Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pretukli staricu u bolnici i pustili je da umre  (Pročitano 2963 puta)
11. Mar 2010, 13:27:25
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Istraga prebijanja u zaječarskoj bolnici
Direktor bolnice potvrdio da je starica imala modricu
S. Božinović | 11. 03. 2010. - 00:02h | Foto: S. Božinović | Komentara: 1

Zaječar - Dok su je šamarali, moja majka je plakala i molila da prestanu. Jaukala je s upola glasa, a sestre su nešto vikale. Posle desetak minuta prestali su da se čuju njeni jecaji... To mi je ispričala pacijentkinja koja je ležala u sobi do moje majke, kroz suze govori Milinka Ristić, ćerka pokojne Radmile Petrović (83), koja je 6. marta preminula na zaječarskom odeljenju neurologije.

Porodica Ristić smestila je Radmilu, koja je imala Parkinsovu bolest, na odeljenje 26. februara jer im je u poplavi pod vodom bilo celo prizemlje, a na spratu nisu imali struju. Tada je uprava bolnice apelovala na poplavljene meštane da smeste hronične bolesnike u bolnicu, gde će o njima voditi računa.


- Majku smo evakuisali čamcem, imala sam veliko poverenje u lekare. Posećivali smo je svakodnevno po dva puta, bila je vesela, razgovarala, sve je bilo normalno. Onda su nam 3. marta kazali da više ne možemo da je posećujemo jer je doživela šlog, pa su je smestili u sobu intenzivne nege. Molila sam da me puste, možda bi to bio poslednji put da je vidim živu i da joj makar stisnem ruku - priča ćerka Milinka.



Po njenim rečima, tri dana su bezuspešno pokušavali da vide Radmilu, ali im lekari nisu dozvoljavali. Milinka je ipak uspela da proviri u sobu i vidi majku i tada je spazila da joj je lice modro, ali kaže da joj nije palo na pamet da je to posledica udarca, već je mislila da je zbog bolesti.


- Onda nam je 5. marta uveče zazvonio telefon i ženski anonimni glas mi je saopštio da je moja majka pretučena. Sutradan izjutra opet se oglasio telefon. Zvali su iz bolnice i kazali da je mama preminula - kaže Milinka.

Nakon toga je porodica otišla u bolničku kapelu, a potom pravo u policiju.
- Kada smo videli telo majke, bilo nam je jasno da je neko tukao. Ispod leve i desne mišice, duž obe plećke do kukova bila je modra i izgrebana, a na jednoj strani lica je imala modricu. Odmah smo zatražili obdukciju, a moj suprug je otišao u policiju. Nećemo odustati, želim da neko odgovara za zlo koje je učinjeno mojoj majci - kaže ožalošćena ćerka.
Porodica Ristić smatra da su udarci koje je Radmila dobila dok je ležala u bolnici bili uzrok njene smrti. Obdukcija je završena, ali rezultati još nisu gotovi. Direktor zaječarske bolnice dr Jovan Stevanović rekao nam je da je već 3. marta znao da se nešto dešava na odeljenju.


- Ujutru me je pozvao načelnik neurologije i rekao kako su mu dve medicinske sestre rekle da je spremačica šamarala jednu pacijentkinju. Odmah sam otišao da obiđem Radmilu, ali ona zbog šloga nije mogla da govori. Primetio sam tada da sa leve strane na licu ima oguljenu kožu, crvenilo i modrice. Naložio sam formiranje komisije i ako se utvrdi da je spremačica šamarala pacijentkinju, biće otpuštena, bez obzira na to da li je to imalo ikakav uticaj na smrtni ishod - kazao nam je dr Stevanović.


On je razgovarao sa medicinskim sestrama koje su kazale „da je starica bila nemirna, pa su pozvale spremačicu u pomoć da bi je zajedno fiksirale za krevet“. Međutim, kako tvrde, Radmila je rukom i noktima dokačila čistačicu po licu, pa je ova počela da je šamara.

