Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:58:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prezimena mi mog  (Pročitano 17006 puta)
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Ma nije po ličenju reč...
Alli ako je prabaka sa samo majčinske linije, ne očeve(očeve samo ako je majka oca crnkinja, ne prabaka oca), crnkinja, onda velika je verovatnoća da će i dete koje se rodi biti crno!
Mjčina strana prenosi maljavost, recimo ako joj je otac bio proćelav, dolai i velika verovatnoća da će sin biti proćelav, pa dijabetis majka prenosi, mongoloidnost majka prenosi, ne muškarac, sve nsledne dominatne gene prenosi majka!
Očevi geni se gube sa muškim potomstvom,jedino opstaju kada imaju ženske potomke...
Kod mene u porodici ženski potomci imaju recesivne gene, moja braća imaju ćerke sa recesivnim genima, a muška deca su sva tamnokosa i tamnih očiju, blago valovite kose!
Ti recesivni geni su nasleđeni od moje bake po majci, moja braća imaju svi tu baku po majci! Smile
To je čista dokazana matematika, malo je naslednih i karakterističnih izdvojenih gena kod muškaraca, to što dete liči na oca ne znači da će se ispoljiti i kroz sledeću generaciju.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
pa sta znam... ne znam  Smile
malo mi je i konfuzno- bas pokusaj da nadjes taj clanak!
ipak je genetika nauka koja napreduje i mnogo toga novoga ima da saopsti... izucavajuci mehanizme prenosenja bolesti, dosli su svakako do raznih zanimljivih novih saznanja
al' npr.
moj brat ne lici na naseg oca vec na majku, ali njegov sin je 'povukao' izgled na dedu po ocu ... Smile
dakle, po muskoj liniji nasledio dedine gene

IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Pa i moj buraz kad vidiš dedinu sluku po ocu ima nešto, ali kad bolje pogledam više je na maminu stranu, nego možda malo više fenotip...
Setila sam se da je bilo na B92, kao kako su Indijanci nekog Kanadskog plemena, činimi se, dobijali pravo na žemlju koja je pripadala tom plemenu i izgradili kazina!
Pa su utvrđivali po genima baka i prabaka, tako jedino su mogli da dobiju lovu od zaostavština predaka...
Ima u činimi se NG člancima, kad ja naslove ne pamtim.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


cappo di tutti cappi

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6497
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Samsung s3
Gde ste zalutali, a pocelo od prezimena  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Citat
Tako samo mogu da misle ograničeni i primitivni ljudi, pa čak i žena koja bira tim povodom da ima dva prezimena... Smile

al ste se raspisali bre  Smile 
ja moram da pojasnim Dani moj stav jer nije bash shvatila,ustvari nisam ja dobro objasnio.
Daklem,ne insistiram ja da zena uzme moje prezime zato da (ne insistiram uopshte ) bi uspostavio ili potvrdio svoju dominaciju nad njom ili bilo shta slichno ali bih shvatio njeno insistiranje na tome da ga ne uzme upravo kao primitivizam koji si ti pomenula ili nekakav inat.
Podrzavam Livin stav i ne bih imao nishta protiv da zena zadrzi svoje prezime ako to ima takav smisao kao shto je njen sluchaj i ako zvuchi prirodno i dobro,ali npr. Ta i ta Jankovic Pekovic nikako ne zvuchi dobro.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Ma OK! Skontala sam, jer se već znamo, pa izvinula sam ti se!  Smile ...čini mi se!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
izvinjenje nije potrebno,nisam biJo uvredjen  Smile Smile Smile
samo sam hteo da pojasnim  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
koliko ljudi toliko cudi, ovaj misljenja  Smile

sve varijacije na temu su meni ok ako one odgovaraju dvoma ljudi koji ulaze u brak
uostalom, njihova stvar zar ne Wink
oni srecni, zadovoljni, ko je uopste pozvan da se tu mesa? bitno da su oni zadovoljni Smiley

a propo onoga da sledi krah braka ako zena ne uzme posto poto muzevljevo prezime (ako je to uzrok, kako se to ovde tvrdi, zae.... taj brak, sto se mene tice)
nece prezime da neguje supruznika kada je bolestan, da mu bude podrska, da se smeje sa njimi, da ga upucuje na dobre i loshe stvari, da trpi supruznikove nervoze i loshe dane, nece prezime da podize decu..........

Davidovac, ne volim potezanje u raspravi sa tobom argumenta da si se tri puta zenio, ali u ovom slucaju.... eto ako su tvoje supruge (pardon, zenke Smiley ) uzimale tvoje prezime a brakovi su se ipak zavrshili razlazom.... (dodushe, prethodna tvoja dva, ako mi je dobra racunica)
i argument da je uzimanje prezimena muza u duhu srpske tradicije.... ne bih sad da nabrajam sve lose sto je u duhu te "srpske tradicije"

i licni primeri - moja majka je zadrzala svoje i njemu dodala ocevo prezime. nikom nije smetalo (dodala je jedno bash dugacko prezime, sto je stvaralo problem kod onih kartica, jedva je uvek nekako stajalo da se otkuca, ispishe ali to i nije bash faktor odluke za tako nesto)
dok je moja, sada vec bivsha, maceha uzela ocevo prezime. ali ni taj brak se nesto nije slavno zavrshio.
danas, moj otac kaze da mu je najbolje ipak bilo sa mojom majkom

tako da iz licnog primera (a i moje je misljenje odavno) da to nema nikakav uticaj na razvoj braka

ne znam sta cu ja uraditi kada dodje trenutak za tako nesto (u smislu uzeti ili dodati muzevljevo prezime)
jer kod mene te dve opcije dolaze u obzir. ova da zena zadrzi samo svoje mi se nesto ne cini, barem ne za mene. iz mog ugla (mada rekoh da nemam nista protiv takve odluke ovo je samo ono sto meni ne odgovara) ne dodavanjem odnosno ne uzimanjem muzevljevog prezimena bih iskazala nepostovanje prema njemu, prema njegovoj porodici i njegovim prethodnim generacijama. ali isto tako, i ja imam svoju, odatklen poticem, i ona ne prestaje da biva to, moja, moje poreklo, samo zato sto ulazim u brak. ja to nekako vishe dozivljavam kao nasu odnosno spajanje nashih porodica, posto se ne produzava samo njegova vec, na neki nacin i moja. i ja u tu buducu familiju donosim takodje nesto svoje, neke svoje pretke koje imam iza sebe (u raznovrsnosti iskustva, predaka je bogatstvo zar ne Smiley )
« Poslednja izmena: 27. Nov 2007, 09:01:38 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Ma nije po ličenju reč...
Alli ako je prabaka sa samo majčinske linije, ne očeve(očeve samo ako je majka oca crnkinja, ne prabaka oca), crnkinja, onda velika je verovatnoća da će i dete koje se rodi biti crno!


 danicheli ne zbunjuj ljude  Smile

kod nasledjivanja se mora u obzir uzeti X i Y par hromozoma. osim shto odredjuju pol deteta , ovi hromozoni prenose josh neke informacije ,narochito X hromozom kao neshto veci. ako je dete zensko (XX par) ono informacije dobije od oba roditelja ,a pobedjuju one koje su dominantne.medjutim ako je dete mushko (XY) ,ono neke informacije nasledjuje samo od majke.

postoje i josh tzv mitohondrijalni ostaci ,koji se nasledjuju samo od majke. oni ne prenose nikakve informacije ,ali se po njima moze zakljuchiti rasa deteta (sa majchine strane naravno).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:58:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.