Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:26:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Profili ličnosti i stres  (Pročitano 955 puta)
12. Jun 2006, 10:21:32
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Profili ličnosti i stres

Stres je jedan od najčešćih uzročnika bolesti danas. Tačno je da, tehnički uzev, bolesti izazivaju različiti virusi, bakterije i gljivice, ali stres je taj koji nam svima obara imunitet i čini nas sve manje sposobnim da se od virusa, bakterija i gljivica, kojih je uvek bilo i uvek će ih biti oko nas, odbranimo. Sad, nećemo svi na isti način reagovati na stres. Prilično grubo rečeno, postoje tri tipa ličnosti, a svaki od njih na sebi svojstven način reaguje na stres.

Prvi tip uglavnom čine profesionalno veoma ambiciozne ličnosti, takmičarski nastrojene, perfekcioniste, veoma visokih standarda. Takve osobe stalno su u žurbi, nikada nemaju vremena da postignu sve što hoće, konstantno su u stanju napetosti. Njihovo samopoštovanje doći će iz rada i radnih uspeha, a odmor im je praktično nepoznat. Uglavnom obolevaju od srčanih oboljenja i visokog krvnog pritiska; nije retkost ni da se pojave kao pacijenti psihoterapeuta.

U drugi tip spadaju osobe koje na prvi pogled deluju mirno, ali to je samo varka. Te osobe imaju veliku potrebu da kontrolišu osećanja, tako da negativne emocije potiskuju i prigušuju. Međutim, bes, strah i ljutnja su i dalje tu - a pošto su ih potisnule, te osobe nekada ni same nisu svesne šta je to što tačno osećaju, samo znaju da su nezadovoljne i da se ne osećaju dobro. Rezultat je pad imuniteta, što dovodi do lakog obolevanja od najrazličitijih bolesti, kao i do konstantne bolešljivosti.

Treći tip čine osobe koje su u stanju da jasno sagledaju realno stanje i da prema tome razrade strategiju delovanja, kao i da se sklone iz situacija na koje ne mogu da utiču. Umeju da realno procene sopstvenu snagu i imaju osećaj da svoj život zaista kontrolišu. Ovaj tip ličnosti je najčešće u stanju da se sam izbori sa stresom, dok prethodna dva tipa moraju da potraže lekarsku pomoć (i to uglavnom čine onda kada bolest već uzme maha).

Problem s prva dva tipa je što nikakvu pomoć s trajnijim rezultatima ne mogu dobiti dok prilično ne promene stil života i ne sagledaju koja su njihova ponašanja dovela do oboljenja. Problem sa stresom je što se akumulira, tako da je za zdrav život neophodno naučiti da ga prepoznamo, realno procenimo i u skladu s tim razradimo strategiju šta i kako dalje - i tu strategiju bez odlaganja, potiskivanja ili ignorisanja i primenimo.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Problem s prva dva tipa je što nikakvu pomoć s trajnijim rezultatima ne mogu dobiti dok prilično ne promene stil života i ne sagledaju koja su njihova ponašanja dovela do oboljenja. Problem sa stresom je što se akumulira, tako da je za zdrav život neophodno naučiti da ga prepoznamo, realno procenimo i u skladu s tim razradimo strategiju šta i kako dalje - i tu strategiju bez odlaganja, potiskivanja ili ignorisanja i primenimo.
uh  Smile ja mu dodjem tu negde izmedju ove dve licnosti Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:26:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.