Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:00:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problemi percepcije  (Pročitano 12918 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
istina je da kad nešto gledaš iznutra imaš subjektivan osjećaj prema tome što ti smanjuje objektivnost. Ali upravo je i obratno. Jer kad gledaš izvana. ne možeš se lišiti i drugih koji gledaju kao i ti.

Mnogo je siri vidik spolja kako god okrenes... a najbolji odozgo... ali mi nemamo privilegije da tako gledamo na svet
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Citat: Laslo


@ Arijana

A kad ti ili tvoje vršnjakinje vrištite na koncertu neke omiljene teen-zvijezde, a netko to kritizira, taj je odmah primitivac iz srednjeg vijeka i novi inkvizitor.

A priznaj, kada bismo iskreno slušali ono što nam govore papa, vaseljenski patrijrah ili wittenberški senior bismo li dalje dogurali ili kada bismo slušali poruke omiljenih nam glumačkih ili pjevačkih zvijezda?

Khm... Nikada nisam vristala na koncertima teen zvijezda, oni mi nikada nisu bili idoli, uzori, ili sta vec :wink: I za mene niko nije inkvizitor, smatram da svako ima pravo na svoje misljenje..
Pazi, ne ide meni na zivce sustina papinih, patrijarhovih ili bilo cijih govora. Ide mi na zive nacin na koji to govore. Sve to zvuci jako lazno i jako isfolirano, i ne ide mi u glavu zasto ne mogu to sto hoce reci bez, da izvines, preseravanja.
"Isus ce vas spasiti". Pa gdje je do sad? Zasto nije spasio one prije nas?
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Arianna

Možda ti nisi bila na koncertu i vrištala sa grupom mladih, ali sigurno si gledala koji koncert i vidjela da se to događa. Kao psihijatar bolje poznaješ ljudsko ponašanje od mene i sigurno poznaješ princip mase, rulje, gdje se svi ili večina povedu za jednim i čine svakakve stvari, i dobre i loše. Ne kažem da su kršćani nekontrolirana masa nego kažem da je njih poneslo " nešto" i to " nešto" se širi i oni ne idu vidjeti papu, nego idu slušati " ono/Ga" što je njega poneslo i što prenosi drugima. Nama nije važno tko prenosi poruku, nego koju/čiju poruku prenosi. Još kad je to vrhovni poglavar... Idemo slušati njega da bi ga slušajući prepoznali Njega i Njegovu poruku prenijeli u život. Idemo " vidjeti" jesmo li mi dobro shvatili Njega i poklapa li se naša vjera s onim što vjeruje papa. Ni papa ni patrijarh ne govore isfolirano i lažno nego govore vjernički, a za to svakako treba imati sluha. Nije mi namjera vrijeđati, ali to je strani jezik nekome tko ga ne sluša vjerom i otvorenim srcem. Isus je došao i spasio je i one prije, barem one koji su mu se otvorili. Samo je važno što smatraš spasenjem.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 448
Citat: Domobran
Zapitajte se zašto se ljudi ne bore da čuju riječi patrijarha Pavla, kao što se bore da uđu u Crkvu u kojoj govori papa


Glupost. Bozicnu poruku naseg patrijarha gospodina Pavla citali su svuda sirom Srbije po manastirima, crkvama pred pricest
Licno ne bih isao u crkvu u kojoj govori papa pa makar otpale obe noge

Usput, koja ti je ono fantomska drzava dole?


Pricati o katolicanstvu je smehoteka, pogotovo zbog cinjenice da se cuveni papa Bordzija smatra osnivacem organizovanog kriminala tzv mafijaske porodice, Bordzije su poznati po silnim ubistvima, pljackama i najgorim zlodelima i sve to dok je zvanicno obavljao funkciju pape. Usput je imao dota ljubavnica i dece iako po pravilima nema prava na porodicni zivot. Zavrsio je kako je i ziveo, ubijen je zajedno sa svojim sinom, tacnije otrovani su istim otrovom kojim su oni ubili na desetine ljudi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Ja znam da postoje mnogi fini katolici, iskreni i pobozni i njima svaka cast. Nadam se samo da ce barem neki od njih u datom trenutku da se trgnu i shvate uzas, gadosti i otpad u koje ih vodi katolicka hijerarhija.

