Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 10. Maj 2024, 13:13:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prevara sa slaninom u Univeru.  (Pročitano 5235 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
'bem li ga. Moracu da skocim do menjacnice da pogledam kursnu listu.

Cuo sam da ce Čva da raste pa mozda nije lose investirati u njih.
« Poslednja izmena: 28. Okt 2013, 00:10:45 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0


 

Tako da jeste ja sam hteo da ih ostetim u skladu sa zakonom i tih 0.00002 pare su mnogo manje od onoga sto je meni zakinuto i to protivno zakonu.

Ne, gresis. Ovo nije zakonom dozvoljeno. Ne mozes ucenjivati nekoga da ti za svoju, nenamernu gresku, isplati 10 puta, 50 puta...vecu vrednost od vrednosti te greske.
Mozes traziti refundiranje para, mozes traziti da isprave gresku...ali ako ti krenes njih da ucenjujes, onda radis goru stvar od onoga sto su oni tebi uradili.

Gde ti vidis ucenu? Ja sam ostecen zbog nestrucnosti radnika iz nepoznatog razloga - namera, nalog, slucajsnot, nestrucnost. Ne znam da li postoji zakonski okvir za placanje antireklamnog materijala? Kao kad placaju reklamu da im se objavi, mozda mogu da plate antireklamu da im se ne objavi. Mene zanima kako ih ostetiti u skladu sa zakonom a ne kako ih ostetiti protivzakonito kako sam ja ostecen.


Ma davicu ih kao zmija zabu to je sigurno ali me je psihicki dotuklo.

edit: vidim da rolovan trazi deset kila slanine zbog ovoga. Sta ja da radim sa 8600kg slanine koliko mi sleduje po ovom kursu?

Mozda imamo pravo na obestecenje zbog pretpljenog pishickog bola.




[Edit by chelavi1: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 28. Okt 2013, 08:21:30 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 83
OS
Windows
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Evo suza mi krenula jer je lik ostecen za nekih 40din(od prilike) i to po najvise zahvaljujuci svojoj nemarnosti i tome sto nije gledao u prodavnici sta mu naplacuju i nije ukazao na gresku koju su napravili na licu mesta. Mada ne bi mi Srbi bili Srbi kada ne mi oko svega pravili frku i u svakom drugom trazili krivca, a samo ne u nama. Ovde koliko je kriv prodavac toliko si kriv i ti. Ovo postavljanje snimka na internet i ovo tvoje kukanje su toliko smesno da je to strasno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Dobro tebi je smesno, meni nije. Mogli su i oni da gledaju sta pakuju i sta mi prodaju pogotovo sto nije bila guzva. Pored vec nenormalnih cena mesa i ostalih namirnica sledece godine ce porez biti sa 7% povecan na 10% za nesto a nesto ce ici u porez od 20%. To se zove ostecenje potrosaca u skladu sa zakonom od strane drzave a sta kompanije tek rade? Ima ne jednom forumu ova tema i pricaju radnice sta im se sve naredjuje da rade i vrse prevare i kako su im plate ponizavajuce a moraju i prekovremeno da rade neplaceno itd. cak je jedna radila u pomenutom marketu. Meni je najstrasnije kad kazu ih pa sta ti je tih 50din, a kolike se pare samo izvlace na nevracanju sitnisa. Svaki dan po par dinara, moze mesecno par vekni hleba za te pare da se kupe. Vlada apatija, mnogima je postalo normalno da im se zakida. Reklamacija nece spreciti da se slicno ne ponovi.


Trgovci i firme nam ne vrate kusur vredan 1,9 miliona evra

Apoeni manji od jednog dinara nisu u upotrebi već pet godina, ali to ne sprečava trgovce i javna preduzeća da cenu roba i usluga izražavaju u “parama”. Cena koja nije zaokružena na rafovima, zaokružuje se pri plaćanju, a prema računici koju je “Blic“ izveo, potrošači samo u prodavnicama svakog dana ostave oko pola miliona dinara, dok nam na godišnjem nivou, posle plaćanja svih računa, trgovci i firme ne vrate oko 1,9 miliona evra.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/410369/Trgovci-i-firme-nam-ne-vrate-kusur-vredan-19-miliona-evra





[Edit by chelavi1: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 28. Okt 2013, 08:20:38 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21970
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
Apple iPhone 12, S21
@Rolovan za pocetak nemoj pisati poruke za redom.
Imas dugme u svakom svom prethodnom postu, i ukoliko si nesto zaboravio, iskoristi tu opciju da izmenis svoj post.



Drugo: Ti navodno isterujes pravdu, pricas o potrosacima, porezima, visim ciljevima, a na drugu stranu mislis samo kako ti da se ogrebes od njih, zbog njihove greske.
Ti sada njih zelis svesno da ostetis.
Druze moj, nisi ti nista bolji od njih.

U svakom slucaju, radis ono sto mislis da treba, i ja ti zelim da isteras svoje.

Puno srece  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Dobro, hocu, izvinjavam se.

