Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:22:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prijateljica u nevolji  (Pročitano 1173 puta)
09. Feb 2006, 12:32:15
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Prijateljica u nevolji

Prijateljica vas pozove, uplakana. Recimo, ostavio ju je momak, ili je dobila potencijalno nepovoljne vesti od lekara, pa se isprepadala, ili već nešto što ju je emotivno jako uzrujalo. Sada zove vas i jada vam se. Može delovati iznenađujuće, ali ovakve situacije nekada predstavljaju gadan udarac po vaše samopouzdanje.

Naime, može se desiti da se u ovakvoj situaciji uplašite, da vam prijateljičin problem deluje kao nešto preveliko da biste vi s tim izlazile na kraj. Još ako ste do guše u sopstvenim problemima, možete se osetiti još izgubljenije - kako se sve odjednom sručilo na vas? Šta da uradite? Kako da se izborite s tim?

Sa sopstvenim problemima ćete ovako ili onako morati da se izborite - ali ne i s prijateljičinim, niti je verovatno da je njoj stvarno potrebno da joj vi rešavate probleme. Ono što je ljudima u takvoj situaciji najčešće sasvim dovoljno jeste da ih neko sasluša. Toliko možete, zar ne?

Niste sigurne u to? Setite se nekoliko situacija (tri će biti dovoljno) kada ste vi imale neki problem, a prijatelji su vam se našli. Prisetite se koliko vam je pomoglo samo to što su bili uz vas, iako ništa posebno nisu učinili. Samo su bili tu, saslušali vas i podržali. Nije uopšte neophodno da savetujete prijateljicu - sasvim je dovoljno da slušate.

Još uvek vam je poljuljano samopouzdanje? Prisetite se situacija kada ste pomogle prijateljima. Tako ćete se podsetiti da postoje osobe (sasvim moguće, mnogo njih) koje smatraju da ste odlična prijateljica i da u sebi imate puno ljubavi i snage koje možete da pružite drugima. To će, sasvim sigurno, biti i više nego dovoljno da vam povrati poljuljano samopouzdanje - ništa ne vraća samopouzdanje kao činjenica da i te kako umete da budete korisni, da ste potrebni drugima i da ste u stanju da im pomognete.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
kada sam potrebna nekome  moje samopouzdanje nema apsolutno nikakve veze sa tim...radije cu dozvoliti sebi da mi se poljulja ukoliko se radi o mom, nego li o tudjem problemu. Nekada je coveku dovoljno da ga saslusas, onda kad mui je najteze..ako bar za to nisam sposobna kakva sam ja onda prijateljica Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Znas kako sinoc sam imala jednu takvu situaciju. Ja sam prema mojim prijateljicama totalno brutalna kad imaju problem. Iznesemo samo cinjenice (emocije zaboravi ako hoces da nadjes resenje) i postavim ima stvari iz drugog ugla. Ne poistovecujem se sa njima jer im onda ne mogu nikako pomoci...Pokusam da se pojavim tu kao objektivni posmatrac i iznaesem im brutalnu istinu na videlo.
Znate kao istina je brutalna ali je ipakistina- the one and only!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


ljubav,cvece,drvece...

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4109
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nema tu razmisljanja o samopouzdanju,kada iskrsne neki problem i prijateljica zove,naravno da sam tu,i da saslusam i da utesim i da razmislimo skupa sta uraditi u datoj situaciji,tj. prevrnutni i razmotriti sve opcije.
Obicno je sam razgovor oko toga dovoljan da se izvuce iz crnjaka,makar na kratko vreme.
Tu sam za prijateljice,kao i one za mene,tu lezi char zenske solidarnosti.
IP sačuvana
social share





Sve sto se jednom desi
ne mora se nikad vise desiti.
Sve sto se desi dva puta,
desice se sigurno i treci put!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:22:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.