Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Privedeni pripadnici pokreta "Naši 1389"  (Pročitano 18579 puta)
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
Nokia 
Citat
~  komentar na Burek youtube promociju
Дај линк.
Citat
"Burek forum je jedan rasadnik sovinizma i srbo-fasizma i kao takvog ga treba u dobroj meri preurediti."

Због неких појединаца  Smile , већина то није.

Зар се не пише: срПо-фаизма? Smile
« Poslednja izmena: 15. Mar 2011, 00:43:22 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia krntija
ma onaj klip sa sekirom i palicom  Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
to neki hermafrodit sa b92 pisao.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Samsung Galaxy S6 edge+


На б92 форуму пишу да су Срби "говна" од којих је Ђинђић покушао да направи питу. И свакакве још гадости и глупости. Па ко се онда не би побунио као ови младићи из покрета "Наши 1389."?

« Poslednja izmena: 15. Mar 2011, 05:09:25 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15


На б92 форуму пишу да су Срби "говна" од којих је Ђинђић покушао да направи питу. И свакакве још гадости и глупости. Па ко се онда не би побунио као ови младићи из покрета "Наши 1389."?



хехе Smile  ти очито никад ниси читао е новине Smile  кад будеш њих кренуо да читаш мислићеш да је б 92 најпатриотскији медиј на планети Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
Nokia 
ИВАНОВИЋ: ДАВИЛИ СУ МЕ И ЛОМИЛИ РЕБРА!

Иван Ивановић, један од лидера СНП „Наши 1389“, који је ухапшен на протесту те организације пред зградом медијске куће Б92, јуче је успео телефоном да се јави нашој редакцији из затвора у Падинској скели, где издржава казну од 15 дана затвора. Ивановић нам је у кратком разговору потврдио да је приликом хапшења добио јак ударац, од чега му је напукло ребро, због чега је у затвору константно на лековима против болова.

Прво су нам одузели документа, а онда су рекли да се разиђемо, на шта смо и пристали и затражили да нам врате личне карте. Међутим, уместо да нам врате документа, почели су да нас ударају, заврћу руке и да нас даве.

Мене су давили и ударали па сам том приликом и добио повреде ребара и имао проблеме с дисањем. Један од полицајаца који ме је ударао је и сломио прст, што показује да је полицијска интервенција била брутална и супротна полицијским правилима - тврди Ивановић. Додаје да је одмах по хапшењу изведен пред дежурног судију, где је на суђењу које је трајало до пет ујутру послат са тројицом пријатеља на извршење казне.

Судија је чак изјавио да је добро што нас није осудио максималном казном, као што су од њега то захтевали - тврди Ивановић и додаје да нико од њих није имао сведоке и адвокате на суђењу и да је он једини позвао брата, који је адвокат.

Мој брат је одмах тражио изузеће судије Милутиновића, зато што се по пут дешава да исти суди људима из нашег покрета. Судија је то глатко одбио и наставио суђење, а мени је касније у затвор стигао одговор на жалбу у којем јасно стоји да изузеће није тражено, што је чиста лаж - тврди Ивановић.

Сат за шетњу ван ћелије

Ивановић тврди да се са њим и још тројицом осуђених припадника покрета у затвору поступа коректно, али да им смета што у ћелијама затворени проводе и по 23 сата дневно:
У суштини, чувари су екстра и нису нас малтретирали, али једном дневно имамо само по сат да прошетамо и имамо право на један телефонски позив.

Аутор: М. Л.

Извор: Ало, 16.03.2011

Извор: Видовдан Форум
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.134
mob
Samsung SGH-E590
Mamu im pandursku! Smile
Svakom panduru za ovakvo ponasanje bi dao jedno 3 godine zatvora i stpo bi ga medju najgore kriminalce...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Nokia 
Од ‘‘Сабље’‘ 2003. до данас овај режим похапсио је више Срба но комунисти 1948–1952.