Mislilm da sam ipak puno bolji od njih. Drzava ce da nas osteti u skladu sa zakonom povecanjem poreza, trgovici i firme napr. koriscenjem nezaokruzivanja cena iako apoeni manji od jedan dinar nisu u upotrebi vec pet godina cime nam ukradu 1.9 miliona evra godisnje a sto najbolje oslikava interes i poslovanje, dugorocne ciljeve.
« Poslednja izmena: 28. Okt 2013, 12:01:26 od Rolovan »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Da si ovaj trud koji si ulozio u pravljenje videa i teme ulozio u nesto konstruktivno mogao si da zaradis daleko vise od otetih ti 40 kinti.

Samo fora je da nije tebi do otetih ti 40 kinti nego do 10kg slanine koje si umislio da ce ti neko dati.

edit: nego fino deluje ona rolovana. Prvom prilikom odoh u Univerexport da je pazarim. Za sada si samo uspeo da im napravis besplatnu reklamu.

« Poslednja izmena: 28. Okt 2013, 12:35:17 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21970
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Dobro, hocu, izvinjavam se.

Mislilm da sam ipak puno bolji od njih. Drzava ce da nas osteti u skladu sa zakonom povecanjem poreza, trgovici i firme napr. koriscenjem nezaokruzivanja cena iako apoeni manji od jedan dinar nisu u upotrebi vec pet godina cime nam ukradu 1.9 miliona evra godisnje a sto najbolje oslikava interes i poslovanje, dugorocne ciljeve.

To je sasvim treca tema, i ukoliko se ne varam, postoji bar jos jedna tema na forumu u kojoj se polemisalo oko toga.  Smile

edit: I da se razumemo, ovakve stvari su nacelno korisne.
Teraju prodavce da minimizuju nivo gresaka koji se svakodnevno desava.
Ne mislim da treba cutati, treba se odmah obratiti istima, uputiti ih ma problerm, kao sto si i uradio, da i drugi kupci ne budu osteceni.
Greske se desavaju na njihovu korist ili gubitak, sve dok neko ne primeti tu gresku.
« Poslednja izmena: 28. Okt 2013, 12:43:15 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 83
OS
Windows
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Dobro tebi je smesno, meni nije. Mogli su i oni da gledaju sta pakuju i sta mi prodaju pogotovo sto nije bila guzva. Pored vec nenormalnih cena mesa i ostalih namirnica sledece godine ce porez biti sa 7% povecan na 10% za nesto a nesto ce ici u porez od 20%. To se zove ostecenje potrosaca u skladu sa zakonom od strane drzave a sta kompanije tek rade? Ima ne jednom forumu ova tema i pricaju radnice sta im se sve naredjuje da rade i vrse prevare i kako su im plate ponizavajuce a moraju i prekovremeno da rade neplaceno itd. cak je jedna radila u pomenutom marketu. Meni je najstrasnije kad kazu ih pa sta ti je tih 50din, a kolike se pare samo izvlace na nevracanju sitnisa. Svaki dan po par dinara, moze mesecno par vekni hleba za te pare da se kupe. Vlada apatija, mnogima je postalo normalno da im se zakida. Reklamacija nece spreciti da se slicno ne ponovi.


Trgovci i firme nam ne vrate kusur vredan 1,9 miliona evra

Apoeni manji od jednog dinara nisu u upotrebi već pet godina, ali to ne sprečava trgovce i javna preduzeća da cenu roba i usluga izražavaju u “parama”. Cena koja nije zaokružena na rafovima, zaokružuje se pri plaćanju, a prema računici koju je “Blic“ izveo, potrošači samo u prodavnicama svakog dana ostave oko pola miliona dinara, dok nam na godišnjem nivou, posle plaćanja svih računa, trgovci i firme ne vrate oko 1,9 miliona evra.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/410369/Trgovci-i-firme-nam-ne-vrate-kusur-vredan-19-miliona-evra





[Edit by chelavi1: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]

Tebe i tvoje razmisljanje moze da opise jedna recenica:
Lezi lebe da te jedem, diz se cebe da ja legnem.
Kao sto rekoh u predhodnom postu najlakse je okriviti druge za svoju nemarnost. Cinjenica jeste da su oni pogresili, ali najveci krivac si sam ti koji nisi gledao prilikom kupovine sta placas. Uostalom ajde da je tebe neko ostetio za recimo par stotina dinara pa da kaze covek da se osecas osteceno, ali ti si "ostecen" za 40 din(ne mozes ni orbit kupiti) i to samo zbog ljudske greske i svoje nemarnosti i onda od toga pravis frku kao da su ti milione uzeli, a pri tom si ti kao sto rekoh najveci krivac za to. Kao sto rece neko bolje da si to vreme koje si ulozio da pravis video, pametujes i kukas ovde ulozio u nesto konstruktivno vec bi do sada mogao da zaradis tih 40 din, pa i mnogo mnogo vise. Mada problem nije ni u tih 40 din, vec ovo tvoj jadan pokusaj da se ogrebes za 10kg slanine i da svoju gresku prikazes kao tudju. Jos jednom: Lezi lebe da te jedem, diz se cebe da ja legnem.

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Ma samo kad sam ja kriv sto dizem frku s razlogom. Ja da sam hteo da idem u zemlju cuda da kupujem ja bih otvarao oci i na ledjima. I ne znam koji je interes tvoja relativizacija ovog slucaja i negativno koncetrisanje na mene kao potrosaca, a potrosaci se zakidaju na svakom koraku, samo sto nam ne vade organe i prodaju u delikates pastetama. Sram te bilo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 10. Maj 2024, 13:13:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.