Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preterano gojaznom bračnom paru oduzeli sedmoro dece  (Pročitano 2902 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 
Гојазност није наследна, наследне су предиспозиције које са наученим навикама од родитеља могу довести до гојазности. Ти родитељи су неодговорни према себи и према својој деци.

Kako bre gojaznost nije nasledna ?
 Pa ako me napravio gen koji je nesto zvakao 24h dnevno -sigurno cu zvakati i ja ,a od zvakanja se goji .Ako roditelji ima sklonost ka gojenju - imace i deca.Ja jos nisam videla debele roditelje ,a mrsavu decu  Smile
A za navike se slazem - one su itekako nasledne .Kao sto su nasledne i bolesti koje uticu na gojenje .
« Poslednja izmena: 24. Okt 2009, 15:28:07 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Гојазност није наследна, наследне су предиспозиције које са наученим навикама од родитеља могу довести до гојазности. Ти родитељи су неодговорни према себи и према својој деци.

Kako bre gojaznost nije nasledna ?
 Pa ako me napravio gen koji je nesto zvakao 24h dnevno -sigurno cu zvakati i ja ,a od zvakanja se goji .Ako roditelji ima sklonost ka gojenju - imace i deca.Ja jos nisam videla debele roditelje ,a mrsavu decu  Smile
A za navike se slazem - one su itekako nasledne .Kao sto su nasledne i bolesti koje uticu na gojenje .

Gojaznost nije nasledna  Smile pa ipak, deca debelih roditelja su uglavnom i sama debela jer okruzenje u kojem odrastaju, navike i predispozicija ucine svoje. Pa ipak, deca gojaznih osoba ne moraju nikad postati debela. Prekretnica je uglavnom u adolescenciji..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Гојазност није наследна, наследне су предиспозиције које са наученим навикама од родитеља могу довести до гојазности. Ти родитељи су неодговорни према себи и према својој деци.

Kako bre gojaznost nije nasledna ?
 Pa ako me napravio gen koji je nesto zvakao 24h dnevno -sigurno cu zvakati i ja ,a od zvakanja se goji .Ako roditelji ima sklonost ka gojenju - imace i deca.Ja jos nisam videla debele roditelje ,a mrsavu decu  Smile
A za navike se slazem i one su itekako nasledne .Kao sto su nasledne i bolesti koje uticu na gojenje .

Види овако..
Човек од својих родитеља наслеђује физичке особине, кроз комбинацију гена (боју очију, коже, косе, дужину костију, величину унутрашњих органа...) и наслеђује предиспозицију да испољи неку психичку особину или болест, а не особину саму. Да ли ће се та особина развити, зависи од пуно фактора, окружења индивидуе, одн. спољашњих услова или услова животне средине.
Дакле, човек не може наследити гојазност као што се рецимо наслеђује боја очију, као што не може наследити неке друге болести и стања. Неке болести се наслеђују, док се за неке наслеђује само известан степен вероватноће (ризика) за њихову појаву, доминантни и рецесивни гени...
Данас се сматра да гојазност настаје као последица дејства више различитих фактора (наследних особина, психолошких, културолошких, социјалних, метаболичких, физиолошких и патофизиолошких), тј. да је гојазност мултикаузално обољење које најчешће настаје као последица интеракције генетских одлика индивидуе и фактора спољне средине.
Дакле, могућа је превенција и лечење, чак и ако постоји генетска склоност га гојењу. Родитељи који имају гене за гојазност не морају их обавезно пренети на децу. Као што постоје мршави родитељи који имају гојазну децу, тако постоје и гојазни родитељи који имају мршаву децу.

Имам комшије који имају по 130 кг, а синови од око 25 год једва да имају по 65 кг. Једна рођака сама кост и кожа, а дете у седмом разреду и има 80 кг...
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 

Vi ste u pravu
Smile Smile


Pa..... od roditelja mozemo naslediti poremecaj gena koji su u organzimu zaduzeni za odrzavanje energetske ravnoteze,rast masnih celija i tu neku regulaciju gladi i sitosti.A ako nasledimo tako nesto tesko da cemo biti vitki
Smile...Ja se secam istrazivanja gde su usvojena deca (gojaznih roditelja) zivela u porodicama koje su imale jako zdrave navike u ishrani pa su opet ta deca imala problem sa viskom kilograma .