За разлику, међутим, од хапшења из доба Информбироа, када би удбаши покуцали на врата око три ујутру и одвели ‘‘информбировца’‘ углавном без присиле, ова се врше у ‘‘америчком стилу’‘: чопори жандара или полицајаца, понекад и специјалаца у пуној борбеној опреми (кациге, оклоп, некипут аутомати и ‘‘дуге цеви’‘) проваљују врата, људе бацају на под, стају им коленима на кичму, везују их или их, у случају јавних хапшења на улици, уз дреку, батине, обавезно бацање на тле, те завртање руку и њихово сапињање иза леђа, као џакове убацују у марице и одвозе у ‘‘непознатом правцу’‘.

У Београду, нажалост, тај ‘‘правац’‘ прилично је познат: ‘‘ЦЗ’‘. Тамо следи још батина, вике, терорисања, понижавања, лудила, пре трпања ‘‘хулигана’‘ – мирних демонстраната у случају чланова СНП Наши 1389 – међу наркомане, педофиле, убице, насилнике, силоватеље, дилере, обијаче, провалнике, лопове, џепароше, преваранте, шибицаре, несретнике сваке феле. Затим ‘‘суђење’‘ па слање у Забелу где робијају мафиози, или у Падинску Скелу где таворе ‘‘јајаре’‘, које и сами ‘‘озбиљнији играчи’‘ презиру и мрзе.

Но, полицајац који је сломио прст тукући мирног вероучитеља већ превазилази традиције и такве, отужне, српске ‘‘апсологије’‘ и ‘‘затворологије’‘. Наиме, пошто је ова Србија ‘‘Југославија у малом’‘, не би ме изненадило да је несрбин – ‘‘кључ’‘ и даље будући делатан. Несхватљиво ми је наиме да већ годинама српска полиција туче сународнике као да су страни душмани, а не очајници некадри да и даље трпе зулум власти. Да ‘‘неко’‘ изда наређења за јуриш на демонстранте ми је разумљиво, али да млади људи у униформи с таквим жаром насрћу на своје вршњаке, другове, па можда и родбину – када би достајало да буду ‘‘службени’‘ – тешко могу тумачити до патологијом.

Јер, полицајац не сме никад ‘‘лично’‘ да схвати своје право на употребу силе. Ако није то у стању не би смео да носи униформу, пошто се не разликује од најгорих ‘‘навијача’‘ или чланова руље. Његово је да брани себе и своје другове – власт и поредак штитиће већ судови – а да могуће изгреднике, користећи своје знање борилаштва, опрему и физичку спрему, онеспособи са што мање повреда, и понижења, по себе и по њих.

Нажалост, за преко шест деценија мога живота острвљеност власти се стално увећава, тако да је и ‘‘народна милиција’‘ из, рецимо 1968, милосрдно друштво спрам данашње, која већ двадесетак година прати modus operandi Америке, једне кукавичке државне силе која би да бије и убија, а да сама не буде ни огребана.

Но, нека полиције и њеног дивљања. И томе ће доћи крај: сетимо се Будимпеште из 1956, када су побуњеници противу комунизма своје удбаше и заптије вукли везане за ноге, пре него би их обесили о неку бандеру или саобраћајни знак.

Није проблем наиме у тој унутрашњој војсци, неколико пута већој од оне под номиналном управом једног Шутановца, већ у власти којој такав министар војске, уз таквог министра полиције као што је Дачић, могу чинити шта хоће, убеђени да Београд никад неће постати Будимпешта. И мада су наши чувари ‘‘реда’‘ успевали да огорчење противу себе и својих газда већ 75 година заводе за ‘‘Голеш планину’‘, једна од следећих – а можда и ова – може се показати завршном и за њих и њихове трикове.
Коме, заиста, требају дербији због којих хиљаде оклопљених полицајаца запоседа београдске улице? Ако се фудбалске, кошаркашке и друге утакмице морају тако обезбеђивати ваља их укинути, а не користити као још једну прилику за ‘‘опомену’‘ ‘‘грађанима’‘. Ако наше газде не схватају да баш такво парадирање силом изазива нереде какви се потом морају смиривати коњицом, полицијским псима, сузавцем, воденим топовима, те гуменим па и оловним мецима, онда су незналице или малоумни. Ако, међутим, то знају, онда су провокатори или горе.

