Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prirodnu viagru razgrabile žene, ali brzo će Paiša smućkati još  (Pročitano 2468 puta)
01. Jul 2009, 13:05:40
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia N95 8gb


Sve je sasvim jednostavno. Svaka bolest ima lijek u prirodi. A vedar pogled na život jamči da će taj lijek djelovati – govori Paško Marić (97), bivši rudar, a sada poznati travar iz Suknovaca, kraj Oklaja.

Bistar um i oko sokolovo tog vitalnog starca, koji već 57 ljeta svakodnevno bere ljekovite trave na polju Promine i suši ih te od njih sprema čudnovate pripravke i eliksire, poznati su u cijeloj Hrvatskoj i u drugim zemljama. A liječi sve – srčane bolesti, upale pluća, gastritis, tumor, nedostatak seksualne moći...

Više od 1000 pripravaka
– Nemam prirodne viagre, sve sam dao. Nestalo. Zadnja je pošiljka otišla na Mali Lošinj, a bilo ih je na stotine. No, brzo ćemo napraviti nove – govori smijući se, otkrivajući kako taj čudnovati napitak više kupuju žene. Znanje o biljkama i liječenju dobio je, kaže, “sasvim slučajno”, kada mu se nakon rođenja djeteta razboljela supruga.

I tako je Maša ozdravila
– Tuga mi je ušla u kuću... Nijedan doktor u Hrvatskoj nije mogao pomoći mojoj Maši. Bili smo u bolnici u Zagrebu, Zadru, Splitu... Uvatila je, kako mi u narodu kažemo, nečisti vitar, bolest žena nakon porođaja (upala unutarnjih ženskih organa, nap. a. ) jer je s tavana u avliju išla mokrit. Samo nam je Bog mogao pomoći – prisjeća se Paško, kojega zovu Paiša.

Prebirući po rukama suho bilje, plete svoju priču, stavljajući još jedan pripravak na policu, na kojoj ih je više od tisuću. – Odlučio sam uzeti star u svoje ruke, sjeo sam na biciklu i krenuo u Biočino Selo, k travaru i vračaru Đuri. Čim sam došao, reko je: Imamo još malo vremena, piši.

Nisam znao dobro pisati, bio sam saomouk, al rekoh: U redu. Diktirao je vrste trava koje sam trebao naći, sedam vrsta, a onda i što i kako da kuham u zemljanoj posudi. Slušao sam sve što kaže i tako sam počeo liječiti svoju ženu – kazuje Paiša. Nakon tri boce napitka, dodaje, Maša je progovorila, a nakon još tri bila je zdrava. Od tada su i Đuro i trave bili njegovi najbolji prijatelji.

– Uz pomoć Boga i ljekovitih trava prevario sam i samu smrt – ponosno kaže Paiša. Kadulju, Gospinu travu i matičnjak smatra najučinkovitijim biljem, a ponosi se i zbog svoje rakije od trava, koja, kaže, sto posto liječi hemeroide.

Izvor: Vecernji list
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.