Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:59:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem oko ucenja  (Pročitano 3340 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 9.0.597.98
Naravno da na jedno čitanje ne može ništa konkretno da se zapamti, samo se dobija blaga predstava o čemu se tu radi. Poenta je u udubljivanju u gradivo, ne samo u elementarnom prepoznavanju. A tu ti treba samo motivacija i koncentracija. Zvuči lako? I nije baš u početku, ali vremenom postane rutina, veruj mi.

Iz sopstvenog iskustva, znam da mnogi preporučuju učenje, odnosno preslišavanje naglas. Kako sam učila u osnovnoj i srednjoj - iskreno se ne sećam  Smile jer verovatno i nisam, ali na faksu mi je bilo silovanje mozga to preslišavanje. Zaboli me grlo posle 10 minuta priče, posle mi nije do života, kamoli do daljeg učenja. Plus je i vremenski jaaako neekonomično (to je jedan od ključnih faktora učenja), ali i prostorno - moraš da budeš sam i izolovan od ljudi, pa ćeš vremenom postati lik kao iz vica o gimnazijalcima *. Smile

I lepo ja odlučim da to batalim, već uvedem neki sopstveni sistem učenja, koji je ustvari podrazumevao mnogo čitanja, podvlačenje i jednostavno memorisanje celina bez ikakvog preslišavanja. Malo mi je u početku koncentracija bila problem, ali jednom kad se uvežbaš, stvar postaje totalno uigrana i bezbolna.

Poenta moje pričice je da svako ima drugačije potrebe i navike. Saveta (a sjajnih možeš naći na ovoj temi) ima mnogo i oni koje si već dobio na temi su odlični, ali sve ih posmatraj kao alternative. Moraš pronaći onaj koji ti najviše odgovara, a to zahteva eksperimentisanje. Dobra vest je da je polugodište tek počelo (verovatno i nije, obzirom na skraćenja časova), pa do juna imaš vremena da se uhodaš i ispuniš to što sebi zacrtaš (ne moraš biti 5,00, ali ne moraš, brate mili, ni 2,50).

Još jedna olakšavajuća okolnost za tebe je što tvoj željeni faks nije klasičan ''štreberski'' (kao moj  Smile ), nego ima dosta toga u zadacima, praktičnosti, itd. kao što ti je ovde već rečeno. Klasično učenje sa knjigom u ruci verovatno nećeš morati baš mnogo da praktikuješ. Wink

* gimnazijalac 1: brate, imam praznu gajbu za vikend!
gimnazijalac 2: strava, sad možeš naglas da učiš!

 Smile
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 23:03:15 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 111111
Bambina ti jesi upravu za pojedine predmete..Ali to su predmeti gde se trazi prica i da navedes par konkretnih stvari..Tu je dovoljno udubljeno citanje..da pokapiras sve..i iscitas jos onoliko puta koliko ti je dovoljno.
Ali to ovde ne moze..Jer se traze konkretne stvari..A i ta teorija sto se uci radi se samo zbog prrakse koja je obicno nakon casova..nekad i nije no nebitno i radi se zbog zadataka.
Ponekad je ta teroja mala..ili zbog predmeta ili zbog profesora a ponekad je i obimna a i predmeti su medjusobno povezani..Dosta stvari iz jednog se prelama u drugi ( ako me pamcenje sluzi ) .
Ali ako on zeli prosek odlican.. Smile sto je stvarno  Smile Ako me secanje sluzi kod mene je bio 1 odlican 2 vrlo dobra ostalo dovoljni i nedovljni
Ako ti je stalo do tako zajebanog proseka...Poslusaj me ali me stvarno poslusaj kreni ozbiljno da radis ovog trenutka..i ne uci samo za taj dan..vec uci za sebe i kreni da sklapas slagalicu..Jer ako planiras elektronski..taj faks zavrsavaju samo oni koji to stvarno vole i zele.
Sad nije strasno..ali kad te sustigne predmet..Mikor procesori , elektronika 1 i 2 , elektrotehnika 1 i 2 .. merenja 1 i 2 i ostalo da ne nabrajam..jer se vise i ne secam ima da molis boga za dvojcicu ali ne na polugodju vec na kraju godine..
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 9.0.597.98
Zato i rekoh da to nije klasičan štreberski faks. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 111111
Tacno  Smile
Da skupis sve one koji su zavrsili ETF ili su celavi ili coravi..ili izgubljeni u prostoru  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 9.0.597.98
Ili oba tri.  Smile

Volem vicOve o njima, baš su najgeek od sviju.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ocigledno da te ovaj problem prati vec neko vreme.Mozda u pocetku i nisi pridavao tome znacaja,ali koliko vidim sada si svestan svog problema i sto je najbitnije,zelis da ga resis.Poteskoce koje imas mogu se svrstati u vise kategorija.Recimo,percepcija(opazanje),pamcenje i zaboravljanje,paznja i koncentracija,motivacija i samopouzdanje u ucenju,disciplina,radne navike,dobri i losi dani...Ostali su ti dali dobre savete u vezi tehnike ucenja,pokusaj da pronadjes onu koja ti najvise odgovara,a koja ce ispred svega dati rezultate.Pronadji neko mesto,koje ce ti biti kutak za ucenje.Samo knjiga i ti,ukloni sve sto bi ti odvuklo paznju i zasmetalo prilikom ucenja.Ako ni to ne da rezultate,onda recimo pokusaj da razgovaras sa skolskim psihologom,radite zajedno na tome..To ce ti pomoci i oko tih slabih ocena,jer ako se ustanovi tacan razlog tvog problema,profesori ce biti obavesteni i moguce imati vise razumevanja za tvoje ''neznanje''.Budi svestan da nisi ni prvi ni poslednji sa takvim problemom na ovom svetu.Srecno!!!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:59:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.