Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prihvata dve SIM kartice bez ograničenja!  (Pročitano 43357 puta)
07. Mar 2007, 23:10:10
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone


Prihvata dve SIM kartice bez ograničenja!
Utorak, 6. mart 2007. 13:09

Za koncept mobilnog telefona koji može simultano da radi sa dve SIM kartice oduvek je postojalo tržišno interesovanje, ali su gotovo svi dosadašnji pokušaji da se on otelotvori prošli potpuno nezapaženo. Naime, da bi telefon mogao istovremeno da prima signal sa dve mreže, neophodno je da ima dve antene i dupliranu bazičnu elektroniku, što je inženjerima zadavalo dosta problema, prvenstveno u pogledu gabarita kućišta.

Kineska kompanija Doubao je medjutim predstavila model 728, koji se odlikuje prosečnim dimenzijama (93 x 51 x 18 mm) i težinom od 96 grama, ali ipak može da ugosti dve SIM kartice, koje ne moraju biti od istog operatera! Korisnik u svakom trenutku može normalno da ostvaruje pozive i razmenjuje poruke pomoću oba broja, bez potrebe da jednu karticu aktivira ili deaktivira, odnosno da koristi preusmeravanje poziva. I ne samo što je time izbegao potrebu za nošenjem dva telefona, već efikasno može da iskoristi povoljnosti u tarifiranju različitih operatera!



Naravno, primiti drugi poziv dok je aktivna jedna linija je nemoguće (mikrofon i slušalica su zauzeti), pa se u tom slučaju automatski aktivira usluga govorne pošte.

Uredjaj je inače opremljen 2,2-inčnim touchscreen displejom QVGA rezolucije sa tehnologijom za prepoznavanje rukopisa (samo kineski jezik). Tu je i slot za microSD kartice, kao i VGA kamera, a cena od oko 170 dolara može se smatrati izuzetno povoljnom. Nažalost, prodaja je u ovom trenutku ograničena na Kinu, Hong Kong i Tajvan, i ne verujemo da se u kompaniji planira evropska premijera. S druge strane, Doubao 728 je vrlo efektno nanovo oživeo jedan traženi koncept, pa smo gotovo sigurni da će (mnogo poznatija) konkurencija uskoro reagovati.


Izvor: MTS-Mondo


(01. May 2007, 10:33:40)
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Lepo, lepo, mislim da smo razgovarali o ovim "kinezima" i ranije, no, ovo bode oči:
Citat
Naravno, primiti drugi poziv dok je aktivna jedna linija je nemoguće
Što znači da opet ne rade oba broja istovremeno već se mora manuelno u meniju promeniti "linija". Gotovo ništa bolje od klon kartica koliko se vidi po ovim specifikacijama, bez obzira na "duplu elektroniku", ...
Eh sad, ovo opet buni:
Citat
Korisnik u svakom trenutku može normalno da ostvaruje pozive i razmenjuje poruke pomoću oba broja, bez potrebe da jednu karticu aktivira ili deaktivira, odnosno da koristi preusmeravanje poziva.
Sad ispade da može da poziva i šalje poruke sa bilo kog broja(kako li se bira sam broj) ali ne može primati već mora promeniti linju, .... ili se opet mora ići u meni kako bi se menjao broj .... malkice konfuzno?!? Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 420
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 
Lepo, lepo, mislim da smo razgovarali o ovim "kinezima" i ranije, no, ovo bode oči:
Citat
Naravno, primiti drugi poziv dok je aktivna jedna linija je nemoguće
Što znači da opet ne rade oba broja istovremeno već se mora manuelno u meniju promeniti "linija". Gotovo ništa bolje od klon kartica koliko se vidi po ovim specifikacijama, bez obzira na "duplu elektroniku", ...

kolko mi se cini, nisi dobro razumeo...
to znaci da ne mozes da pricas istovremeno i jednim i drugim brojem, odnosno ako pricas jednim, ne mozes da zoves(primis poziv) na drugi broj... Smile

Eh sad, ovo opet buni:
Citat
Korisnik u svakom trenutku može normalno da ostvaruje pozive i razmenjuje poruke pomoću oba broja, bez potrebe da jednu karticu aktivira ili deaktivira, odnosno da koristi preusmeravanje poziva.
Sad ispade da može da poziva i šalje poruke sa bilo kog broja(kako li se bira sam broj) ali ne može primati već mora promeniti linju, .... ili se opet mora ići u meni kako bi se menjao broj .... malkice konfuzno?!? Smile

verovatno u meniju ima opcija kojim ces brojem da pozivas, odnosno da saljes poruke..
« Poslednja izmena: 09. Mar 2007, 16:09:01 od nikola87 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Ovo što ti reče ovde je gotovo isto ono što sam ja sumnjičavo komentarisao?!?
Ja jedino ne kapiram da li je ovime moguće da oba broja budu aktivna istovremeno i zvao te neko primera radi na 064xxxxxx ili 063xxxxxx broj - telefon bi trebao da zvoni???
Ako nije moguće da zvoni bez obzira koji se broj poziva od tih dva broja u njemu već zvoni samo trenutno aktivni .... onda nije ništa bolje od klon kartica, možda samo malo brže prebacivanje izmedju brojeva i ništa više! Još je veći smor što se na ovaj način mogu izgubiti dve original kartice nepovratno gubitkom telefona. Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 187
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
Samsung d600
Upravu si..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 420
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 
Ja jedino ne kapiram da li je ovime moguće da oba broja budu aktivna istovremeno i zvao te neko primera radi na 064xxxxxx ili 063xxxxxx broj - telefon bi trebao da zvoni???

u tekstu pise da dok su mikrofon i slušalica su zauzeti, automatski se aktivira govrna posta, tako da... izgleda nemoze Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone
zar nije davno, bas davno postojao neki mob koji je imao mogucnost koriscenja 2 kartice?
nema sanse da se setim koje marke je telefon.....
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
zar nije davno, bas davno postojao neki mob koji je imao mogucnost koriscenja 2 kartice?
nema sanse da se setim koje marke je telefon.....
Mogu svi mobilni telefoni koji postoje da koriste dve SIM kartice uz Dual Sim Adapter:



IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 420
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 
zar nije davno, bas davno postojao neki mob koji je imao mogucnost koriscenja 2 kartice?
nema sanse da se setim koje marke je telefon.....

Benefon  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone
Benefon  Smile

Upravo tako, svaka cast, na njega sam mislio!!!!  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.