Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa karakterima ČŠĆŽĐ=?  (Pročitano 1862 puta)
19. Avg 2009, 12:18:58
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Samsung S7220
Radi se o joomla sajtu.

Prije nekoliko mjeseci stari provajder je selio na nove servere i desio se problem sa karakterima šđčćž, pretvorili su se u ? (upitnik). Ja sam pokušavao da riješim problem ispravljenjem tabela i postavljanjem Collation na utf8_general_ci, međutim ništa nisam uspio odraditi. Problem se desio sa samo 3 komponente. Kunena forumom, Coppermine fotogalerijom i Coomunity Builder komponentom. Oni su kobajagi nešto radili i napravili znakove za Kunena forum, dok sam ja za druge dvije komponente morao sve znakove prepravljati u Š=S, Đ=DJ, Č=C...

U međuvremenu sam preselio na nove servere.

Juče sam uzeo da malo popravim Kunenin language fajl (serbian.php) i promjenio par riječi, kada sam uploadovao fajl, vratio se stari problem sa Kuneninim karakterima.

Riješio sam malo da se pozabavim i najzad riješim problem sa karakterima. Kontaktirao sam provajdera, on je vidjeo da u bazi postoje tabele cija je Collation - cp1250_croatian_ci. Pitao me da li da mi to popravi, ja sam rekao da i kao što sam i očekivao problem je ostao. Sada su mi poslali odgovor:

Citat
Hi

You just need re-publish your site to fix his issue.

Please let me know if you need further assistance.

Nije mi jasno na šta misli kada me pita za re-publish? Da li mi možete objasniti i da li je neko imao sličan problem sa karakterima?
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 490
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Problem sa našim slovima je uvek baziran na tome što u bazi nije izabrana opcija utf-8, ili samo u nekoj od tabela. Ako ti sada sve radi kao što kažeš, nema razloga da ponovo nešto menjaš. Uostalom, kada su već spremni za "further assistance" što im to i ne kažeš?! Meni njihova poruka deluje kao automatski generisana nakon svake njihove intervencije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Samsung S7220
Problem je što sada sve ne radi kako treba, ni do sada nije radilo (osim foruma). Poslao sam im još jedno pitanje, pa ću vidjeti šta će mi odgovoriti.

Sve tabele su utf-8 general, a na sajtu je druga priča. Joomla i njeni prevodi su OK, kao i prevodi drugih komponenti, samo ove tri komponente ne rade svoj posao:

http://www.palelive.com/cpg/

http://www.palelive.com/servisi/forum/latest.html

i Community Builder, za njega je potrebna registracija.
« Poslednja izmena: 19. Avg 2009, 13:20:43 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Koliko mogu da primetim problem je u prevodima, ne u sadrzaju koji se vuce iz baze...
Sto znaci da moras da nadjes valjane prevode ili sam ispravis...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Samsung S7220
To su i oni pomislili:

Citat
You have ? in your code.

<td class="td-1 fbm fb_profileboxcnt" valign="top" align="left">
Dobro do?li, <b>gost</b>

Please upload all files of your site to your local PC and edit them.

Also you can edit all files on the server directly.
You can do it via File manager in cPanel.

Ali meni je u prevodima sve OK. Skoro sam radio novi update Kunena foruma i ubačen je novi prevod, tako je i sa drugim komponentama.

 Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Pomisljali ili ne, ako imas takav problem, problem je do prevoda...
Da li fajlovi nisu snimljeni kao UTF iako su unutra UTF, ili prosto prevod nema UTF.. ili je nesto trece, ne znam...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Samsung S7220
Hvala SF, evo sad sam odradio unošenje prevoda na server zapakovanog zajedno sa skriptom i stvar je proradila.  Smile

Sad ću probati i sa drugim komponentama pa se javljam.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.