Но, да се ради само о шаради са полицијским ‘‘заштитом’‘ добро би било. У Београду наиме дела, легално, преко 100.000 наоружаних и униформисаних телохранитеља, чувара, ‘‘бодигардова’‘. Мада формално никаква полиција, њихово понашање на јавним местима – при паркирању, заузимању тротоара, коришћењу паса и слично – само нас још више подсећа да смо поданици једне сатрапије. Док свако у костиму неке параполицијске фирме може да носи оружје, оно је законом забрањено ‘‘обичним’‘ људима – осим по дозволи власти од какве би се и бранили. Обесправљени, незаштићени а тиме и понижени, требало би ваљда да цинкаримо све и свашта полицији и чекамо да нас она – ако стигне, или се умилостиви – спашава од особа њој мање проблематичних од демонстраната и бунџија.

Кад Швајцарци могу код куће да држе војно наоружање и муницију, а Тексашани да на улици носе револвере у футролама, те пушке у возилима, када је стара, српска Црна Гора била до зуба наоружана – и под Краљем Николом сваки мушкарац будући обавезан да у кући има своју војничку пушку, револвер и јатаган – кад су чак Турци раји дозвољавали да носи оружје, заштите себе и своје чељади ради, чему ова и оваква полиција, и судство које често кажњава жртве за употребу силе у голој самодбрани?

Монопол државе и њених подрепника на употребу силе тековина је ропских друштава. На примеру Црне Горе док беше ‘‘српска Спарта’‘ да се видети да је општа наоружаност и спремност на употребу оружја у одбрану личне и групне части, имовине и личности смањивала број крвних и других деликата пошто су насртљивци и изгредници морали рачунати на крвну освету, неумољивију од било какве затворске казне.
Стога се не сећам да сам старије Србе из Црне Горе слушао да псују, и то могавши да доведе до крвопролића, а камоли насилничко понашање, или ‘‘одржавање реда и мира’‘ на начин ‘‘демократске’‘ полиције.

Но такве људе су последње три четвртине века затукле. Њихова и наша Црна Гора нестала је у поплави похлепе, лоповлука, осионости и несојлука за које су само делимично криви наши очеви и дедови, и њихово неупитно прихватање ‘‘прогреса’‘ и вере у ‘‘светлу будућност’‘. Брозова тајна и јавна полиција, чијим се тековинама и кадровима поноси данашња – и тамо, у Србији, и свим другим српским земљама – починила је безмало геноцид. Слободни духови су убијани, бежали из земље или страдали по логорима и тамницама.

Преживели робови и робовласници претходне глобалистичке идеологије, комунизма, у виду подвижника попут Јована Капичића, упркос својих година и уценом, уз непосредну и посредну страну помоћ, и користећи богатство стечено вишедеценијским монополом на власт, држе што је остало од наше отаџбине. Ми смо масовно поражени: руље ‘‘навијача’‘ насрћу на кордоне у униформама, или се безумно млате између себе, узвикујући имена Црвене Звезде – тима српске Удбе – или Партизана – екипе Коса.
Некад су и скојевци и национална омладина гинули да би мукотрпно четком написали ‘‘Доле фашисти!’‘ или ‘‘Живела КПЈ!’‘ данас се спрејом шара ‘‘Цигани попушите ми курац!’‘ или ‘‘Да комшији цркне крава!’‘ Све то нажалост није настало спонтано: Аркан, као вођа ‘‘навијача’‘, није никада био приватно лице, што је и обим његовог учешћа у недавним Отаџбинским ратовима и јавном и политичком животу потврдио. Такође поразно, ни већину родољубивих организација нису формирали млади људи спонтано – мимо власти, или макар њених делова без чије се активности не може схватити наша историја од 1944. до данас.

И, шта сад?

Информбировци су хапшени, пребијани, ломљени и убијани иако су били одани партијски борци верни ‘‘линији’‘ која се преко ноћи изменила. Данас, млади и не тако млади људи које полиција и Службе хапсе и суде већ годинама делују под окриљем незваничних видова те исте власти. Честити међу њима нису се, као ни информбировци, могли престројити у ходу; бес заланчаних па пуштених не да се лако контролисати код људи. Татона су убили они који више нису могли трпети ‘‘политику’‘ ‘‘топло-хладно’‘ – иначе, проверени систем сламања личности по казаматима и заробљеничким логорима.

