Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:51:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prevara sa slaninom u Univeru.  (Pročitano 5227 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.0
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Apple iPhone SE 2020
Znas, ok je sto pokusavas da obavestis javnost. Sa tim nemam problem.
Stvar je sto je deo odgovornosti i na tebi. Ne znam kako je to u Univeru, ali u vecini prodavnica na vagi odmah moze da se vidi naziv proizvoda. Dovoljno je da kazes prodavacici ili prodavcu - Izvinite, niste ukucali dobru sifru.
Ne sumnjam da ce ti vratiti pare ako reklamiras, ali ovo tesko da je prevara. U pitanju je greska.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
Apple iPhone 12, S21
A sa druge strane je ok da ti, sada , posle njihove greske, hoces da oni tebi za tu gresku daju 10kg slanine?
U protivnom ces ti to objaviti u javnosti?!

Prvo: objavio si! Niko se nije potresao previse, to je greska ljudskog faktora, koja se desava u svakom poslu

Drugo: To sto ti radis, ili si planirao da uradis...to je iznudjivanje, i to je protivzakonito. OK je da im skrenes paznju i da ti se oni zahvale, ne naplate odredjeni artikal, caste na bilo koji drugi nacin...ali ti da od njih nesto zahtevas zbog te greske...licemerno, i gore od onoga sto su oni napravili, i nadasve protivzakonito.

Iskreno misljenje...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Nista ja njima nisam trazio, samo sam im rekao da imam video da sam ostecen. Oni su mogli sami da smisle kako da me caste ili sta vec a da bude u skladu sa zakonom. 10kg za tako veliku kompaniju je ko 0.00002 pare za mene. Tako da jeste ja sam hteo da ih ostetim u skladu sa zakonom i tih 0.00002 pare su mnogo manje od onoga sto je meni zakinuto i to protivno zakonu.

Nemam nista protiv razlicitih vrsta misljenja...

Imam i print skrin mejla, mozda i to objavim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Znas, ok je sto pokusavas da obavestis javnost. Sa tim nemam problem.
Stvar je sto je deo odgovornosti i na tebi. Ne znam kako je to u Univeru, ali u vecini prodavnica na vagi odmah moze da se vidi naziv proizvoda. Dovoljno je da kazes prodavacici ili prodavcu - Izvinite, niste ukucali dobru sifru.
Ne sumnjam da ce ti vratiti pare ako reklamiras, ali ovo tesko da je prevara. U pitanju je greska.

Ja sam pogledao odokativno samo u cenu. Vec sam rekao kad sam bolje pogledao, ako nisam evo opet, kad sam dosao kuci. Drugo, i radnica je mogla da gleda u naziv proizvoda, imala je dovoljno vremena jer nije bila guzva, pogledajte vreme na racunu i dan pa procenite. Dva puta je vrsila isti proces i dva put me ostetila. Da li je namera, slucajnost, nestrucnost ili stogod drugo to je posebno pitanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.0
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Apple iPhone SE 2020
Sve sto kazes ukazuje na ljudsku gresku.
Eto, ja sam juce sama sebi tri puta kucala u Merkatoru kikiriki... jer sam dva puta pogresno ukucala broj...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Gresku sa njihove strane niko ne spori.
Sa obzirom da sam jedno vreme radio po magacinima takvih supermarketa, znam da su takve greske u 99% slucajeva greske ili na ulazu robe ili pri stavljanju cena kod samog artikla. U svakom slucaju ljudska greska.
Veruj mi oni krajnjeg kupca ostete, ali na druge nacine, a najvecu zaradu imaju na dobavljacima.

Od radnika u samom marketu nemoj puno ocekivati. oni su samo poluatomatizovani radnici koji nemaju moc odluke o tome da li ce ti se nesto dati kao gratis zbog skrenute paznje na odredjenu gresku.
Poslovodja marketa ima to ovlastenje, i ukoliko dodjes do njega i budes uporan, mozda nesto i dobijes, ali tu je pitanje na kakvog si coveka naleteo.
AKo nacepis nekog sa visegodisnjim iskustvom...neces dobiti nista osim "hvala"
Ako naidjes na nekog ko je od skoro poslovodja...mozda dobijes nesto.

