Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prevelik template - spor sajt!?  (Pročitano 2759 puta)
09. Jun 2009, 18:11:42
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0
Pozdrav svima,imam jedan veliki problem- znaci sajt mi je tezak oko 1.30 megabajti sto (kazu mi neki koji se razumiju da je to mnoogo) obicno su sajtovi teski oko 150-300 kb...i sad zbog toga meni sporo ucitava sajt!a brzina mi je najbitniji dio jer mi je sajt sportskog tipa (sportske vijesti) i stalno se nesto dodaje i bas zbog brzine gubim posjetioce...moze li neka pomoc kako da smanjim tu velicinu sajta a da ne mijenjam template jer je to vec gotova stvar...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Ako si samim izgledom zadovoljan, nadji profesionalca koji ce sve pregledati i reci ti sta tu najlakse i najbezbolnije moze da se uradi a da se velicina znacajnije smanji...
Prva stvar je svakako pravilna optimizacija slika... u zavisnosti od toga za sta su, da se odrede parametri i uradi optimizacija...
Druga stvar da se pregledaju html i css i preciste da se vidi koliko tu moze da se resi...

Ne mora to biti vrhunski dizajner, narocito ako si izgledom zadovoljan, prosto neko ko se razume i ko se time bavi ko ce za neki mali novac to da pregleda i utvrdi sta mozes najlakse i najbolje da uradis da sajt brze i bolje radi...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0
Izgledom sam zadovoljan i ne bih ga mijenjao jer su i sami posjetioci iskazali zadovoljstvo,al svakodnevno gubim posjetioce samom brzinom otvaranja sajta...slike sam optimizovao i svaka je velicine do 8kb...e sad jedino mozda to da pogleda neko css i html i da utvrdi zasto je sajt tolike velicine....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Ukoliko su slike optimizovane onda je nesto drugo problem... iskren da budem, deluje mi gotovo nemoguce da sajt ima toliko koda da to pravi problem tih razmera, ali kao sto rekoh, bolje nek pogleda neko kome je web struka..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0
jel problem da postavim link ka sajtu da vidis sam o cemu pricam i da mi kazes koliko tebi treba da ti ucita?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Postavi, pregledacu pa cu ukloniti...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0
... - reci mi tvoje misljenje posto vidim da se razumijes...
« Poslednja izmena: 09. Jun 2009, 20:58:07 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Samo na brzinu...

Javascript - 300 KB u 22 (?!?!) fajla...
CSS - 80 KB u 7 fajlova...
Flash banneri - 200 KB u 5 fajlova...
BMP slika 254x60 - 45 KB - ista slika kao JPG - 2.1 KB
PNG background - 73 KB - ista slika kao JPG - 6.5 KB
PNG logo - 30 KB - ista slika kao JPG - 6.5 KB
Ostale slike preko 20 KB bez problema mogu da se spuste na 8-12 KB ...

Dakle... nadji coveka koji zna sta radi...

Prvo imati 22 javascript biblioteke je suludo, narocito sto ovde vidim i jquery i mootools i dosta drugih stvari koje su verovatno prebudzene...
Drugo... vecina slika koje su ubacene nisu ni malo optimizovane... ni trunku... od koriscenja pogresnog standarda do koriscenja slike previsokog kvaliteta za web...
Trece... organizacija sadrzaja... mislim da je previse svega i da to ubija... i gomila bannera i sitan tekst, mnogo vesti nejasno podeljenih i slicno...
Cetvrto... banneri su svi do jednog izuzetno lose optimizovani i izuzetno lose odabrani za ovakvu stranicu... sve koje mozes optimizuj, ogranici velicine na razumnu meru i ne prihvataj nista preko toga, i pocni da ih serviras preko nekog ad managera tipa openx koji nude mogucnost serviranja kroz iframe... jer se onda stranica neometano otvara i ne ceka bannere dok se to desava...

I nije mi jasno kako neko to moze da ne primeti... jos kazes nema ni jedna slika veca od 3 KB... ja vidim sezdesetak fajlova vecih od 3 KB, vidim ogromen a pritom potpuno neefikasne slike, i sve u svemu katastrofalnu optimizaciju...

U svakom slucaju... nadji pristojnog strucnjaka sa iskustvom koji ce ti sajt dovesti u red i objasniti ti neke osnovne stvari da ne pravis bas toliko kardinalnih gresaka. Ako ne vidis ovo, neces videti ni mnoge druge stvari i zato, ako hoces da od sajta bude nesto, treba ti covek koji ce se baviti tehnickom stranom price.
« Poslednja izmena: 09. Jun 2009, 21:23:26 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0
Hvala na iscrpnom odgovoru,pa evo da probam na nesto da odgovorim...

Sto se tice slika,rekao sam 8 kb ne 3 Smiley ,mislio sam na slike u vijestima- to sam poceo da praktikujem prije 4-5 dana od kad su me to savjetovali...znaci mislim na slike u vijestima-pogledaj opet ako grijesim...drugo sve vijesti su uredno slozene po kategorijama ili grijesim?Kad kazes npr banersi su lose optimizovani jel imas neki program preko kog bih optimizovao te slike?jer ja sam ih tacno resizovao na dimenziuju kakva je na sajtu.Posto se bas i ne razumem sto se tice java scripti- jel bih ja to mogao kako da smanjim...a zahvaljuci tvom savjetu vidim da mi je potreban neko da mi to optimizuje i potrudicu se da ga nadjem...hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Jedna od slika iz vesti je slika za koju sam rekao da moze bez problema da se smanji 5 puta...
Vesti su organizovane po kategorijama ali to ne cini sajt preglednim... mozda je to moj utisak, kazem, generalno sajt nije los, ali meni organizacija vesti ne odgovara jer ne dobijam dovoljno korisnih informacija a sve pred ocima mi je sareno...
Jel postoji kakav program... naravno, flash, photoshop... a to ovako kad se kaze, je kao kad meni neko kaze u dva reci kako da izvrsim operaciju na otvorenom srcu...
Resizeovao si ga na dimenziju na sajtu... to ne znaci da si to uradio na pravi nacin i da to postize zeljeni efekat..
Kao sto rekoh, nadji profesionalca koji ce ti sajt dovesti u red... nemoj da petljas i cackas nista jer lako mozes da dovedes sve u polozaj da ne moze da se vrati na staro...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.