Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa licnim identitetom, komunikacijom, mozgom...nesto od toga  (Pročitano 16834 puta)
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Samsung 
Ово је дакле озбиљно Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
MacOS X
Browser
Safari 4.0.5
Pa pokusacu...ali ne mislim da je resenje tako lako...
a da probam da udaram malo glavom u zid ?? samo to jos nisam pokusao...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Posto je vec nedvosmisleno utvrdjeno  Smile da je problem u samopouzdanju, odnosno nedostatku istog, onda gledaj da radis na njemu i da ga podizes....mislim na samopouzdanje, naravno.  Smile

Pokusaj da, za pocetak, ne vodis razgovore u kojima ces iznositi kritiku standardne interpretacije kvantne teorije, objasnjavati razvoj Niceove nihilisticke filozofije i njen uticaj na pojavu fasizma, ili pokusavati da odgonetnes zasto se lolana jos nije udala.
Gledaj da ti recenice budu krace, jasnije i da teme o kojima govors budu one o kojima dosta toga znas, pa ce ti biti i lakse da se snalazis....ne moraju da ti price i govori budu dugacki i komplikovani da bi bio nesto posebno zanimljiv i ispadao pametan u drustvu  Smile

Mozemo, takodje, na ovaj problem gledati iz Frojdovskog ugla...dakle, da sve ovo vezemo za seks.  Smile

Pa iz tog ugla gledano, ti mu dodjes jedan impotentan momak, koji zbog nedostatka samopouzdanja i straha od onoga sto ce da uradi i kako ce se pokazati u krevetu, ne moze da postigne erekciju...dakle, nije u pitanju fizicki problem, vec zbog velikog pritiska koji si sam sebi nametnuo i pitanja da li cu biti dobar, kako ce joj se svideti, da mi ne bude mali za nju, da ne svrsim brzo i sl, ti se previse opteretis, uplasis, sumnjas u sebe i onda, naravno, ne moze da ti se digne i traljavo odradis taj seks (ako uopste do njega i dodje).......(znaci nisi ni mutav, ni glup, ni nepismen...nego ti elokvencija i retorika naglo opadnu kad trebaju da se pokazu na delu)......odlicna mi je ova analogija!  Smile

Imajuci to u vidu, i resenje moze biti vezano za seks (kao uostalom i svi drugi problemi u zivotu Smile ).
Nadjes neku ribu, koja ti se ne svidja i za koju te boli dupe da li ce da misli da si zanimljiv, duhovit, recit, zabavan ili ne, i koja bi ti dala picke bez obzira na sve.....i sa njom krenes da komuniciras, razgovaras, pricas i vidis kako ce se to razvijati, jer obzirom da te nije briga sta ona misli o tvom govoru i sastavljanju prosirenih recenica, samopouzadnje ce ti porasti i mocices mnogo opustenije i slobodnije da razgovaras i konstruises recenice i pricu.

Vezbas tako sa njom i vremenom skontas, da kad mozes sa njom, mozes sa svakim, i to je to.....problem resen, a to sto ces dobiti picke od nje je samo bonus u mojoj alternativnoj terapiji!  Smile


« Poslednja izmena: 05. Avg 2010, 04:31:23 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
samo polako ... mislim da si sad zapao u jos veci problem time sto si poceo sam sebe da smatras za nekog "jadnika" .. dakle gledas na sebe u mnogo negativnom svetlu .. to promeni ..
onda dalje .. mislim da je tvoj problem sa komunikacijom sto ti zbrzas kad oces nesto da kazes . u tebi se javi ideja sta zelis da kazes .. i onda kad krenes da pricas o tome , ti uopste ne razmisljas kako i na koj nacin ces to izloziti , koje reci upotrebiti .. kojim tonom pricati .. i onda cap.. u sred price mozak ti stane i zbunis se .. jel sam u pravu ?


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Prvo bi trebao da utvrdiš da li postoji neki neurološki poremećaj.Popričaj sa roditeljima i ustanovi kada su ti problemi počeli, tako će i lekaru biti lakše da utvrdi da li je u pitanju neko oboljenje ili prosto smušenost koja se često rađa sa pubertetom.

