Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:12:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prepoznajte srodne duše  (Pročitano 9164 puta)
12. Feb 2010, 09:39:10
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Da li nas slučajnost spaja sa srodnim dušama ili moramo da izoštrimo našu percepciju da bismo našli takve ljude? Bečki psiholog Julija Umek ukazuje kako da prepoznamo "duboku povezanost" na osnovu pet načina ponašanja.

1. Iznova pregledati "slučajnost" i krug poznanika

Gde god da ste, ako "slučajnost" to hoće da budete duže od sat vremena pored jedne najpre nepoznate osobe, na primer na nekom predavanju ili u pozorištu, proverite šta vas povezuje sa tom osobom. Ko hoće da prepozna srodne duše trebalo bi iznova da "pregleda" svoj krug poznanika i to sa pitanjem "šta je drugome potrebno od onoga što ja imam da poklonim".

2. Bliskost kao ključno osećanje

Mnoga prijateljstva počinju nesvesno, ponekad sasvim slučajno. Srodne duše nisu nužno one koje se površno dobro slažu s nama, pre su ponekad one koje nas dopunjuju. U pitanju su psihičke komponente koje objašnjavaju bliskost, a bliskost je jedno od ključnih osećanja srodnih duša.

3. Simpatija proizvodi dodirne tačke

I svetovne stvari poput obrazovanja, starosti, sličnih interesovanja, porodičnog porekla, ličnog okruženja, jednom rečju, dodirne tačke pogoduju susretu ljudi koji su srodni. Dodirne tačke proizvode naklonost i simpatiju koja su dodatna dva ključna osećanja koja spajaju srodne duše.

4. Doživite osećaj "mi"

Ljudi sa istim datumom rođenja veruju da u "horoskopskom znaku" mogu da nađu srodne duše. Iako mnoga proricanja budućnosti koja se mogu pročitati iz horoskopskih znaka počivaju na takozvanom Barnumovom efektu - izjave koje tumačenjem uvek mogu da budu istinite - i ljudi različitih horoskopskih znaka se osete srodnim. U suštini je nebitno na šta se svode ta prijatna osećanja da smo srodni u duši sa nekim. U svakom iskrenom "mi" se mogu prepoznati znaci srodnosti duša.

5. U dobru i u zlu

Ideal iskrene srodnosti duša je i da se međusobno pomaže u ublažavanju jada, uvećanju radosti i podršci srodnika u razvijanju njegove ličnosti. Srodne duše čine dom za dušu, kako u nestabilnim tako i u srećnim vremenima.



Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
nadopunjuju se, recimo jedna flegma i jedan vragolan, kad bi obe bile iste mozda bi im samo povrsnije islo bolje, hmm Smiley

tisina, duboka prijatna tisina izmedju to dvoje, ako nje nema nece biti ni dobrog razgovora, a ovako razgovor je ko voda, nema potrebe da smisljas sta da kazes, vec sve samo izlazi

IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 
Citat
Srodne duše nisu nužno one koje se površno dobro slažu s nama, pre su ponekad one koje nas dopunjuju.

Moj bivsi decko je bio moja prava srodna dusa ali mi se uopste nismo slagali .Njega je nerviralo bukvalno sve sto ja kazem .Ja da kazem da je sneg beo on bi danima tvrdio da je zelen .Samo da on bude u pravu . Mnogo smo se svadjali ali ne mogu da kazem da tu nije bilo mnogo bliskosti ,neznosti i emocija . Zapravo ,mi smo imali iste mane i nijedno nije htelo da popusti . Sada je u vezi sa devojkom koja je flegmatik ,mirna ,cuti kad on govori i bas su srecni . Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
ja sam procitala ovaj tekst, ali mi i dalje nije jasno sta je pisac htio reci ni za jednu od ovih stavki  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
Srodne duše nisu nužno one koje se površno dobro slažu s nama, pre su ponekad one koje nas dopunjuju.

Moj bivsi decko je bio moja prava srodna dusa ali mi se uopste nismo slagali .Njega je nerviralo bukvalno sve sto ja kazem .Ja da kazem da je sneg beo on bi danima tvrdio da je zelen .Samo da on bude u pravu . Mnogo smo se svadjali ali ne mogu da kazem da tu nije bilo mnogo bliskosti ,neznosti i emocija . Zapravo ,mi smo imali iste mane i nijedno nije htelo da popusti . Sada je u vezi sa devojkom koja je flegmatik ,mirna ,cuti kad on govori i bas su srecni . Smile
iste mane? a doblesti? razlicite? pu pu kad se i ja samo setim
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 



Doblesti ? Mislis bolesti ? Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
doblest, zar je samo makedonska rec? Smiley
vrline, pozitivnosti
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 


Ja nemam vrline kad sam u ljubavi sa nekim  Smile

Ma nemam pojma ,verovatno smo imali i iste dobre strane ali eto ...tada nisam znala kako da se izborim za nas ,a iskreno nisam ni htela . Vidis da je covek srecniji bez mene . Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
Citat
Srodne duše nisu nužno one koje se površno dobro slažu s nama, pre su ponekad one koje nas dopunjuju.

Moj bivsi decko je bio moja prava srodna dusa ali mi se uopste nismo slagali .Njega je nerviralo bukvalno sve sto ja kazem .Ja da kazem da je sneg beo on bi danima tvrdio da je zelen .Samo da on bude u pravu . Mnogo smo se svadjali ali ne mogu da kazem da tu nije bilo mnogo bliskosti ,neznosti i emocija . Zapravo ,mi smo imali iste mane i nijedno nije htelo da popusti . Sada je u vezi sa devojkom koja je flegmatik ,mirna ,cuti kad on govori i bas su srecni . Smile

e lolana lolana
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung Galaxy S Advance
tisina, duboka prijatna tisina izmedju to dvoje, ako nje nema nece biti ni dobrog razgovora, a ovako razgovor je ko voda, nema potrebe da smisljas sta da kazes, vec sve samo izlazi

Jeste tisina i ono cutanje/gledanje u tami lepo i sve to... ali ako su pauze u pricama ucestale i svaka naredna recenica pocinje sa "sta ima novo?" onda jednostavno nije to to...
A i oseti se strah u govoru sagovornika kada se on prosto plasi da do te pauze ne dodje, jer je ona okarakterisana kao znak monotonije i udaljavanja... a onda opet - nije to to...

Mnogo je veci potencijal ono skakanje sa teme na temu i pricanje o svemu i svacemu, pa makar i o globalnom zagrevanju u ovim hladnim danima... a ne ono... ispucali smo sve sto smo imali, smorili smo se, upoznali max, pa hajde onda da upoznajemo nove ljude... a onda sa tim novim sve ispocetka ili jos gore ("a sta slusas od muzike? koji ti je omiljeni film", ovo su pre postale muvacke fraze nego pitanja za neformalan razgovor)

I dalje sam shvatanje da je prijateljstvo najbolje osnova za ljubav i pre ce biti da se srodna dusa nadje u nekoj prijateljici sa kojom se "proslo" dosta toga nego nasumicno vece uz alkohol i zanosnu crnku koja tek treba da skida sminku ali eto - ti vec znas da je ona, jelte, tvoja srodna dusa...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:12:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.