Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:32:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problemi percepcije 2  (Pročitano 5174 puta)
08. Apr 2004, 02:18:41
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Je li Izrael država u kojoj su svi kriminalci isključivo palestinske nacionalnosti i islamske vjeroispovijesti?

Možete li zamisliti Židova kako tuče svoju djecu ili ženu?

Ima li na svijetu ikoji Židov koji npr. krade?

Ili neki Židov ubojica?

Može li uopće Židov učiniti išta negativno?

Antisemitizam je svakako bio zlo, obzirom na posljedice kije je sobom donio u 2. svjetskom ratu, ali ovakvo židovsko ponašanje danas, neće doprinijet njegovom nestanku.

O čemu pričam?

Svi ste vi već čuli za film Mela Gibsona Pasiju, koji su neke židovske udruge pokušale zabraniti, nazvavši ga anisemitskim pamfletom, samo zbog toga što prikazuje realnu činjenicu da su Židovi dali ubiti Isusa. Neki Židovi da budemo jasni, kao što nisu svi Židovi ustali protiv ovog filma.

Dakle tema je ovog topica antisemitizam s jedne strane i sama židovska praksa "industrije holokausta" s druge strane, praksa kojom se uvijek obrušavaju na sve što nije po njihovoj volji.

Izvolite...

Očekujem vaša mišljenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Uvijek sam mišljenja da za neke probleme nije kriva samo jedna strana, istina, neka može biti više ili manje kriva, pa tako mislim i o ovom problemu. Nekakva težina i odgovornost leži i na njihovoj strani i na stalnom vraćanju i naglašavanju holokausta i nekakvom življenju u prošlosti i vrednovanje svega i svakoga prema tome kako se ponašao u 2. svjetskom ratu ili na kojoj je strani bio, što, siguran sam, ne stvara pozitivnu i lijepu sliku u dijelu svjetske javnosti. Uvijek naglašavam da ono što je bilo bilo je i treba se okrenuti budućnosti i popravljanju i ispravljanju nepravdi koje bi se mogle dogoditi kao poslijedica nenaučenog iz prošlosti. Ne treba svaki čin ili konkretno film proglašavati antisemitističkim ili nekakvim samo zato što se nekome ne sviđa. Neki čin ili djelo nije usmjeren baš na omalovažavanje ili ocrnjivanje nekoga, nego, upravo suprotno, zbog umjetnikove slobode ili, konkretno, veličanja neke osobe. Mel Gibson je htio, barem pretpostavljam, prikazati Isusov kraj života onako kako to opisuju Evanđelja, bez obzira na ulogu koju Židovi imaju ili su imali na tom kraju. Mislim da upravo zbog tog i takvog naglašavanja vrijednosti jednog, a negiranja drugog, o Židovima baš i nema neka lijepa slika.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
Iskreno, nesto ne simpatisem Zidove iliti Jevreje. Ne znam zasto, ali takvo misljenje nosim vec nekoliko godina... Mislim da se previse mesaju u tudje stvari, i cinjenica je da imaju jak lobi, koji im omogucava da tako nesto rade.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 302
komunisticki sindrom, ako nisi za nas- znaci nesto nije u redu sa tobom..
lici na miloseviceve mehanizme....

genijalni  isak basevis singer, jevrejski pisac, nobelovac, nije bas omiljen medju samim jevrejima..
upravo zbog kritickog pristupa jevrejskom drustvu u celini.
ako nisi citao, pokusaj da pronadjes zbirku kratkih prica "metuzalemova smrt"..
cini se da se potencira uloga zrtvenog naroda sto su oni nesumnjivo bili, i da se trude sa posalju odredjenu/jednostranu sliku koja kao i uvek, nikada nije crno bela.
stoga im ne ide u prilog da ih predstavlja osoba kao sto je singer, posto je osnova njegovih dela religija u zivotu obicnog coveka.
IP sačuvana
social share
There is nothing “paranormal” in the Universe, except our limited understanding of Nature.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Laki... moje misljenje o jeverijima znas Smiley mislim radi opsteg dobra , bolje da cutim Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
@ SF

Pa mogao bi, onako malo uvijeno, kako već ti to znaš, izreći neke uzroke takvog stava....čisto da malo razgranamo diskusiju, a i da ljudi uvide neke stvari. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa... ono... mogao bi... al to obicno boli kad ja krenem Smiley al ajd... zbog tebe Wink
Dakle ovako.... oni su sve ono sto mi nikad necemo biti Smiley i slozni su i jedni druge stite i sl... i ja smatram da je to u teoriji ok... ali ne kada se digne na jedan bolestan nivo.
Isto tako njihova netrpeljivost prema drugima me dovodi do ludila, u jevrejsku porodicu svako ko pokusa da udje ili ce sam biti izbacen u smislu oteran ili ce njegov partner biti oteran od strane porodice kao da tako kazemo izdajnik.
Ne mogu podneti to sto o sebi stvaraju sliku vecne zrtve, a u sustini to nikad nisu ni bili. Mozda jesu propatili za vreme hitlera, ali niti su jedini, niti su najvise propatili.. samo su svoju patnju najbolje naplatili i medijski plasirali.
Ako jevrej ubije nekoga, njihovi krugovi ce uciniti dovoljno da se to ne siri i ne blati... ako nego ubije jevreja kao da je autobus dece zapalio i ostavio ih da gore.
Necemo tako da se igramo, nisam za takvu koncepciju....
Ne mislim da ne treba da ih bude, da ih treba pobiti i sl... ali mislim da bi im jedan malo blazi adolfov naslednik valjao malo promeniti neke rezone.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 44
E,pa SF i Laki se slazu po nekim pitanjima,a nisam znao da si tako orjentisan,mislim ganfer,ponosan na to Smile ,a vidi sad ovo,e sta necu sve videti ganfer a antisemita,Forsi stidite se kad ste ovo dozvolili Smile .Laslo zabrinjavas me,Romel,pa ovo,kao nisam ja za to ali pogledaj te bolje pa cete videti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nikad nikakve veze sa united force-om nisam imao sem prijatelja koji su clanovi, oblacim se kako se oblacim i zivim u skladu sa nekim svojim principima bez neke veze sa time sto forsi pricaju & rade.
Nisam po definiciji antisemit, samo mislim da preteruju i da to treba smiriti da bi svima bolje bilo.
O Romelu ocigledno ne znas dovoljno da bi cenio.
Zato i nisam ni ukakvoj vezi sa UF ... ni 95% njih ne znaju dovoljno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
Laslo ajmo da prosirimo temu,vas stav o semitima i svim obojenima,ganferima posebno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:32:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.