Drugo, čitaj..čitaj mnogo i sve što ti padne pod ruku...tako ćeš obogatiti rečnik, nesvesno pamtiti jezičke i rečenike konstukcije, a svakako ćeš imati i više tema za razgovor.

Treće...vodi dnevnik. Piši svakodnevno šta ti se dešava, smireno i detaljno, opisuj događaje i stvari koje si izrekao kao i one koje si želeo da kažeš, a nisi.Onda čitaj naglas, možda čak i pred ogledalom....da vidiš sebe kako izgledaš drugima.
Mislim da ćeš se tako osloboditi treme i malo po malo steći sigurnost i samopouzdanje pred drugima.Možda ponekad probaj da uvežbaš kod kuće neki razgovor, ili nešto što ćeš ispričati prijateljima.Kada prvi put budeš uspešan, to će te ohrabriti za dalje.

Meni ovo liči na suštinski nedostatak samopouzdanja ili neki oblik socijalne fobije...ali nisam psiholog pa ne mogu da tvrdim.

U svakom slučaju, ne paniči, mislim da problem nije strašan i nerešiv, očajavanjem ćeš ga samo pogoršati.
Imaš neku blokadu, koju treba prevazići...mislim da je posezanje za alkoholom i sedativima kontraproduktivno.

Moraš mnogo da radiš na sebi, a ako ne možeš sam, potraži pomoć od prijatelja u koga imaš poverenja, iznesi mu/joj problem kao što si i nama.Podrška će ti mnogo značiti...da te neko podstakne, izvuče iz neprijatne situacije.
Ako ne uspeš sam, svakako potraži pomoć od nekog boljeg i zainteresovanijeg psihologa koji će ti potanko objasniti kako se rešava tvoj problem.


Svako dobro.  Smile

« Poslednja izmena: 05. Avg 2010, 07:20:44 od Brana.M »
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.10
mob
Apple iPhone 6s
Interestingly enough, recenice koje pises sasvim ok zvuce...

Trema / stres cine cuda i sve je moguce, ali kako da se toga resis stvarno ne znam...
Ok ako se pogubis u situaciji kada ti je sve novo, moras da impresioniras, i od straha i zbunjenosti ne uspevas...
Ali ako imas problem u poznatom okruzenju, sa ljudima koje znas... to vec ne znam zbog cega moze biti...

Kazes da je bilo i slucajeva da sve ispadne super...
Da li postoji nesto sto te slucajeve povezuje?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
MacOS X
Browser
Safari 4.0.5
Posto je vec nedvosmisleno utvrdjeno  Smile da je problem u samopouzdanju, odnosno nedostatku istog, onda gledaj da radis na njemu i da ga podizes....mislim na samopouzdanje, naravno.  Smile

Pokusaj da, za pocetak, ne vodis razgovore u kojima ces iznositi kritiku standardne interpretacije kvantne teorije, objasnjavati razvoj Niceove nihilisticke filozofije i njen uticaj na pojavu fasizma, ili pokusavati da odgonetnes zasto se lolana jos nije udala.
Gledaj da ti recenice budu krace, jasnije i da teme o kojima govors budu one o kojima dosta toga znas, pa ce ti biti i lakse da se snalazis....ne moraju da ti price i govori budu dugacki i komplikovani da bi bio nesto posebno zanimljiv i ispadao pametan u drustvu  Smile

Mozemo, takodje, na ovaj problem gledati iz Frojdovskog ugla...dakle, da sve ovo vezemo za seks.  Smile

Pa iz tog ugla gledano, ti mu dodjes jedan impotentan momak, koji zbog nedostatka samopouzdanja i straha od onoga sto ce da uradi i kako ce se pokazati u krevetu, ne moze da postigne erekciju...dakle, nije u pitanju fizicki problem, vec zbog velikog pritiska koji si sam sebi nametnuo i pitanja da li cu biti dobar, kako ce joj se svideti, da mi ne bude mali za nju, da ne svrsim brzo i sl, ti se previse opteretis, uplasis, sumnjas u sebe i onda, naravno, ne moze da ti se digne i traljavo odradis taj seks (ako uopste do njega i dodje).......(znaci nisi ni mutav, ni glup, ni nepismen...nego ti elokvencija i retorika naglo opadnu kad trebaju da se pokazu na delu)......odlicna mi je ova analogija!  Smile

