Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Price koje stoje iza poznatih pesama koje svi znamo i pevamo  (Pročitano 3455 puta)
06. Feb 2009, 05:59:54
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Nadam se da ce moderatorima i svim korisnicima ovog foruma biti tema dovoljno zanimljiva, a najpre da se nije ponovila.      Napisacu sta znam o motivima poznatih pesama ,sto stranih i domacih, koji su nagnali izvodjace/textopisce da ih napisu,inspirisane licnim iskustvima,dozivljajima i pricama koje su culi.      Molim sve koje znaju za neki primer da doprinesu temi, jer je tema po meni ( a, nadam se i vama) zanimljiva.     


Phil Collins -- In the air Tonight

Svi dobro znamo ovog londonskog pevaca specificnog glasa.      Naime, jedne noci dok se setao obalom negde u Engleskoj,bice u Londonu, video je podalje u vodi usidrenu jako raskosnu jahtu.     Sasvim se slucajno ( ili mozda ne) obreo na toj lokaciji kada je devojka u svecano dugoj haljini poletela sa pramca jahte,i zavrsila u vodi.      Phil Collins je napisao te noci 'In the air tonight' inspirisan ovim dogadjajem.      Posto je smatrao da to nije dovoljno da zigose pocinioca, izveo je sledece: kako to samo umetnici rade,nije hteo da prijavi doticnu osobu vlastima,posto se raspitao cije je vlasnistvo bila jahta po cijim su daskama cipele te devojke poslednji put koracale.      Odredio je datum za svoj koncert u Londonu, pozvao je "suvu elitu Engleske, medju kojom se obreo tajanstveni gospodin.      Njega je naravno smestio u prvi red.      Posle par pesama od ranije, krenula je muzika pesme 'In the air tonight' koja se te noci premijerno izvodila.     Svetla su se pogasila i samo je reflektor bio uperen u ubicu.      Krenule su reci.      

Well, if you told me you were drowning
I would not lend a hand
Ive seen your face before my friend
But I dont know if you know who I am
Well, I was there and I saw what you did
I saw it with my own two eyes
So you can wipe off the grin, I know where youve been
Its all been a pack of lies

"Gospodin" je na pola pesme nonsalantno ustao i napustio halu.     



Indexi-Bacila je sve niz rijeku

Davorin Popovic je napisao jedan od najboljih tekstova x-yu scene.  Prica se po sarajevskoj carsiji da je on ovu pesmu napisao svojoj verenici ( ispravite me ako gresim) koja je bila u blazenom stanju i imala je psihickih problema.  Izvrsila je samoubistvo bacivsi se u vodu.  Cuvsi ovu pricu, ne mogu a da se ne najezim kada cujem text ove pesme:

". . . nosila je nasu ljubav,nasu srecu,prvi cvijet,
bacila je sve niz rijeku, i posla u drugi svijet. . . "

Ovim je Davirorin ovekovecio svoju ljubljenu, i spasao je zaborava,darivao joj besmrtnost. . . . .



Ako ste vi culi drugaciju pricu iza ove pesme ,molim vas ispravite me.      I naravno postavite vase poruke pesama cije pozadinske price znate.     .      pozz :)
« Poslednja izmena: 06. Feb 2009, 06:49:36 od avant guardian »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Ja sam cuo da je pesma "Golden Brown" od Stranglersa pesma o heroinu... ako neko ima informacija o ovome (proverenih informacija) neka javi... bas me zanima  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 222
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia šta ja znam
tekst pesme bacila je sve niz rijeku je napisao kemal monteno, koliko ja znam - a da li je posvecena nekoj devojci, to je bila prica, ali niko je nikad nije potvrdio
« Poslednja izmena: 06. Feb 2009, 19:56:37 od Comfortably Dumb »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 160
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Nokia 
@avant

Prica o nastanku pesme "In the air Tonight" je izmisljena i sam pevac je rekao da je pesmu napisao tokom brakorazvodne parnice. Ali i pored toga ovaj mit i dalje kruzi i daje ovoj pesmi na dodatnoj tezini.
IP sačuvana
social share
Bogu hvala sto sam Lala!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.