Sto se tice Vatikana, normalan covek ne moze da ima stav ljubavi prema jednoj takvog organizaciji, ne samo zbog njene istorije, nego zbog njenog sadasnjeg polozaja (novac, novac, i novac). No, samo polako... prava moc Vatikana jos nije stupila na scenu. Na vrhuncu svoje ovozemaljske moci nece prezati Vatikan ni od toga da organizuje neki novi vid brze i kratke Inkvizicije, poslednje u istoriji covecanstva.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ok pablo, kontam ja tebe, al svoje komplekse i probleme percepcije leci negde drugde:
Citat
Glupost. Bozicnu poruku naseg patrijarha gospodina Pavla citali su svuda sirom Srbije po manastirima, crkvama pred pricest
Licno ne bih isao u crkvu u kojoj govori papa pa makar otpale obe noge

Ako nisi primetio
Katolici stvarno veruju u to sta taj covek kaze
A Pravoslavci, ovi domaci "naturalizovani" pocetkom devedesetih.. cak ni ne razumeju sta paja prica.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Već sam rekao i ponoviti ću da nije važno tko govori nego što govori. Kad netko poziva na mir, ljubav, praštanje,... bez obzira tko bio, ja ću ga ići slušati, ne zato da čujem, nego da još više poboljšam svoje ponašanje i postupanje s drugim ljudima. A kad netko govori u ime Isusa Krista, moga Gospodina i Spasitelja, sigurno ću ga ići slušati, opet bez obzira tko bio. Naravno ako ispravno naučava.
Istina je da su pape tokom prošlosti bile sve i svašta samo ne ono što bi trebali, no, kao i svaki čovjek i papa je grešan i slab, čovjek. Ovime ne ispričavam pape i ono što su radile nego jednostavno pokušavam shvatiti ljude i njihove ( naše) probleme i ja prvi nisam pozvan, a ni dostojan, prvi baciti kamen zbog ljudske slabosti. No, kritizirati ću i papu i Crkvu, jer sam na to kao teolog pozvan, ali ću također i braniti kad to bude potrebno. A i kritizirati ću situaciju u svijetu i pozivati na poštivanje svakog čovjeka, zato jer želim da svima bude dobro i sa svi žive sretno.
Nisam siguran da me/nas katolička hijerarhija vodi u užas i gadosti, upravo zato jer sam razmišljm i ispitujem put Crkve i kad bi slučajno krenula u krivom smjeru, ne bih ju slijedio, a i pokušao bih druge spriječiti. Naravno, ne znam ubraja li se mene u te fine i iskrene katolike.
Vidite, ja i vjerujem i volim i svoju vjeru i tu organizaciju koja se skriva iza imena Vatikan i po tome ne bih bio normalan, a ako stvarno mislite da ro nisam zanemarite prijašnji tekst.
Samo jedna mala opaska, na kraju. Vatikan neće organizirati nikakvu inkviziciju i to iz nekoliko razloga. Prvo: Da bi se jedna takva sveopća akcija mogla organizirati potrebno je mnogo ljudi koji isto misle, a danas Katolička crkva nema tu silu, opet iz nekoliko razloga ( koje neću sada nabrojiti, no očiti su). Drugo: Vatikan ne može nikome narediti da ide ubijati i mučiti nekoga, osim švicarskoj gardi, a pitanje je bi li se odazvali i dokle bi konačno došli. Treće: Da i Vatikan naredi, određeni broj kršćana, opet iz različitih i očitih razloga, ne bi se tome odazvao. Četvrto: Kad se sve zbroji i oduzme, pomnoži i podijeli, u nekakvu inkviziciju krenula bi šačica ljudi, koja bi ubrzo bila zaustavljena, i to bi bile većinom ne-katoličke sekte kojima svi drugi smetaju.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Biti najbolje organizirana religija takodje dopusta mogucnosti da cinis razne stvari drugima koji to ne mogu ciniti tebi. Itekako je bitno ko sta govori, jer ako neko nesto govori lepim recima a delima se to ne pokazuje, onda uzalud njegovi govori. I Isus je mogao da govori nadahnuto a da bude nistarija i ko bi ga slusao, osim mozda sacice zavedenih ljudi?! A evo sta moze, recimo, da planira najbolje organizirana religija (iz knjige "Alberto" bivseg Jezuite najviseg ranga koji je ubijen zbog toga sto se usudio da razoblici mracne tajne):
"... Vojnici su Isusa najpre vodili do pokvarenih sudija. Oni su vec znali presudu i pre nego sto je Isus dosao u sudnicu. U vremenu koje je PRED NAMA, milioni ce biti osudjeni na smrt na isti nacin, zbog poslusnosti Hristovoj nauci. Ponovo CE izbiti progonstva. To je isplanirano jos pre 400 godina. DANAS je ucenjena glava svakog hriscanina koji nece KOMPROMIS u odnosu na put kojim oni idu, ili u odnosu na njihovo propovedanje ili pisanje. Vatikan NECE tolerisati nikakve opozicije svom cilju religioznog 'jedinstva'".