Б’‘52’‘ желе да макар тихим протестом опомену момци којима је доста да их неко пали и гаси као светла на семафору.

Подржимо, зато, људе по апсанама, судницама, притворима, клеветане од оних којима се не да описати дубина њихове духовне беде и антрополошког пада. Од једног нашег сарадника већ смо добили предлог да се оснује фонд за помоћ тим данашњим политичким ‘‘кривцима’‘ којима се – као у Брозово или ово, Обамино, време – не признаје ишта до да су ‘‘хулигани’‘, чак ‘‘терористи’‘.

Јер, једини терористи данашњице, без икаквих наводника, јесу власти већине држава које све заједно, јавно или скривено, чине једно беспризорно, злочиначко удружење под мноштвом имена, изражених поглавито скраћеницама – да се ‘‘власи не би досетили’‘ и позвали на оно што би ти називи у свом изворном, пуном облику, требало да значе.

Од вашег одзива зависиће и могућа акција. Ако се не можемо наоружавати, нико нам не може забранити да се удружујемо, и спремамо за време када нам нико неће моћи забранити ништа што су, историјски, људи сматрали својим истинским људским правом.

Коментар Српског Листа
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Nokia 
ИВАН ИВАНОВИЋ: КРАТКИ ВОДИЧ ЗА ДВЕ НЕДЕЉЕ ЗАТВОРА У „ПАДИЊАКУ"

Један од лидера СНП НАШИ 1389, који је због протеста пред Б92 добио 15 дана „Падињака", са задовољством, открива: у „Падињаку" нико не гледа Б92

Пре две недеље, као један од лидера СНП НАШИ 1389, учествовао сам у протесту испред ТВБ92 због медијских лажи које та телевизија годинама шири о нашем покрету. Конкретан разлог за протест било је називање наших чланова клерофашистима, мрзитељима Јевреја и другим погрдним именима. Неко дана слали смо демантије, који нису објављивани. Једини начин који нам је преостао да скренемо пажњу јавности на лажи ТВБ92 био је протест. Протест нам је одобрила и полиција, тако да смо кренули у 18.30 часова, у време када почињу вести на ТВБ92. 

Међутим, испред зграде телевизије биле су десетине полицајаца, који су нам, чим су нас видели, најпре узели личне карте. Док смо у миру ширили транспарент са написом „Наша љубав према Србији победиће ваше лажи о нама!" На транспаренту је био и лого ТВБ92 са кукастим крстом, чиме смо алудирали на гебелсовску идеолшку пропаганду ове телевизије. Полиција нас је опколила и, после неколико речи да је скуп забрањен и да се разиђемо - што нам истовремено нису физички дозволили - почели су да нас вуку и ударају. Тада ми је, после неколико удараца - касније ће се испоставити - напрсло ребро. Све се то одигравало пред камерама више телевизија.

Када су нас склонили из видокруга камера, један од полицајаца навукао ми је јакну под грло и практично покушао да ме угуши. Затим смо угурани у полицијску марицу, у којој смо се током вожње живи изломили јер је полицијски возач свакога тренутка нагло кочио, што је ваљда требало да нам покаже да смо чврсто у њиховим рукама и да с нама могу шта хоће. 

Најпре смо одведени у Девету станицу полиције на Новом Београду, где су прво хтели да нас сместе у ћелије под земљом, поплочане уринираним даскама, чији смрад се шири кроз целу станицу. Људи са којима смо касније разговарали рекли су нам да никад нису опране и да сам улазак у ћелију одмах тера на повраћање. Срећом, те ћелије биле су пуне, па су нас одвели у неку салу за конференције, где смо седели под полицијском стражом. Најпре су ме извели да дам изјаву пред инспектором због „опирања при хапшењу". Одмах потом седморо активиста покрета и ја пребачени смо у полицијску станицу „29. новембар". Нас осмеро који смо тамо одведени одредили су инспектори за јавни ред и мир, који су и били најодговорнији за наше малтретирање и затвор. 