Imajuci to u vidu, i resenje moze biti vezano za seks (kao uostalom i svi drugi problemi u zivotu Smile ).
[font=Verdana][font=Verdana]Nadjes neku ribu, koja ti se ne svidja i za koju te boli dupe da li ce da misli da si zanimljiv, duhovit, recit, zabavan ili ne, i koja bi ti dala picke bez obzira na sve.....i sa njom krenes da komuniciras, razgovaras, pricas i vidis kako ce se to razvijati, jer obzirom da te nije briga sta ona misli o tvom govoru i sastavljanju prosirenih recenica, samopouzadnje ce ti porasti i mocices mnogo opustenije i slobodnije da razgovaras i konstruises recenice i pricu.

Vezbas tako sa njom i vremenom skontas, da kad mozes sa njom, mozes sa svakim, i to je to.....problem resen, a to sto ces dobiti picke od nje je samo bonus u mojoj alternativnoj terapiji!  Smile

Toga ima na Plavom mostu, ako mislimo na isto ??  Smile  Smile
Pokusacu da od svakog primenim date savete... (mada mi se tvoj najvise dopada : Smile) i hvala svima na odgovorima i pokusajima da pomognete...

samo polako ... mislim da si sad zapao u jos veci problem time sto si poceo sam sebe da smatras za nekog "jadnika" .. dakle gledas na sebe u mnogo negativnom svetlu .. to promeni ..
onda dalje .. mislim da je tvoj problem sa komunikacijom sto ti zbrzas kad oces nesto da kazes . u tebi se javi ideja sta zelis da kazes .. i onda kad krenes da pricas o tome , ti uopste ne razmisljas kako i na koj nacin ces to izloziti , koje reci upotrebiti .. kojim tonom pricati .. i onda cap.. u sred price mozak ti stane i zbunis se .. jel sam u pravu ?

Ne smatram sebe za jadnika uopste, nego jednostavno izbegavam da pricam u drustvu zato sto to dosta lose radim....
Ovo drugo sto si napisao je tacno od reci do reci...


Prvo bi trebao da utvrdiš da li postoji neki neurološki poremećaj.Popričaj sa roditeljima i ustanovi kada su ti problemi počeli, tako će i lekaru biti lakše da utvrdi da li je u pitanju neko oboljenje ili prosto smušenost koja se često rađa sa pubertetom.

Drugo, čitaj..čitaj mnogo i sve što ti padne pod ruku...tako ćeš obogatiti rečnik, nesvesno pamtiti jezičke i rečenike konstukcije, a svakako ćeš imati i više tema za razgovor.

Treće...vodi dnevnik. Piši svakodnevno šta ti se dešava, smireno i detaljno, opisuj događaje i stvari koje si izrekao kao i one koje si želeo da kažeš, a nisi.Onda čitaj naglas, možda čak i pred ogledalom....da vidiš sebe kako izgledaš drugima.
Mislim da ćeš se tako osloboditi treme i malo po malo steći sigurnost i samopouzdanje pred drugima.Možda ponekad probaj da uvežbaš kod kuće neki razgovor, ili nešto što ćeš ispričati prijateljima.Kada prvi put budeš uspešan, to će te ohrabriti za dalje.

Meni ovo liči na suštinski nedostatak samopouzdanja ili neki oblik socijalne fobije...ali nisam psiholog pa ne mogu da tvrdim.

U svakom slučaju, ne paniči, mislim da problem nije strašan i nerešiv, očajavanjem ćeš ga samo pogoršati.
Imaš neku blokadu, koju treba prevazići...mislim da je posezanje za alkoholom i sedativima kontraproduktivno.

Moraš mnogo da radiš na sebi, a ako ne možeš sam, potraži pomoć od prijatelja u koga imaš poverenja, iznesi mu/joj problem kao što si i nama.Podrška će ti mnogo značiti...da te neko podstakne, izvuče iz neprijatne situacije.
Ako ne uspeš sam, svakako potraži pomoć od nekog boljeg i zainteresovanijeg psihologa koji će ti potanko objasniti kako se rešava tvoj problem.