 
Međusobne optužbe
Spremačica, koja u bolnici radi duže od 20 godina, rekla je dr Jovanu Stevanoviću da su to izmišljotine i „da je ona u lošim odnosima sa te dve medicinske sestre, pa su sve izmislile“, a da se Radmila Petrović povredila „tako što je udarila u bolničku natkasnu“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson 
Djubrad!
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1030
mob
Apple iPhone SE 2020
Policija podnela prijavu protiv čistačice

S. B.    | 12. 03. 2010. - 00:02h | Foto: S. Božinović    | Komentara: 6
Zaječar - Zaječarska policija nakon saslušanja svedoka i zaposlenih na zaječarskoj neurologiji podnela je krivičnu prijavu Višem tužilaštvu u Zaječaru protiv spremačice bolnice M. S. Ona se tereti da je pretukla pacijentkinju Radmilu Petrović (83), koja je preminula u bolnici 6. marta.


Radmila Petrović preminula je u zaječarskoj bolnici
 
- Utvrdili smo da je spremačica udarala pacijentkinju Radmilu Petrović i predmet smo predali tužilaštvu, koje će moći da okvalifikuje delo tek nakon rezultata obdukcije - saznajemo u policiji.

Milinka Ristić, ćerka pokojne Radmile, smatra da su udarci koje je njena majka dobila dok je ležala u bolnici bili uzrok smrti. Kako nezvanično saznajemo, nekoliko zaposlenih žalilo se upravi bolnice petnaestak dana pre incidenta na bahato ponašanje spremačice M. S., jer je nemilice vređala pacijente i vikala na njih.

- Nikakvu žalbu nismo dobili. U dosijeu te spremačice piše da je do sada dva puta kažnjavana. Jednom jer nije htela da pomogne doktoru kada je bilo potrebno, drugi put zbog neizvršavanja obaveza. Ne mogu da preciziram o čemu se tačno radi jer u dosijeu nema detalja. Naša komisija za vanredni stručni nadzor još nije završila sa poslom, tako da zasad nema podataka o incidentu - rekao nam je dr Jovan Stevanović, direktor zaječarske bolnice.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Epilog prebijanja starice u Zaječaru
Bolnica otpustila spremačicu i dve medicinske sestre

S. B. | 13. 03. 2010. - 00:02h | Komentara: 2

Zaječar - Po nalogu direktora zaječarskog Zdravstvenog centra dr Stanislava Tadića, dve medicinske sestre i spremačica, koje su na odeljenju neurologije tog centra bile dežurne u noći između 2. i 3. marta kada je pretučena pacijentkinja Radmila Petrović (83), dobile su otkaz.

- Nakon što je dostavljen izveštaj Komisije za vanrednu proveru kvaliteta rada zaposlenih koji su radili te noći, kao i pismenih i usmenih izjava radnika, nađeni su ozbiljni propusti, pa je doneta disciplinska mera prestanak radnog odnosa za spremačicu i dve medicinske sestre - kaže direktor Tadić.


Kako nezvanično saznajemo, propust dve medicinske sestre sastoji se u tome što u vreme incidenta nisu pozvale dežurnog lekara koji je bio na odeljenju, dozvolile su nemedicinskom osoblju da se približi pacijentu, nakon primopredaje smene ništa nisu upisale u knjigu rada, kao ni u knjigu vanrednih događaja.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 6300
Сачувај Боже  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Koliko je doktora i sestara to radilo godinama, pa nikom nista
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 3310
Куда иде људска глупост... страшно  Smile
IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Koliko je doktora i sestara to radilo godinama, pa nikom nista
ne baljezgaj.
« Poslednja izmena: 15. Mar 2010, 12:30:45 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Koliko je doktora i sestara to radilo godinama, pa nikom nista
ne baljezgaj.
Ne baljezgam, pricam iz iskustva, zato ti ili spusti loptu, ili mi se ne obracaj uopste.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Pa to sto se tako nesto radilo godinama ne opravdava nista...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.