Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prolecne recepture: Cajevima protiv kilaze  (Pročitano 1165 puta)
04. Apr 2006, 17:39:15
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Razmišljate li o čišćenju organizma, proljetnom postu ili, pak, samo o skidanju viška kilograma kako bi predstojeće ljetno pokazivanje u kupaćim kostimima prošlo s minimumom stresa?
 

Preporučamo nekoliko receptura za proljetno čišćenje organizma doktora farmacije i fitoaromaterapeuta Stribora Markovića.

Prema tradicionalnoj kineskoj medicini, proljeće je doba elementa drveta kojem pripadaju organi jetre i žučnog mjehura. Predlažemo čajeve domaćih biljaka koje lako možete naći u svim ljekarnama.

Čaj korijena maslačka ili korijena čička

2 jušne žlice jednog ili drugog korijena stave se u 250 ml mlake vode. Griju se i kuhaju 10 minuta (ključaju), maknu s vatre i ostave poklopljeni 10 minuta. Čaj se procijedi i pije pola sata prije jela, dva do tri puta na dan, uvijek svježe pripremljen.

Korijen čička blagotvorno djeluje na rad jetre, a korijen maslačka povoljno djeluje na jetru i bubrege.

 
Čaj lista koprive

Zakipi se 250 ml vode, prelije se preko 2 jušne žlice lista koprive. Ostavi se poklopljeno 10 minuta. Procijedi se i pije tri puta na dan između obroka, uvijek svježe pripremljeno.

List koprive blagotvorno djeluje na rad bubrega. Djelotvoran je kod proljetnih umora i anemije.

Djeci treba dozu smanjiti na pola - 1 jušna žlica na navedenu količinu vode.

Na organizam je najučinkovitije djelovati iznutra, no tijelu možete pomoći i kupkom.

 
Kupka za proljetno čišćenje

- 100 do 150 ml sojinog vrhnja
- dodajte 20 kapi eteričnog ulja atlaskog ili himalajskog cedra, 10 kapi plodova borovice i 20 kapi ružmarina kemotipa cineola
- dodajte jednu do dvije male žličice bademovog ili lješnjakovog ulja, pogotovo ako vam je koža suha
- dobro izmućkajte (oko 5 minuta)
- izlijte u kadu već napunjenu vodom i promiješajte prije ulaska u kadu
- po želji u kadu može dodati šaku morske soli, što dodatno izvlači toksine iz kože i čisti energetsko polje

Ne zaboravite prvo popiti čaj koji će nadoknaditi tekućinu.

Predlažemo dijaforetične čajeve poput cvijeta lipe, cvijeta bazge i cvijeta crnog sljeza - ali ne iz filter-vrećica!

Izvor: Iskon
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dragi kolega, pridruzicu se svojim predlogom  Smile

Ukoliko ste jedna velika lenstina, kao sto sam ja npr.  Smile preporucujem vam Fitness caj koji mozete naci po bio-radnjicama. Dovoljno je da u solju za caj stavite jednu vrecicu Fitnessa i da istu prelijete vrelom vodom, ostavite 10-ak minuta i lagano pijuckate. Caj je na bazi hrpe biljcica i veoma je ukusan i prijatan. Izbacuje suvisnu tecnost iz organizma i razlaze masti. Ima visestruko dejstvo Smile smatram da ga treba konzumirati bez obzira na to da li neko zeli da se "resi" par kg viska ili ne.
« Poslednja izmena: 05. Apr 2006, 16:28:45 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.