Sve u svemu: ogromna je razlika u:

- oni su tebe castili zbog toga sto si im skrenuo paznju  - ovo je po zakonu
- ti od njih trazis da ti daju 10 kg slanine zbog njihove greske (znam da nisi trazio, hipoteticki receno) - ovo zakonski nije dozvoljeno, zove se iznudjivanje

Kontam tvoju poziciju i ono sto pricas, ali ovo drugo niti je zakonski dozvoljeno, niti ce oni to dozvoliti. U toj situaciji se dize njihov gard, i sve dalje resavaju advokatima.
Ti nikako neces moci da dokazes da je greska namerna i sa ciljem da prevari krajnjeg kupca, oni ce reci da je nenamerna greska u pitanju, te da su ti se zahvalili na ukazanom problemu koji su odmah resili.
Osoba koja je napravila gresku ce biti kaznjena, mozda i otpustena, ti neces dobiti nista...i to ce biti to.

Tako da jeste ja sam hteo da ih ostetim u skladu sa zakonom i tih 0.00002 pare su mnogo manje od onoga sto je meni zakinuto i to protivno zakonu.

Ne, gresis. Ovo nije zakonom dozvoljeno. Ne mozes ucenjivati nekoga da ti za svoju, nenamernu gresku, isplati 10 puta, 50 puta...vecu vrednost od vrednosti te greske.
Mozes traziti refundiranje para, mozes traziti da isprave gresku...ali ako ti krenes njih da ucenjujes, onda radis goru stvar od onoga sto su oni tebi uradili.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Dobro brate, ne treba sada zbog slanine i 100 dinara da ides u Strazbur na sud. Smile



Koliko ja kapiram problem je u 20 dinara. Eventualno 20x2 ako je i drugo pakovanje problematicno.

Prvi sam za borbu protiv zlih korporacija koje nas pljackaju ali ovo je smesno.

Meni su danas naplatili popravku televizora 17 200 dinara i doneli ga neispravnijeg nego sto je bio kad sam im ga dao. Sta ja da radim? Da odem u dnevnik ili da se samozapalim na trgu iz protesta. Mozda da angazujem Dzejmsa Kameruna da snimi film o tome?

Jos su mi izgleda pogresno dijagnostifikovali kvar u cugu pa postoji velika mogucnost da je bio kvar koji je 6 meseci ranije popravljao servis uvoznika. Srecom tada besplatno jer je jos bio u garanciji ali ne moze bure da drzi vodu 6 meseci.

A najgore mi sto je nedelja pa nisam mogao ni da ih dojurim danas.

Servis uvoznika stavio novu plocu sa napajanjem (jedan od tri najskuplja dela u televizoru) pre 8 meseci dok je drugi servis stavio novu glavnu plocu (drugi od tri  najskuplja dela) juce a televizor ne radi  Smile
« Poslednja izmena: 27. Okt 2013, 21:17:16 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.0
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa imas i na ovo garanciju... krenes i davis ih..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Ma davicu ih kao zmija zabu to je sigurno ali me je psihicki dotuklo.

Sutra jurim i ovaj servis a vala i servis uvoznika da se vidi kako je moguce da televizor sa novim delovima ne radi.

Ovi su mi dali garanciju od godinu dana sa ovom novom plocom (radila jedan dan)

Jel servis uvoznika ima neku zakonski obaveznu garanciju na deo koji su oni ugradili?

edit: vidim da rolovan trazi deset kila slanine zbog ovoga. Sta ja da radim sa 8600kg slanine koliko mi sleduje po ovom kursu?
« Poslednja izmena: 27. Okt 2013, 21:25:06 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
A koliko je to u čvarcima ili kavurmi?
« Poslednja izmena: 27. Okt 2013, 23:33:03 od MagicMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:51:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.