Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:38:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Priča o Džini  (Pročitano 25300 puta)
28. Nov 2010, 15:53:16
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
Priča o Džini

Džini (Genie) je pseudonim za devojčicu koja je pronađena 1970.godine, u svojoj trinaestoj godini, u izuzetno lošim uslovima. Od rođenja je rasla u zatvorenoj prostoriji, potpuno izolovana. Nakon što su doktori procenili da je usvajanje jezika kod Džini malo odloženo, njen otac je smatrao da je Džini mentalno zaostala. Navodno, kako bi je poštedeo sramote i stida, otac je držao Džini u jednoj prostoriji i samo povremeno joj davao hranu za bebe.

Iako je imala 13 godina kada je pronađena, izgledala je kao da ima 7, a jezičke veštine su bile izrazito nerazvijene. Umesto govora, ispuštala je čudne zvuke. Ovaj slučaj suočio je psihologe sa raznim pitanjima o socijalnim i jezičkim aspektima ljudskog razvoja. Nikada pre psiholozi nisu imali prilike da proučavaju ovakav slučaj deteta.

Uprkos čudnih manira i nedostatka jezičkih veština, odisala je šarmom i lepotom. Istraživači su je brzo zavoleli. Međutim, protiv istraživača je podneta tužba u kojoj je pisalo da eksperimenti nanose Džini više štete nego koristi. Suđenje je imalo šokantan rezultat: Džini je vraćena u kuću u kojoj je odrasla zlostavljana i zanemarena.

Tako je Džini izgubila šansu da nađe novu porodicu koja bi joj pružila ljubav i brigu, a psiholozi su izgubili priliku da istraže duboka pitanja o tome šta nas čini ljudima.



Izvor: PsihoBrlog
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Apple iPhone SE 2020
Mala digresija... ali... to je donekle i zakljucak mog odgovora...

U isto vreme... par hiljada kilometara istocno, snimljena je ova fotografija...


Na njoj je vijetnamska devojcica koja je pobegla iz kuce posle americkog bombardovanja napalm bombama. Gola je jer joj skinuta odeca koja se zapalila i spalila joj ledja...

Zakljucak... ljudi jesu zivotinje... najcesce prema onim najmladjma...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Potresno i to veoma

Umesto da joj pomognu u socijalizaciji oni su je vratili unazad. Kad ce vise taj meteorit?
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ljudska glupost i surovost su zaista neiscrpne.  Ja mislim da smo mi uvreda za zivotinje, one ubijaju da bi se prehranile a mi iz uzivanja.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
sve to postoji i dan danas. iako placamo poreze, doprinose ...
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia nepoznat
Slučajevi tzv. "divlje dece" prilično su podrobno opisani u socijalnoj psihologiji. S obzirom na to da je nehumano vršiti takva istraživanja na ljudima, divlja deca su nauci dala odgovore na mnoga pitanja u vezi s ranim učenjem.
Čudan mi je detalj da je dete vraćeno u sredinu iz koje je izvučeno, jer je tek tamo bilo zlostavljano.
Imate li neki pouzdaniji izvor ove priče, postoji li kakav link?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
« Poslednja izmena: 29. Nov 2010, 15:53:19 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Strasno, strah i sramota? I sud na koncu konca dodeli dete opet tim istim roditeljima ili roditelju?
Mene strasno pogadjaju ovakve price, i debil sam sto uopste citam.
Opet postoje familije koje svoje mentalno zaostale clanove paze i cuvaju kao da su od samog zlata.
Svi smo mi delo Kreatora, odbacivanjem onoga sto je deo nas necemo uciniti nista pametno niti pozitivno. "Svoja se krv ne pije" . I to ne samo u smislu da je osoba deo porodice nego i deo covecanstva.
Prva stvar koju sam naucila svoga sina o "spoljasnjem svetu" je ta da bude nezan i pazljiv sa starijim , bolesnim ljudima a posebno sa hendikepiranom decom.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
Sharp 
Potresne price tipa "Dzini" svi mi imamo u nasem komsiluku ali nas sacica zainteresovanih za te male nevine duse ne mogu nista uciniti, na moju veliku zalost na samo par metara od moje kuce, curica od svojih 12 godina pere rublje rucno (korito i sapun) na dvorisnoj cesmi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
Sandra... uopšte nije poenta u tome što je sud nju vratio roditeljima... To jeste, strašno, ali nije poenta...
U čemu je?
U tome da deca, po rođenju zdrava i normalna, ne mogu da se razviju ukoliko ih okolina ne stimuliše... ukoliko se dete zapostavlja i zlostavlja...

Ni Džini ni Viktor nisu mentalno zaostali, nego su zanemarivani i rasli su u depriviranoj sredini... zato se i zovu ''divlja deca'' i pokazuju jasnu i preciznu sliku toga koliku ulogu sredina ima u odgajanju i vaspitanju dece...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:38:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.