Svako dobro.  Smile



Pa bio sam kod tkzv psihologa Marka, covek hteo da me drogira bez dijagnoze...Sve cu ovo da probam sam, vase savete...Ali ako neko zna dobrog doktoraa mislim da bi koristilo da popricam sa njim/njom...


Interestingly enough, recenice koje pises sasvim ok zvuce...

Kazes da je bilo i slucajeva da sve ispadne super...
Da li postoji nesto sto te slucajeve povezuje?

Pa mozda ih povezuje to sto jedino kada pricam sa sestrama ili roditeljima ili nekim koga malo duze poznajem razgovori ispadnu normalniji...ali dosta cesto mi se i u razgovoru sa njima desava BAG...
« Poslednja izmena: 05. Avg 2010, 13:06:01 od misha17 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.60
mob
Apple iPhone 6s
Dakle to definitivno ima velike veze sa strahom od nepoznatog... a koji se vremenom razvijao i rastao u svakoj situaciji kada si podbacio...

Mislim da treba da potrazis nekog boljeg psihologa... Obidjes par dok ne nadjes nekog kome je stalo i ko ti odgovara... Siguran sam da ce ti naci neku terapiju koja ce ti odgovarati, da te to oslobodi...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Nedostatak samopouzdanja je ono što te muči. Ti se prosto uplašiš činjenice da si počeo da govoriš i privukao pažnju slušalaca na sebe. Zato se smotaš, misli ti se razbeže na sporedne stvari kao što je Mika koji zija u noge Dušici ili Maja koja kriči i maše Ljubici preko ulice. Takve gestove ti doživljavaš kao znak da si dosadan i smotan. Ali ako obratiš pažnju videćeš da se oni isto tako ponašaju i kad priča najveći šarmer u društvu, samo njemu to nije bitno. primetićeš i da su najveći šarmeri obično nesnosni lažovi, egomanijaci i smarači i kategoriji ja pa ja.

Šta ti treba da uradiš?

Prvo da se javiš psihologu, da zatražiš pomoć kako bi unapredio svoje samopouzdanje.

Drugo treba da počneš da razgovaraš o sasvim nevažnim stvarima, da se trudiš da pričaš čak i kad ti se čini da ćeš propasti u zemlju. Ako se krećeš među sportistima onda pričaj o sportu. Ako si među muzičarima onda o muzici. Ne mora to biti ništa pametnije neko : Jo ljudi jeste videli kako je xxxić dao golčinu. A što me nervira onaj yyyović.

Treće pokušaj da razgovaraš u svakoj prilici sa svakom osobom. Kad odeš u samoposlugu pozdravi prodavačicu na kasi, pitaj komšiju koji stalno čačka oko kola kako posao, pa zastani i progovori par reči.

Četvrto lovi ponašanje svojih prijatelja kad drugi, mnogo popularniji pričaju. Tako ćeš shvatiti da niko ne smatra kako si ti doasadniji od ostalih.

I naravno ni Divac nije mnogo rečit pa je opet Divac
« Poslednja izmena: 05. Avg 2010, 17:48:52 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ispod problema u komunikaciji obično je, a kako su to drugi već primetili, problem sa samopouzdanjem, koji može imati mnogo uzroka.

Moje pitanje je - zašto moraš da se trudiš da bi se nekome dopao? Što ne bi bio od onih koji su ćutljiviji? Ionako nam je previše onih koji vazda nešto laprdaju...  Smile Jedan pametan čika (možda je i Mark Tven, mada nisam sigurna) je rekao da ljudi sa razlogom imaju jedna usta a dva uha, kako bi više slušali a manje pričali. Ljudi danas generalno mnogo drve, a prava je umenost umeti koncizno se izraziti i ne laprdati zabadava. Vidiš da je to moj problem.  Smile

Elem, moj neki savet bio bi da čitaš nešto što će ti prijati; tako ćeš uvećavati svoj fond reči. A što se tiče samopouzdanja, predlažem odlazak psihologu, mada je sve na tebi, neće ti psiholog rešiti probleme, samo će ti ukazati način.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.