Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:14:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem oko ucenja  (Pročitano 3341 puta)
20. Feb 2011, 23:39:30
Pocetnik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 16
Zastava Paracin
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia C3
Zdravo svima, pre jedno nedelju dana resio sam da se registrujem na vas forum, bas zbog ovog pitanja ali kasnije kada sam malo procesljao po ovome video sam da ima svega i svacega. . . No, imam jedan po meni zbunjujuc problem, sa ucenjem.  Ucenik sam Elektrotehnicke skole, smer elektrotehnicar racunara, i prva sam godina. . .
Ovaj problem sam otkrio u 7.  razredu osnovne skole kada sam seo u stolicu i hteo da budem odlican djak.  Poceo sam da citam lekciju ne mogu tacno da se setim iz kog predmeta, nije ni bitno  Smile Posle sat vremena citanja, resio sam da ponovim nesto iz lekcije, ali nista nisam znao ni jednu jedinu rec, bukvalno kao da nisam ni citao, evo taj problem me i vec dan danas prati, zapoceo sam prvo polugodiste sa 7 jedinica, a kasnije sam popravio sve (jedva)
na dvojke, osim jedinice iz matematike posto mi matematika bas i ne ide od ruke. . .  Smile No, vise puta sam se zalio roditeljima i otac me je jedanput odveo kod jednog psihijatra, njegovog prijatelja, i nije mi puno pomogao, samo mi je dao neke sumece tablete za koncentraciju.  Ponekad mastam kako zavrsavam elektrotehnicki fakultet i tako a cini mi se da je to nemoguce i veoma daleko(sto je donekle i tacno). . . Vise puta sam zaplakao sto ne mogu da pamtim, ali ne znam sta mi je. . .  Mozda mozete vi mozete da me savetujete, ne znam stvarno sta da radim. . .  Za svaki odgovor vam se zahvaljujem. . .


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Crowz (Vreme: 20. Feb 2011, 23:41:20)
« Poslednja izmena: 20. Feb 2011, 23:43:09 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Check out my channel/Posetite moj kanal na Youtube.com = http://www.youtube.com/MrEnginious1
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
Kad citas lekciju , da li je citas polako i sa razumevanjem, ili je samo jednostavno procitas kao da citas npr. neki novinski clanak?  Da li podvlacis ono sto je najbitnije u lekcijama, "izlacis" mozda neke kljucne recenice na papir ili u svesku, ili samo jednostavno citas pa sta zapamtis? Tehnika ima raznih, kao sto si i sam primetio.

Meni je, recimo, najbitnije da kad prvi put citam, citam lekciju polako pokusavajuci da shvatim o cemu je rec, kad citam lekciju drugi put- podvlacim ono sto je najvaznije, a zatim prelazim to najvaznije od 3-5 puta u zavisnosti od tezine materije. Tako sam radila u osnovnoj skoli, i u srednjoj i na fakultetu. I jos jedna mala napomena- ja ucim na glas i u apsolutnoj tisini Smile
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Prvo pitanje: Jel mozes da se koncetrises dok ucis? Npr da li citas sa razumevanjem nesto ili jednostavno citas to ali kao da ga nisi ni procitao tj mislis o necemu stotom. To je bitno jer ako tako citas onda uopste ni ne citas bez obzira koliko vremena proveo uz knjigu

Drugo pitanje: Kakav stil imas kada ucis? Jel procitas celu lekciju pa ponavljas ili radis to pasus po pasus pa ponavljas? Pitam jer se na ovaj drugi nacin pre nesto nauci a na ovaj prvi treba vise vremena

Meni deluje kao poremecaj paznje posto koliko vidim nije da ne ucis a ocene su ti vrlo slabe za tvoje godine a to nekome ko provodi neko vreme uz knjigu tesko moze da se desi. Ako je to u pitanju trebalo bi da odes kod psihologa pa da sa njim "radis" neko vreme tj da se postepeno uz njegovu pomoc naucis da ucis
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
@Byserge Postoji jos jedna mogucnost a to je da si glup  Smile Jedini savet je da sacekas da farmakolozi izmisle lek za inteligenciju.
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 02:15:57 od noob_saibot »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 111111
Ma nemoj da pricas  Smile

Eletrotehnika,merenja,elektronika,fizika,matematika,osnovetelekomunikacija,robotika,programiranje,energetika,materijali,nacrtna geometrija

I ti ovo ucis   Smile

Decko ovo se vezba..ako znas da radis zadatke..zazmurice na oba oka..Vezbaj zadatke..a teroije i nema mnogo 
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Kao što ti je Marko savetovao pokušaj da učiš tako što češ pročitati jedan pasus. Onda ponovi šta si pročitao. Ako ne umeš da ponoviš pročitaj opet dok ne budeš znao da ponoviš (ali ne da recituješ napamet nego svojim rečima). A onda u svesku zapiši ono što je važno u tom pasusu.

