Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:47:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa polutvrdim sočivom  (Pročitano 784 puta)
25. Apr 2010, 11:12:14
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 194
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pozdrav svima. Smile

Skoro od kad sam počeo da koristim polutvrda sočiva imam problem koji i dalje ne mogu da rešim.Evo o čemu se radi:

Imam polutvrdo sočivo. Nosim samo na jednom oku (levom). Na njemu imam asigmatizam i krivljenje rožnjače i oftalmolog mi je rekao da su za mene samo polutvrda sočiva, nikako meka.Uzeo sam polutvrda, prošao obuku i sve je bilo u redu.

Već nakon nedelju dana od obuke, počinje da mi se javlja problem kada stavljam sočivo.

Što se samog procesa stavljanja sočiva tiče, to radim kako mi je na obuci pokazano. Čak su mi rekli da pre nego što stavim, na sočivo stavim kap ili dve veštačkih suza i da će mi tako biti lakše.

Problem nastaje nakon što stavim sočivo u oko. Sačekam 10-20 sekundi i onda otvorim oko. I onda mi se dešava da, pošto polutvrdo sočivo stoji na suzama, da, jednostavno, se napravi mali krug ili veći gde nedostaje suza i onda ne mogu normalno da vidim jer mi je sve mutno. Slično kao kada vam stoji drlja u oku.

Znači, trepnem, sočivo se "napuni" suzama i nakon 1-2 sekunde samo vidim u ogledalu (a i bez njega) kako "ode" deo suza i napravi se gore pomenuti krug bez suza i ne mogu da vidim kako treba. Sve je mutno jer da bih video lepo, sočivo mora da bude lepo popunjeno suzama.

Najgore je od svega što nema pravila. Nekoliko dana stavim iz drugog ili trećeg puta, a onda neće pa neće. I neodgovara mi nikako jer imam obaveza i ujutru moram da ustajem i po dva sata ranije, što priznaćete, uopšte se ne isplati pa makar video 200 puta bolje.

Išao sam kod oftalmologa ponovo zbog ovoga, on me samo pregledao, sve je u redu i uzeo mi 2.000 dinara za pregled iako sam došao da mu reklamiram sočivo tj. da nešto nije u redu. On mi nije konkretno odgovorio, ali u svakom slučaju reče da nema tu pomoći, kako mi je tako mi je.

Tražio sam da vidim dal neko ima ovakav problem i nisam ništa našao. Svi se žale da ih žuljaju, grebu, a ja kada uspem da ga stavim kako treba, nemam baš ama nikakvih problema.

Izvinjavam se što sam malo odužio, ali moram da obrazložim problem kako treba. Smile

Interesuje me dal je neko imao ovakvih problema i dal sa ovakvom mojom dijagnozom ima nekog ko nosi meka torična sočiva.

Hvala unapred na odgovorima. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy S Advance
Nosim naochare i povemeno meka sochiva, tako da necu mozda da ti budem od velike pomoci ali... posto su i meni bila predlagana tvrda (pa i polutvrda) sociva, mogu ti reci da sam upozoren na takav problem kao i na savet da non-stop imam u dzepu bocicu "vestackih suza" koje bih sipao u oko kada god osetim da mi se isto osushilo i da mi zbog toga pravi smetnja...

Mozda ne bi bilo loshe da i ti probas sa tim... srecno...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:47:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.