja dobije na dubini, ali neće uneti veliku promenu;
* Ako su vam ten, kosa, prirodna boja očiju, pa i šminka koju koristite u toplim tonovima, izaberite sočiva u boji lešnika, koja će se uklopiti.

Postavlja se i pitanje da li sočiva u boji nositi svakodnevno ili samo u specijalnim prilikama. Ako je ovo drugo u pitanju, verovatno ćete hteti boju koja je potpuno suprotna od prirodne nijanse vašeg oka. Mislite o svemu ovome kada budete kupovali sočiva u boji, a posavetujte se i sa optičarima.

I ne zaboravite, ukoliko već nosite sočiva sa dioptrijom, uz malu doplatu, mogli boste da korigujete ono što ste genetskim kodom dobili pri rođenju.
   
      

Mane sočiva u boji

Iako proizvođači prave sočiva u veličini koja odgovara gotovo svim ljudima koji ih nose, u nekim situacijama (kao što je treptanje) obojen deo može da prekrije zenicu. Takođe, veličina vaše zenice se neprekidno menja i tako se prilagođava svetlu. Noću bi moglo da se desi da vam zenica postane veća od centralnog dela sočiva. Takve okolnosti bi mogle da utiču na vaš vid. Ako tokom nošenja sočiva u boji stalno osećate nelagodu, posetite oftamologa.
Sočiva u boji jesu zabavna, ali doktori upozoravaju da ih ni u kom slučaju ne delite sa nekim. Ne menjajte boje sa prijateljima. Menjanjem možete da prenesete jedni drugima bakterije, posle čega nastupaju očne infekcije i druge opasne očne bolesti. Sočiva u boji moraju se čistiti i dezinfikovati redovno, isto kao i sočiva sa dioptrijom, odgovarajućim sredstvima.
      
      
      
   

Priredila I. Stojanov
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Ce probamo...sounds fun :[92]:
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
mob
Apple Iphone XR
od tolikog menjanja sociva vise nisam ni sigurna koja mi je boja ociju  Smile  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
neka hvala....  ja svoju hazel boju ociju ne bih menjala ni za sta na svetu Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ne bi ja to turila u oko... ja i sa cvikerima jedva izlazim na kraj Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Nosila.Doduse pre tri-cetiri godine,i to zelena(a oci mi braon).Mana im je bila sto na svetlu izgledas kao zombi,uprkos tome sto su prosarane providnim 'zilicama' da bi se videlo malo tvoje prave boje ociju,da izgleda prirodnije.Ali u polumraku je bilo fenomenalno.E sad kome ne smeta da moze da ih nosi samo po mraku... Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
mob
Apple Iphone XR
true  Smile  jebiga neke stvari se nemogu sakriti  Smile   polumrak zakon Smile mada i na slikama clouse up se bas primecuje  Smile  samo probija prirodna boja    val;jda ce izmisliti nesto bolje  Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
ja ce budem ki taj sundjer bob sa oci plave Smile
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
mob
Apple Iphone XR
ce ti pozajmim ja moje oci Wink  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
losa je to pomisao.. vec i onako ne moze da skine svoje sa tebe Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:10:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.