Na isti način idi do kraja lekcije pasus po pasus. Kad završiš prepričaj celu lekciju, ako treba koristi se sveskom kao podsetnikom. Pre svakog časa ponovi lekcije koje nisu ocenjene.

Nakon nekog vremena steći ćeš veštinu učenja i to će biti mnogo brže nego sad.

Inače šta radiš tokom časova, pričaš, potapaš podmornice, spavaš otvorenih očiju ili samo mehanički pišeš u svesku?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39829
Zastava Ovde sam negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Verovatno je zaboravio username i pass pa ga nema
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 16
Zastava Paracin
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia C3
Citat: marko 284 link=topic=535943. msg9367497#msg9367497 date=1298249232
Prvo pitanje: Jel mozes da se koncetrises dok ucis? Npr da li citas sa razumevanjem nesto ili jednostavno citas to ali kao da ga nisi ni procitao tj mislis o necemu stotom.  To je bitno jer ako tako citas onda uopste ni ne citas bez obzira koliko vremena proveo uz knjigu

Drugo pitanje: Kakav stil imas kada ucis? Jel procitas celu lekciju pa ponavljas ili radis to pasus po pasus pa ponavljas? Pitam jer se na ovaj drugi nacin pre nesto nauci a na ovaj prvi treba vise vremena

Meni deluje kao poremecaj paznje posto koliko vidim nije da ne ucis a ocene su ti vrlo slabe za tvoje godine a to nekome ko provodi neko vreme uz knjigu tesko moze da se desi.  Ako je to u pitanju trebalo bi da odes kod psihologa pa da sa njim "radis" neko vreme tj da se postepeno uz njegovu pomoc naucis da ucis

Veoma sam nervozan dok ucim nesto, npr, nikad nisam smiren uvek nesto radim, sedim na krevetu i uvek moram sa daljinskim nesto da radim. . . A da i uvek se trudim sa razumevanjem da citam. . .

@klody Naravno da nisam, nego sam bio u skoli...
@noob_saibot Mozda si u pravu Smile
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 20:28:24 od Byserge »
IP sačuvana
social share
Check out my channel/Posetite moj kanal na Youtube.com = http://www.youtube.com/MrEnginious1
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 16
Zastava Paracin
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia C3
Ma nemoj da pricas  Smile

Eletrotehnika,merenja,elektronika,fizika,matematika,osnovetelekomunikacija,robotika,programiranje,energetika,materijali,nacrtna geometrija

I ti ovo ucis   Smile

Decko ovo se vezba..ako znas da radis zadatke..zazmurice na oba oka..Vezbaj zadatke..a teroije i nema mnogo 


Trenutno nemam te predmete, a i znam da se oni vezbaju...Tek sam prva godina i imam nekoliko osnovnih predmeta za moj smer, kao npr. Racunarstvo i informatika i Racunarska grafika i multimedija, iz oba predmeta imam petice i nisu mi teska...
IP sačuvana
social share
Check out my channel/Posetite moj kanal na Youtube.com = http://www.youtube.com/MrEnginious1
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Tel.Me Your.Number
Povezuj slike sa tekstom. Ako ne postoji slika za tekst... izmisli je!
Drugo jako važno kao što si i sam rekao... koncentracija! Nikako ne uči na krevetu, mozak je krevet programirao za spavanje a ne za učenje. Neko mesto na kome ništa ne radiš odredi za učenje. Otkloni sve ometače... nikakvi daljinski, mobilni, grickalice a u tvom slučaju ni muzika jer ti je koncentracija nula.
Još nešto, kad sedneš da učiš obavezno odredi vreme i reci da iz inata nećeš da prekidaš to vreme. Ustajanje sa stolice isključivo samo za malu nuždu.
Za stil učenja poslušaj predhodne kolege sa dodatkom da svako preslišavanje radiš sa zatvorenom knjigom.

Što se matematike tiče uči sabiranje do 20 i tablicu množenja da znaš ko iz topa, ostale stvari iz srednje su trivijalne.
Ukoliko se ne središ da možeš lagano da postigneš vrlo dobar prosek za dalje školovanje ti preporučujem neki grafički/dizajnerski. Na ETF ni ne pomišljaj... ne d'o bog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:14:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.