Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:25:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Priča o Džini  (Pročitano 25299 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Sandra... uopšte nije poenta u tome što je sud nju vratio roditeljima... To jeste, strašno, ali nije poenta...
U čemu je?
U tome da deca, po rođenju zdrava i normalna, ne mogu da se razviju ukoliko ih okolina ne stimuliše... ukoliko se dete zapostavlja i zlostavlja...

Ni Džini ni Viktor nisu mentalno zaostali, nego su zanemarivani i rasli su u depriviranoj sredini... zato se i zovu ''divlja deca'' i pokazuju jasnu i preciznu sliku toga koliku ulogu sredina ima u odgajanju i vaspitanju dece...

Ne slazem se sa tobom. Upravo je poenta u tome da je sud i zakonodavstvo upoznato sa tim konkretnim slucajem i "okrenulo" je glavu od te dece. Dakle , drustvo i zakoni su ti koji treba da se manjeju. U sve to ulazi i razna druga maltretiranja, mucenja, ubijanja, silovanja.... Sve ono sto jedno "savremeno" drustvo ima sebi na vratu.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
Opet me ne kapiraš... Smiley

Pre par godina smo na predavanju iz razvojne psihologije gledali dokumentarce o divljoj deci. O tome kako izgledaju i ponašaju se deca rasla u neadekvatnoj sredini i koliki je zaprvo značaj te iste sredine.

Nemaš ti tu šta da se slažeš sa mnom ili ne... Smiley Nisam iznela nikakav stav, samo sam postavila temu jer znam da se ovde uvek vodi diskusija o tome koliko je za razvoj i vaspitanje bitna sredina. E pa, ovo su ekstremni primeri lošeg uticaja sredine. Kapiraš?

Ja se slažem da je krivica i društva i sudova i centara za socijalni rad... i to je strahota... Ali da je ovde reč o tome, tema bi bila na Društvenoj hronici, sa srodnim temama o ubijanju, zlostavljanju, itd. Obzirom da je na psihologiji, akcenat je na razvoju te dece, ne sistemu koji ih nije na vreme zaštitio... niti naknadno.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Ajdemo onda nesto sto sam ponovio vise puta ovde. Faktori koji odlucuju u razvoju deteta su geni, vaspitanje, sredina i stvaralacka sposobnost pojedinca. Samim time sto je dete raslo u losoj sredini u kojem mu je falilo i kvalitetno vaspitanje znaci da se nije razvilo u pravom smeru
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Opet me ne kapiraš... Smiley

Pre par godina smo na predavanju iz razvojne psihologije gledali dokumentarce o divljoj deci. O tome kako izgledaju i ponašaju se deca rasla u neadekvatnoj sredini i koliki je zaprvo značaj te iste sredine.

Nemaš ti tu šta da se slažeš sa mnom ili ne... Smiley Nisam iznela nikakav stav, samo sam postavila temu jer znam da se ovde uvek vodi diskusija o tome koliko je za razvoj i vaspitanje bitna sredina. E pa, ovo su ekstremni primeri lošeg uticaja sredine. Kapiraš?

Ja se slažem da je krivica i društva i sudova i centara za socijalni rad... i to je strahota... Ali da je ovde reč o tome, tema bi bila na Društvenoj hronici, sa srodnim temama o ubijanju, zlostavljanju, itd. Obzirom da je na psihologiji, akcenat je na razvoju te dece, ne sistemu koji ih nije na vreme zaštitio... niti naknadno.

Ok. Ajd sada da se ne nastavljam. Mrzi me da kucam, duzna sam ti odgovor. Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
Zanimljiva prica. Samo ne vidim sta bi to nauka mogla spektakularno da zakljuci istrazivanjem ovakvih slucajeva. Nije nikakva velika tajna da su ljudi jako prilagodljiva vrsta i da od malih nogu ucimo da uskladimo nase ponasanje sa okolinom, samo iz razloga da bi lakse opstali. To je isto radila i ova devojcica, pokusala je da bude normalna u svom svetu i ona i jeste savrseno normlana u tom svom svetu koji se sastoji samo od jedne prostorije. Promena svetova je ono sto je bolno, ja verujem da je ona u stvari jako volela svoju sobu i da je dugo posle izlaska trazila da se vrati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Sećam se priče o Džini, bio je dokumentarac na Diskaveriju ili Eksploreru, ne sećam se.
Tužna priča...koja je samo veoma izražen primer kako nepovoljno okruženje pogubno utiče na decu.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Citat
Samo ne vidim sta bi to nauka mogla spektakularno da zakljuci istrazivanjem ovakvih slucajeva

Verovao ti ili ne nauka se vec stotinama godina spori oko toga sta je bitnije za razvoj individue. Nekada je smatrala da su geni dominantan faktor, kasnije su taj primat preuzeli vaspitanje i sredina tj drustvo u kome jedinka zivi. Uglavnom, vekovima se vodi "borba" o tome kako koji faktor utice na razvoj pojedinca i ovo je samo jedno od istrazivanja vezanih za to. Razumeci ovu devojcicu moglo se doci do bitnih saznanja vezanih za taj uticaj kao i sto bi pomoc toj devojcici znacila da se taj uticaj moze "prenebreknuti" kroz bolje sredinske faktore i vaspitanje

U svakom slucaju, steta sto su je vratili u prvobitnu sredinu. Primarna steta zbog nje a sekundarna i zbog istrazivanja Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.107
mob
Nokia x3
Postoji i film o Dzini na engleskom se zove "Mockingbird Don't Sing" I gledala sam ga proslog leta. Samo nisam znala da je to film o njoj, gledala sam ga od sredine. Ali taj deo koji sam gledala urezao mi se duboko u pamcenje ali nisam mogla da se setim imena filma . Trebali bi da pogledate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Postoji i film o Dzini na engleskom se zove "Mockingbird Don't Sing" I gledala sam ga proslog leta. Samo nisam znala da je to film o njoj, gledala sam ga od sredine. Ali taj deo koji sam gledala urezao mi se duboko u pamcenje ali nisam mogla da se setim imena filma . Trebali bi da pogledate.

gledao sam taj film. Tuzno je to sto joj se desilo. Zanimljivo je kako je ona ipak nasla neki svoj jezik. NIje mogla da prica ali je uspela da komunicira sa ljudima (makar je tako izgledalo na filmu).
Sta se desilo sa njom kada je odrasla? (nisam gledao bas do kraja film, ali su ga dosta vrteli na tv1000 Smiley )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


ПФК!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8176
Zastava Коралово
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Samsung S21 Ultra
Како је она сада?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:25:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.