Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa monitorom - "Out of range" poruka  (Pročitano 1508 puta)
31. Maj 2005, 12:28:17
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Da li neko mozda zna sta se desava sa mojim monitorom i gde lezi kljuc mojih problema? Od skora je poceo da divlja - nakon ukljucenja i gotovo potpunog podizanja sistema, malo pre nego ce mi dati kontrolu nad programima, tj. pre nego sto pocnem ista da radim, na ekranu koji se potpuno zatamni pojavi se poruka "Out of the range", a ispod toga vrednosti HF i VF (predpostavljam horizontalna i vertikalna frekvencija) koje su 36 kHz i 386 Hz. Par sekundi kasnije ekran se totalno zamraci i jedino sto mi preostaje je tvrdi restart. Posle par restarta pocne da radi kao da se nista nije desilo, a ista situacija se ponavlja sutradan i svakog narednog dana.
Da li je u pitanju kvar ekrana, video kartice ili nesto trece? Ima li neke mogucnosti da ista sam dijagnostikujem, ili treba zvati majstora?
Unapred hvala na idejama i savetima...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Treba da vidis koliki opseg podzava tvoj monitor, trebalo bi izmedju 60 i 85 Hz, i da restartujes racunar, i pritiskom na F8 pre podizanja sistema udjes u safe mode panel. Ako koristis windows XP ili 2000 onda u VGA mode, i kada se podigne VGA mode podesis refresh rate na 85 recimo, u zavisnosti koliko ti monitor podrzava. A prethodno bi mozda bilo dobro da u BIOS uradis clear CMOS-a.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Koji je model u pitanju ?
Nemoj preterivati sa podešavanjima jer možeš oštetiti monitor.
Drži se preporučene rezolucije i osvežavanja za tvoj model.
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Vjerovatno ti je podesen refresh frequency na "preveliku" frekvenciju za tvoj monitor.Npr. ako podesis refreshrate 85Hz neces uspijeti da "upalis" ni jedan 15" CRT monitor.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Microsoft Windows 98 4.10.2222 A
GenuineIntel x86 Family 6 Model 8 Stepping 10
127MB RAM
77% system resources free
Windows-managed swap file on drive C (11007MB free)
Available space on drive C: 11007MB of 18667MB (FAT32)
Monitor – IBM E74, dijagonala 17”
Intel(R) 82810E Graphics Controller

Ovo su neki podaci o mom kompu, nemam pojma sta jos da dodam. Igrao sam se malo u settingsu, pa sam mu stavio da refresh rate bude "optimal", videcu kasnije kad ga restartujem da li ce imati pozitivan efekat. Inace je bilo namesteno na device default ili nesto slicno. Da jos dodam da je monitor namesten na 800x600, high color 16 bit. I jos pitanje - da li u setovanju grafike ima nekog znacaja da li ce hardware acceleration biti na none, full ili negde izmedju? Sta tu da podesim?
Pregledajuci sistem uocio sam da prijavljuje za Direct memory access controler "This device is causing a resource conflict (Code 15)" Kada sam pokusao da ga sredim Hardware Troubleshooterom nisam mogao nista da postignem jer se ovaj kocio svaki put kada bih pokusao da ga startujem.
Unapred hvala
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Hardware acceleration ti se odnosi na VGA i treba da bude full (nema veze s problemom).To sto je bilo na default ne bi trebalo da bude problem ali s obzirom na podesenu rezoluciju mozes "rucno" podesiti da ti refresh bude 75Hz.Ovo sto se tice "Direct memory access controler" ima veze s drajverima za chipset na M/B.Reinstaliraj drajvere za chipset (na CD-u koji dobijas s plocom).
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Preuzmi sledeće drajvere pa sa njima probaj da podesiš monitor kako treba.
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-51045
« Poslednja izmena: 03. Jun 2005, 03:09:39 od SVITAC »
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Hvala svima, pokusacu da dovedem stvari u red...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.