Kao sto rekoh, svaka cast obicnim katolickim pravim vernicima, ali o hijerarhiji bi se mnogo toga dalo reci. Ovo sto sam stavio i sto cu jos staviti nisu moje reci. To su reci jednog od najposlusnijih katolika koji je bio spreman da preda zivot za Papu i katolicanstvo.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 448
Citat: SerbianFighter
Ok pablo, kontam ja tebe, al svoje komplekse i probleme percepcije leci negde drugde:
Citat
Glupost. Bozicnu poruku naseg patrijarha gospodina Pavla citali su svuda sirom Srbije po manastirima, crkvama pred pricest
Licno ne bih isao u crkvu u kojoj govori papa pa makar otpale obe noge

Ako nisi primetio
Katolici stvarno veruju u to sta taj covek kaze
A Pravoslavci, ovi domaci "naturalizovani" pocetkom devedesetih.. cak ni ne razumeju sta paja prica.


Postio sam 6 nedelja i otisao u manastir Ljubostinja na pricest. Manastir Ljubostinja je zenski manastir, zaduzbina carice Milice. Nalazi se na oko 5 kilometara od Trstenika i oko 20 od Vrnjacke Banje. Manastir je izdvojen na vrhu i u okolini se nalaze samo sela. Liturgija je pocela oko 5.30 H, a trajala je do 07.30. Kada sam dolazio uocio sam veliki broj automobila parkiranih na parkingu, oko 15, kada sam usao u prostoriju u njoj je bilo oko 60-tak ljudi od kojih je vecina bila iz okolnih sela, bar ja tako mislim jer seljak se lako prepozna. Tokom sluzbe svi su mirno stajali i slusali, niko nije izasao, ljudi su samo dolazili. Pred sam pricest svestenik je procitao poslanicu naseg patrijarha, tek je to saslusano sa uzivanjem. Posle zavrsetka sluzbe i pored veoma hladnog vremena veliki broj ljudi stajao je dugo ispred manastira jeo parcice hleba i pio rakiju.

Ako ti ne razumes sta nas patrijarh gospodin Pavle prica to ne znaci da ostali ne razumeju, razumeju i te kako, i sa paznjom citaju i slisaju. izraz naturalizovani pravoslavac ne postoji, nisu ljudi krivi sto je crkva maltene zabranjena u vreme komunizma. 5 oktobar je bio ventil koji omogucio masovan povratak crkvi, veri, bogu

Ne videh da neki pravoslavni patrijarh ide negde zatvoren u neprobojni stakleni kavez

A sto se tice kompleksa i problema tice njih mnogo vise ima onaj kome je prva jutarnja i poslednja vecernja misao samoubistvo. Verujem da znas o kome je rec
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Postio sam 6 nedelja i otisao u manastir Ljubostinja na pricest. Manastir Ljubostinja je zenski manastir, zaduzbina carice Milice. Nalazi se na oko 5 kilometara od Trstenika i oko 20 od Vrnjacke Banje. Manastir je izdvojen na vrhu i u okolini se nalaze samo sela. Liturgija je pocela oko 5.30 H, a trajala je do 07.30. Kada sam dolazio uocio sam veliki broj automobila parkiranih na parkingu, oko 15, kada sam usao u prostoriju u njoj je bilo oko 60-tak ljudi od kojih je vecina bila iz okolnih sela, bar ja tako mislim jer seljak se lako prepozna. Tokom sluzbe svi su mirno stajali i slusali, niko nije izasao, ljudi su samo dolazili. Pred sam pricest svestenik je procitao poslanicu naseg patrijarha, tek je to saslusano sa uzivanjem. Posle zavrsetka sluzbe i pored veoma hladnog vremena veliki broj ljudi stajao je dugo ispred manastira jeo parcice hleba i pio rakiju.

Ako ti ne razumes sta nas patrijarh gospodin Pavle prica to ne znaci da ostali ne razumeju, razumeju i te kako, i sa paznjom citaju i slisaju. izraz naturalizovani pravoslavac ne postoji, nisu ljudi krivi sto je crkva maltene zabranjena u vreme komunizma. 5 oktobar je bio ventil koji omogucio masovan povratak crkvi, veri, bogu

Ne videh da neki pravoslavni patrijarh ide negde zatvoren u neprobojni stakleni kavez

A sto se tice kompleksa i problema tice njih mnogo vise ima onaj kome je prva jutarnja i poslednja vecernja misao samoubistvo. Verujem da znas o kome je rec

Batali ti mene, ja sam ateista, pricamo o drugima.
To sto po selima u Srbiji ljudi idu u crkve, uvek je tako bilo, koliko oni u to veruju vrlo je diskutabilno. Znam ih ja mnogo koji su i u vreme komunista kao istaknuti clanovi partije slavili slave po sistemu kud svi turci tu i mali mujo.
ti da si hriscanin kao sto pricas da jesi ne bi pokretao onu temu o hrvatima i ne bi ti drugi smetali.
Posto nisi , molim te ne budi veliki Srbin na recima, nije zdravo.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:00:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.