Moj post je napisan pre ovog gore  Smile
« Poslednja izmena: 24. Okt 2009, 15:58:21 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja znam za slucaj koji potpuna krajnost od njih,ali je drugo lice iste medalje...

moja dobra poznanica je neko kome je prije dvije godine dijagnosticirana anoreksija.

tada je njena sedmogodisnja cerka imala ozbiljne probleme sa zdravljem...tacnije,dijete nije moglo da hoda dugo,da stoji na nogama,jer ima probleme sa kostima...bolest kostiju koja je direktan produkt nezdrave,neredovne i lose ishrane kojoj je dijete bukvalno od rodjenja izlozeno.
da ne govorim o krvnoj slici i opstem stanju imuniteta...
i da dijete osim slatkisa...godinama nije jelo nista drugo na normalan naci,a da nije propraceno histerijom.

njena odgovorna i normalna majka je prenijela svoje zdrave navike na nju...
dijete pojedine namirnice u zivotu ni vidjelo nije,a kamo li da je stiglo da ih zavoli ili konzumira.

svaki pedijatar ce vam reci da do dvije godine djeci ne treba davati slatkise i secer,jer kolicina secera koju uzimaju putem voca sasvim zadovoljava njihove potrebe i jedini je vid secera koji njima moze biti od koristi Smile
cak se preporucuje i kontrola uzimanja sokova i to samo odredjenih,jer pretjerano konzumiraje istih moze da izazove secer.

navike u ishrani sticu se u najranijem djetinjstvu...onog momenta kada beba krece da uzima cvstu hranu.
suvisno je govoriti koliko je vazno da ih tada pocnete zdravo hraniti,jer rastu i razvijaju se vise nego li ikada u zivotu Smile...

mog sina kada bih pustila i kada bi se on pitao...zivio bi samo na cokoladi i smokiju...pola kesice smokija je na njegov zeludac dovoljna da mu zamjeni rucak...
naravno da ce izmedju cokolade i spanaca ruku da pruzi cokoladi Smile..svako dijete...
ali snila baba sto mu milo bilo...cokolada kao alternativa kod njega tolickog ne smije ni da bude.
i jede se spanac...i voli se,naravno.
zato sto nema da bira,a ja nisam ni lijena ni nestrpljiva kada je njegova ishrana u pitanju.

pretjerana gojaznost (skoro sto kila kod ovih frikova u pocetnom postu) kao i bulimija i anoreksija su teski poremecaji u ishrani...koji potpuno zasjene brigu o samom sebi,a kamo li o nekom drugom.

moja poznanica obozava svoje dijete,ne sumnjam ja u njenu tvrdnju...ali je toliko opsjednuta hranom...da je direktno ugrozila zdravlje svoje kcerke...mozda cak i nepovratno.
i tesko je bolesna...toliko da nije bila u stanju da odgaji svoje dijete.i svugdje u svijetu se ovi poremecaji u ishrani tretiraju kao ozbiljna bolest.
od poremecaja u ishrani se umire.

dijete od 14 godina ima 100 kg? Smile
to je direktna odgovornost roditelja u ovom slucaju.
nemam rijeci.

mislim...zapad se raspada od licemjerstva...opste mjesto...tamo u nekim ekstremnim slucajevima ne smijes ni da prdnes u prisustvu djeteta ,a da ti socijalna sluzba ne zakuca na vrata Smile

ali zato smo mi jedna druga krajnost...ovdje se oni umjesaju tek kada dijete neko razmaze po zidu kao stjenicu ili zavrsi u bolnici od teskih batina ili ga u nekoj sumi siluje ocuh dok mama cuva strazu Smile
a i tada...o kaznama ne bih,povraticu...ona njihova cuvena recenica "to nije u nasoj nadleznosti" Smile
« Poslednja izmena: 24. Okt 2009, 22:21:26 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
dijete od 14 godina ima 100 kg?

замисли да то дете има 2 метра висине(има случајева)...колика би онда његова тежина требала да буде?50 кг? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ima slucajeva...tesko da je to ovaj Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 



Glupi Amerikanci sve rade pogresno - umesto da pomognu ljudima da smrsaju ,oni deci prave traume  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.