ЗНАТЕ ВИ ДОБРО КО А у „29. новембру" нас је чекао судија Горан Милутиновић, иначе познат по томе што је и пре судио и осуђивао активисте покрета на монтираним процесима. Већ то да ће нам он судити било је поражавујуће јер сам одмах знао да нећемо имати ни фер суђење ни шансу за одбрану. Мој адвокат је тражио Милутиновићево изузеће, што је он одбио уз салву погрдних речи упућених адвокату. Када је почело суђење, било нам је забрањено извођење сведока одбране, док су против нас сведочили људи са ТВБ92, који су износили салве лажи какве се могу видети само у јефтиним режијама.

Да је пресуда унапред изречена, било је јасно кад је судија Милутиновић рекао да сам добио 15 дана затвора у Падинској скели. Још је рекао како је он испао коректан јер су од њега тражили да казна „буде много већа". На питање ко је то тражио и ко се меша у одлуке суда, рекао је: 

„Знате ви добро ко!"

Исту казну су добила и моја три саборца - Давид Симовић, Горан Петровић и Срђан Крунић. Најпре смо спроведени у притвор у станици „29. новембар", где су нам скинуте пертле из ципела, исечене пертле из јакни, скинуте капуљаче са јакни и одузете личне ствари. Наравно, није изостала и филмска сцена скидања доњег веша „како би се утврдило да нисмо нешто сакрили", а затим смо убачени у ћелију која је била сва у мокраћи, фекалијама, прљавим папирима и крви. Прозор на ћелији, величине 30x30 сантиметара, био је, наравно, затворен. Шалили смо се да су то највероватније те нове ћелије по стандардима ЕУ, које нам доноси наш председник. 

После неколико сати, стражар улази и наређује да кренемо у марицу. Док излазимо из зграде, неки полицајци нам добацују да су уз нас, да им је мука од ове власти, тапшу нас по леђима и извињавају се. Један старији брка рече:

„Тако је то кад имаш педера за председника".

Улазимо поново у марицу и крећемо у „Падињак". Ко није имао ту част да се вози марицом, можда би вредело да зна, злу не требало, да у свакој има места за шест ухапшеника на две клупице са обе стране. Кроз прозор се ништа не види и ко пати од клаустрофобије, не бих му препоручио. Могу само да замислим како је лети у овој конзерви. Овог пута возач је коректан, не залеће и не кочи нагло. После пола сата вожње на капији смо „Падињака", где нас дочекује дежурни и уз осмех каже:

„Синоћ смо вас гледали на телевизији"

Поново предајемо личне ствари, мобилне телефоне, новац... Спроводе нас у зграду где ћемо служити казну. На први поглед подсећа на касарну. Унутра нас дочекује командир, коректан човек, даје нам основна правила и спроводи нас у ћелију. У ћелији прљаво, смрад из клозета, метални војнички кревети. Спремамо се за „коцкање" кревета - ко је био у војсци зна о чему говорим - коцке су прљаве и крваве, али шта се мора није тешко. Пошто смо задужили постељину и ћебад старију од нас, када су, претпостављам, и опрана последњи пут, намештамо кревете и онако уморни бацамо се у њих. 

Само што ме ухватио први сан, отварају се врата и улази један Ром, односно Циганин, како сам себе назва Горан из Лазаревца. У пратњи је једног Авганистанца којег је довео да нам очисти собу. Изненађен, гледам малог, мршавог, измученог Авганистанца како нам риба собу и полако почињемо да схватамо хијерархију у затвору. На њеном дну су сви који илегално прелазе границу, међу које спада и овај Авганистанац. Они у затвору обављају послове чишћења и сви у затвору зову их „бубашвабе". 

