Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pravila foruma: Predlozite ~ Pitajte ~ Prijavite gresku

Napomena: Ovaj forum sluzi za pitanja vezana za koriscenje foruma, probleme u radu, probleme sa scriptom, greske ili nesto slicno. Ovaj forum ne sluzi da u njemu postavite pitanje o temi koja nije vezana za funkcionisanje foruma poput pitanja u vezi problema sa racunarom, mobilnim telefonom, gde naci ovo ili ono. Za svako od takvih pitanja postoji prikladno mesto i nacin da se pitanje postavi. Pregledajte index foruma i, ako zaista niste sigurni, gde da postavite pitanje, uradite to u forumu [Buvljak ~ Opsta blebetanja ~ Svastara] , a mi cemo zatim temu premestiti gde joj je mesto.

Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problemi na Sportskom delu foruma  (Pročitano 18602 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.78
mob
Apple iPhone SE 2020
Moze i referat. Wink
Ne mozes ti da pricas koliko ja mogu da slusam.

Ali, molim te... u lice... bez ovog interneta i tastature... Wink

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia E72
Не бих да се детаљније укључујем у дискусију, ни случајно да држим нечију страну, само да дам добронамеран предлог (тј. да се сложим са неким претходницима) да је освежавање модераторске линије на спортском делу форума потребно. Ови људи ту стоје од, ако се не варам, 2008. године (већина и раније), са изузетком Транде који је то постао 2010. чини ми се. Од њих седморице двојице уопште нема, а ни остали нису спектакуларно редовни и, без увреде за икога од њих молио бих, ни не уживају неки посебан ауторитет. Некако ми се чини да би неке промене ту могле да утичу на смиривање духова и побољшање квалитета.
« Poslednja izmena: 13. Mar 2012, 02:09:08 od Vexen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7001
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
HTC One M8
Samo da dodam ovaj klip i idem da spavam, neki od nas idu i na fax rano ujutru! "Odavde se dize ustanak...!"

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Mac OS X v: 10.6.8
Browser
Safari 534.52.7
mob
Apple iPhone 6s
Nije me mrzelo da procitam sve, i ono sto mogu da kazem je da se slazem sa vecinom onoga sto su moderatori i supervizori rekli. Sa onim sto je Anea rekla, takodje.

Svako zapocinjanje diskusije zalopojkom o korisnicima koji je su po ko zna koji put potpuno opravdano iskljuceni sa foruma je besmislena. Mozemo da pricamo o mnogo cemu, ali bez uplitanja i pozivanja na to. Ti ljudi koji su dobili banove ako su banovani 10 puta pre toga dobili su ih zasluzeno, a ocigledno je to trebao biti slucaj i ranije. Ako neko na to jos krece u raspravu vredjajuci i prozivajuci nadlezne zbog odluke koju su napravili, a koja je potpuno na mestu, onda je prirodno ovo sto se desilo.

Svi vredjaju... jer svasta moze da se podvede pod taj pojam... jer ljudi su u stanju da se uvrede i za potpuno benigne stvari, ali prosto granica izmedju onoga sto se tolerise i ne tolerise je prilicno jasna. Nije zapisana u kamenu, to je nemoguce, to su medjuljudski odnosi sa mnogo promenljivih a ne on/off prekidac. Ali siguran sam potpuno da gotovo svi znaju kada preteruju i kada krse pravila... ako ne znaju, pomoci im nema, ali verujem da je to jedva primetna manjina... Ona vecina se ponasa tako jer smatra da moze... I dosta vise sa pricama... ali osobi X se tolerise ovo, a osobi Y se tolerise mnogo manje... Osoba Y je toliko puta preterala da je svaki i najmanji prekrsaj bio za trajni ban... I osoba Y je to znala. I boleo ju je k#$%c. Kao sto je mnoge slicne pre toga boleo isti u svakoj takvoj situaciji. Ne postoji niko ko moze namerno da se ponasa neprimereno toliko dugo i da mu se to tolerise... I ta prica,.. opomene, pa opet opomene... to je besmislica. I dok je tako bilo isti tip ljudi, cak i neki isti ljudi, zalili su se na iste stvari, jer su imali pulsirajuci bol u pomenutom organu kao sto i danas imaju... as simple as that.

Mi nismo tu da procenjujemo ko je divan momak privatno, mi smo tu da procenjujemo kako se neko ponasa na nasem forumu. Isto tako, to sto poznajemo kakav je ne znaci da treba da ima bog zna kakve posebne uslove. Blago prilagođenje je ok, ali bilo sta dalje od toga nije prihvatljivo. To kakav je neko je njegova stvar, i on je taj koji treba da se prilagodi normama zajednice, kako u fizickom, tako i u virtuelnom svetu.

A hocete li konkretan razlog zasto je forum danas u minus fazi u odnosu na neke periode pre? Vrlo jednostavno, sa ekspanzijom interneta i broj ljudi koji ne bi trebalo da imaju mogucnost da nesto javno kazu, drasticno je porastao. Sa takvim ljudima iole normalna i racionalna osoba zna da nema svrhe da prica. Zatp forum ima sve vise i vise poseta, ali je kvalitetne diskusije (kao i na svakom drugom mestu) sve manje. Posebno na odredjene, delikatne teme poput sporta, politike, religije i slicno. Vrlo jednostavno, ljudi koji o tome zele da pricaju obicno to ne bi trebalo da rade jer nisu u stanju da saslusaju i razumeju, izraze se pristojno i civilizovano, ispostuju da postoje i druga misljenja, i sve ono sto je preduslov da dvoje ljudi o nekoj temi diskutuju. To su ljudi koji ne mogu da pricaju ni sa onima sa kojima se slazu, jer nemaju elementarnu kulturu dijaloga.

I da, i ja sam umoran od toga, jer to gledam 10 godina. I nema me kao pre, pokusavam da napravim od svega ovoga nesto dobro i trudim se da svoju energiju, koje nema ni izbliza dovoljno, ne rasipam na ljude koji nisu vredni toga. Tu sam, pratim sve sto je bitno, ali zaista vise ne smatram da ima potrebe da svakome odgovorim na svaku poruku.

Hocete bolje mesto? Krenite od sebe. Sta vi realno cinite da bi ovom mestu bilo bolje u situacijama kada je vas licni interes drugaciji? Vecina vas koji se bunite nikada ni na sekund ovo mesto nije stavilo iznad svojih licnih interesa. Nije ni logicno da vam je ovo uvek prioritet, ali po nekad bi mogao da bude. Naravno, ako zelite da glas u prici o njegovoj sadasnjojsti i buducnosti ima neku realnu vrednost, visu od one koju bi imao obican prolaznik.

Sto se tice pomenutog osvezavanja moderatora, bice prilike do leta da se nesto u tom smislu uradi, ali da i imalo ikakve svrhe da se o tome prica, to mora biti osoba koja ne pravi namerno incidente, ne pada lako u vatru i ne naseda na provokacije od bas svakog ko naidje... To izbor cini gotovo nemogucim... ali evo, par meseci je pred nama, dolaze velika takmicenja, mi smo svakako otvoreni i na sportu i na svim drugim forumima za ljude koji zele da nesto pozitivno doprinesu...

Toliko o tome, necu dalje komentarisati, a mislim da je i na samoj temi receno sve sto treba, te stoga lock.

Zelim vam laku noc Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.