Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Припадница шведске војске одавала Србину тајне о Кфор  (Pročitano 2057 puta)
14. Maj 2007, 19:21:55
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Припадница шведске војске осумњичена је да је одавала поверљиве информације о мировним операцијама НАТО на Косово српском младићу,наводно шпијуну, с којим се забављала, саопштила је данас шведска војска.

Жена официр шведске војске, чији идентитет није саопштен, наводно је слала електронску пошту са информацијама о Кфору Србину који је радио као преводилац за УН на Косову, наводи се у саопштењу шведске војске.

Није познато за коју владу или организацију је он радио.

Осумњичена је била упућена на Косово у оквиру шведског контигента Кфора, а почела је да се забавља са тим мушкарцем почетком 2006. године. Убрзо затим је почела и да му шаље поверљива документа.

Наводни шпијун, који је означен само словом З, откривен је прошле године и њега су саслушали представници НАТО, али је убрзо нестао, наводи се у саопштењу.

Против припаднице шведске војске није подигнута оптужница, али ће војна дисциплинска комисија против ње покренути истрагу.

"Губитак информација, проузрокован операцијама З, најобимнији је у историји Кфора", рекао је портпарол шведске обавештајне агенције Клас Ексел (Екселл).

Он је додао да је "свакако врло озбиљно" то што је официр шведске војске осумњичен да је умешан.

Истражитељи су успели да пронађу на компјутеру наводног шпијуна електронску пошту коју је слала припадница шведске војске, као и још више хиљада поверљивих докумената НАТО и УН, саопштила је шведска војска.

Шведска војна обавештајна агенција је саопштила да је жена тврдила да није знала да је тај мушкарац шпијун, иако је у једном од својих електронских писама помињала његова "шпијунска посла". Мушкарац је тада на то одговорио: "Ја нисам шпијун. Ја радим за добро", наводи се у саопштењу.

Против припаднице шведске војске је покренута истрага прошлог лета, али је војска саопштила да није пронашла довољно доказа да би је отпустила.

У данашњем саопштењу се наводи да су недавно пронађени нови докази због којих је војска поново отворила случај. Није саопштено о каквим је доказима реч.


Izvor: Beta - Associated press


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 15. May 2007, 12:37:49)
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
em shpijun ,em svedjanka - ja sam mislio da je james bond samo fikcija ....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Šveđanka otkrivala tajne srpskom špijunu
Autor: A.Ž.A. - CDC/IB | 16.05.2007 - 10:45

BEOGRAD, STOKHOLM - Žena-oficir iz Švedske, koja je službovala u međunarodnim snagama na Kosovu, osumnjičena je da je odavala tajna dokumenta NATO i UN srpskom prevodiocu sa kojim je bila u ljubavnoj vezi, za koga se sumnja da je špijun, objavili su švedski mediji.

Njen identitet nije otkriven, a protiv nje je još 2006. godine započeta istraga, a švedska Vojnobezbednosna obaveštajna služba (MUST), nedavno je došla do saznanja, čime je ponovo aktivirana afera.
MUST je inače, otkrio da je žena-oficir, koja je navodno iz Malmea, davala osetljive informacije srpskom špijunu, koji je u istrazi označen kao Z. Njihova ljubavna veza je navodno počela 2005. godine, kada se ona pridružila snagama Kfora i ubrzo upoznala srpskog prevodioca. Posle mesec dana viđanja, on je počeo da traži od da mu daje informacije o operacijama Kfora. Prema saznanjima MUST-a, on je te informacije prenosio svojim pretpostavljenima.
Kada je otkrivena njena veza, i MUST sproveo preliminarnu istragu, ona je odmah vraćena u domovinu. U istrazi se otkrilo da je Z nekoliko godina radio kao špijun. Bio je na informativnom razgovoru, posle koga je nestao, tako da sada ni MUST ni NATO ne znaju gde se nalazi, kao ni ko mu je bio poslodavac. Švedski mediji iznose sumnju da je moguće da je radio za bivši srpski režim. MUST je uspeo da dođu do obimne i-mejl prepiske između njega i žene-oficira i iz njegovog kompjutera izbriše dokumentaciju. U istrazi je otkriveno da je Šveđanka imala na hiljade tajnih dokumenata NATO i UN u svom kompjuteru. Mediji sada spekulišu da li je ona znala da je njen ljubavnik špijun. Johan Danijels, šef sigurnosnog odseka u MUST-u, rekao je da je priroda poslatih informacija takva da mogu biti opasni za sve koji službuju na Kosovu. U izveštaju njegovog kolege Klasa Eksela konstatovano je da „curenje informacija usled delovanja Z spada među najkrupnije u istoriji Kfora“. Prema informacijama „Blica“ iz Švedske, postoji mogućnost da MUST istragu prepusti civilnim organima, koji bi krivično gonili ženu-oficira.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
heh  Smile  mora da ga je voljela...
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Moj grad,moj klub,moje pivo ;SARAJEVO

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 141
Zastava BOSNA I HERCEGOVINA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia N78
Sto je ta k..-a i on nekad cuda stvara Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
GO Swedjani  Smile ,treba joj dati orden i pocasno drzavljanstvo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 145
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 
  То се Анеа маскирала у швеђанку! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Kada smo dobri u krevetu  Smile

Momak stvarno zna da izvuce informaciju...oboma dati orden  Smile
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple Iphone 5
Kada smo dobri u krevetu  Smile

Momak stvarno zna da izvuce informaciju...oboma dati orden  Smile

Fala kurcu, sto rece ona narodna. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ja bi mu dao kutiju kondoma umesto medalje ...
nego gde se prijavljuje za taj odsek u DB,dakle treba mi odsek za zgodne lake Svedjanke al sam se ja zeznuo...ovo je odsek za komplikovane Srpkinje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.