Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Jun 2024, 15:00:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pupin Telecom uvodi WiMax  (Pročitano 6455 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Apple IPhone 3GS,
wi-max i slicne tehnologije nece moci nikad da se mere sa adsl i kablom a usput wi-max ce se iskljucivo koristii u podrucijima gde nema pristupne mreze za adsl.....
Nikad ne reci nikad,
Nevidim zasto spominjes to da se mjere sa adsl-om i kablom?
za veca podrucja isplatljivije je wireless tip umrezavanje nego neki sa kablovima, tj jeftinija je instalacija.
WiMax ima jako veliku primenu u mobilnioj telefoniji kod prenosa podataka, doduse nisam bas najbolje upuce na koje segmente se sve moze prosiriti ali znam da je jako im isplatljivo resenje, na 10 M korisnika nevjerujem da imas 1000 koji koriste direktne linkove govorim za srbiju, dakle u buducnosti alternativno resenje korisnicima ostace adsl, kablovski internet, dok wireless koristiti vecinja, a tu najvecu prednost ima mobilnost uredjaja jeftina instalacija, standardnim korisnicima nije potreba veca brizna od 2Mb/s sto wireless veoma lako moze da im pruzi, a korisnici (firme) koji imaju potrebu sa jakim i stabilnim vezama uzimace direktne linkove tako da ce ADSL za najvise nekih 5 godina nestati, jeste da je to ipak mladje kod nas ali u svijetu ne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 794
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja govorim za podrucije srbije a pokazece vreme ko je upravu Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
gledaj da u zivotu sto manje radis a vise mlatis praznu slamu jer ces pre docekati sigurnu i veliku penziju
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6120
Po meni, bezicno umrezavanje je buducnost... ( Mozda gresim) Svakako da jos minimum  godina to nece zaziveti, ali ljudi se sve vise opredeljuju za lap top-ove, verujem da ce izabrati to... Moje misljenje... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 301
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0

O onome sto sam ja citao za WiMax ovo sad me jer razocaralo, imam misljenje da je ovo tek neko pocetno testiranje i da vecina velikih kuca se samo zalecelo na WiMax
Izgleda da vrijeme WiMax-a nije jos i da tek treba da se razvije u punu snagu, jer mnogo toga nije tacno sto je doneseno teorecki, praksa je pokazala znatno slabije rezultate, Mozda je netacno ovo, ali sam se ja nadao mnogo vise

Mislim da veliki troskovi i dozvole za postavljanje odasiljaca imaju veliku ulogu u tome. Koliko sam cuo od nekih radnika iz telekomunikacija samo na podrucju grada Splita bi trebali postavit oko 100 WiMax odasiljaca (samo od strane jedne tvrtke) a odasiljaci su dosta skupi. Sto je zagusenije naselje to je potrebno vise odasiljaca iako mi broj od 100 odasiljaca za Split izgleda previse.
« Poslednja izmena: 03. Feb 2008, 14:00:04 od Aqayax »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Apple IPhone 3GS,
To izgleda kao da kacis 802.11 a/b/g samo sto je mnogo jeftinije  Smile
Ne znam sta da kazem na ovo, jeste da nisam bio u splitu, ali na netu vidjeh nesto manje od 190.000 stanovnika.
Jedino da ceraju neki protok ali to je previse skupo...
Volio bi ako ima neko da malo obajsni zasto 100 baznih stanica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Jun 2024, 15:00:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.139 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.