ДОБАР ЧОВЕК ВОЛИ ДА УДАРИ У одељењу смо са прекршајцима, где заиста има шта да се види - од наркомана, лопова, просјака, до људи који су ту завршили јер су опсовали комшиницу. Такав је био један деда из Обреновца, који се заинатио да не плати казну због псовке већ је дошао у затвор да би, каже, „комшиницу још више омрзнуо". Од наркомана ту је „стални пацијент" Жика Тродон. На хероину је, каже, већ 13 година и практично је живи леш.Ту је и његов затворски другар кога из милоште зову Псоријаза. Касније упознајемо још Авганистанаца и једног Палестинца, који нам прича да ће се убити ако га депортују кући. 

Неки Цига одједном улази у ТВ салу и баца пред Авганистанце неки улепљени порно часопис, на шта ови у трку почеше да беже напоље. Касније смо сазнали да су у бекству од талибана, који им отимају жене, силују, пљачкају, а казна за сваки прекршај је одсецање главе укључујући и гледање порнографије. То је и био разлог зашто су сви истрчали напоље јер страх од талибана, иако су хиљадама километара далеко, дубоко је усађен у њих. 

Устајње у затвору је у 5.30, када је доручак. Цео дан затвореницима се своди на сатницу пребројавања и чекања хране. У 7 је пребројавање робијаша, у 12.30 ручак, у 14.30 шетња, 17.30. вечера, па опет пребројавање у 19 и у 21.30. Чувари су према нама били коректни, мада има и један за кога Цига хигијеничар каже: 

„Добар је човек, ал` воли да удари".

Колико смо разумео, највећа галама је када у затвор стигну „трандже". Сви затвореници их доживљавају као жене, а један просјак нас убеђује: 

„То су жене, вид`о сам доле!

Храна која се даје је страшан бућкуриш и током тих 15 дана узео сам је само пар пута, тако да смо сви смршали по неколико килограма. У квалитету хране, чини ми се, лежи највећа корупција у затвору. Од то мало новца који држава даје за прехрану затвореника већи део завршава у џеповима неког од управника или кога већ одговорног, док се за мале паре купује храна којој истиче рок и од фирми које потписницима уговора о снабдевању дају проценат. У кантини може да се купи само неколико производа - наполитанке, млеко и конзерве.

Ми, политички затвореници, гледали смо да што рационалиније потрошимо време, тако да смо током већег дела дана читали и правили договоре о будућим акцијама и побољшању рада покрета, јер време у затвору заиста споро пролази. У рукама ми је био Солжењицинов „Један дан Ивана Денисовича", чије се муке у сибирском Гулагу ипак нису могле поредити са нашим „излетом". 

Пар дана после дербија придружили су нам се навијачи - четворица младића осуђених због паљења бакљи. Са њима смо се дружили наредних дана, што ме само уверило да се у Србији прави криминалци налазе на слободи, док се хапсе родољуби и навијачи, који тренутно представљају једини отпор марионетској власти.

Излазак напоље у 14.30 за нас је била велика радост. Ради се о шетњи бетонском стазом дужине 30 корака, и тако укруг. У шетњи сам могао да разговарам са „кривичарима", односно затвореницима који су ту за теже казне. Имали смо и њихове симпатије, тако да су нам првих дана кроз решетке гурали сокове, чоколаде, новине и, наравно, давали нам подршку за то што радимо и што невини робијамо.

У тих 15 дана схватио сам да у затвору има више честитих и поштених људи него у нашој влади. Ако ништа друго, затвореници се придржавају кодекса улице и неких својих правила, за разлику од наших политичара који не поштују никога и ништа.

Кад се све сабере, прошло је 15 дана, остало прилично горког укуса у устима како смо и због чега осуђени, али и задовољства што смо у „Падињаку" добили десетине присталица и будућих гласача. Али није било тешко, тамо се не гледа Б92. Фин свет.

http://standard.rs/vesti/36-politika/6916-ivan-ivanovi-kratki-vodi-za-dve-nedelje-zatvora-u-padinjakuq-.html
« Poslednja izmena: 26. Mar 2011, 10:26:28 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Samsung SGH-E590
Citat
Неки Цига одједном улази у ТВ салу и баца пред Авганистанце неки улепљени порно часопис, на шта ови у трку почеше да беже напоље.
Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.131 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.