Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:54:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preminuo Milan Delčić Delča  (Pročitano 8561 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Nek mu je pokoj dusi.

Bio je bas pozitivna energija i cist dobrica.

--

Nemojte molim vas koristit na engleskom RIP, makar prevedite tu frazu pocivaj u miru, iako nije ni to nase.
Engleski znam veoma dobro, ali gledam da izbjegnem pretjerano koristenje.
« Poslednja izmena: 26. Jul 2011, 00:34:09 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Neka počiva u miru.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
Samsung 
Слава му !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
  Bio je vrlo duhovit i zabavan.Gledao sam jedno leto sasvim slučajno na Kalemegdanu košarkaški turnir (drugarsko takmičenje uglavnm mlađih viditelja,glumaca i muzičara) koje je on prenosio.Šteta što nije stigao da uradi nešto više za svoju profesiju i da napiše neki komad ili scenario.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 11.50
mob
Apple iPhone 6s
Sahrana Milana Delčića-Delče u četvrtak

Komemoracija povodom smrti Milana Delčića-Delče biće održana u 27. jula 12 časova u velikoj sali Doma omladine Beograda, a sahrana u četvrtak na Novom groblju u Beogradu.

Brojni muzičari i Delčini dugogodišnji prijatelji i saradnici su dan nakon vesti o njegovoj smrti, izrazili svoju tugu i žaljenje, ali i revolt.

 Svoju tugu, u ime članova grupe U škripcu, izrazili su nekadašnji klavijaturista benda Zoran Vulović i gitarista Aleksandar Vasiljević.

"Strašno mi je teško. Delča je bio čovek sa kojim sam osećao sudbinsku povezanost", saopštio je šef produkcijske kuće "Long Play" Zoran Vulović Vule.

"Delča je bio čovek sa toliko paralelnih interesovanja da je nemoguće govoriti o njemu kao pevaču ili piscu - on je po zanimanju bio prosto 'Delča'. Jedan od retkih istinski multimedijalnih ljudi koje sam poznavao. Mnogi se trude da to budu, a on je prosto bio takav po svojoj prirodi. Imao je jednu od najboljih ljudskih osobina - nije sebe shvatao preozbiljno, po cenu da ga drugi shvate potpuno neozbiljno. Poprilična snaga je potrebna za tako nešto", rekao je Aleksandar Vasiljević.

 Milan Delčić-Delča preminuo je u 51. godini u ponedeljak posle duge i teške bolesti, u Beogradu. Povodom njegovog odlaska javno su se oglasili i brojni drugi muzičari.

"Umro je moj kolega Milan Delčić-Delča, divan gradski lik i umetnik. Neka mu je laka zemlja. Žao mi je što društvo kao što je balkansko čeka da neko umre da bi obratilo pažnju na njega i odalo mu poštovanje. Gde su mediji bili pre mesec, dva ili tri da provere kako se kolega bori sa bolešću, treba li mu nešto? ", napisao je Rambo Amadeus na svom Facebook profilu.

 Brojne dirljive poruke stiže i na Delčin Facebook profil. Muzičar Vojislav Voja Vijatov je poručio: "Vidimo se ponovo! Sredi nam malo rajsku baštu, kad si već uranio. Volimo te!", Gagi Mihailović: "Delča, vidimo se kasnije....", rok fotograf Brajan Rašić: "Počivaj u miru", glumica Dara Džokić: "Putuj anđele... Ne osvrći se... Ostala je samo tuga... Uhvati Ejmi za ruku... Ti znaš put...i znaćeš koga da mi pozdraviš."

"Bio je veliki muzičar, sjajan čovek i divan prijatelj. Duboko sam potresen", saopštio je Momčilo Bajagić Bajaga.

 Vlada Divljan je napisao: "Delča je bio vrlo talentovan i poseban čovek. Svi smo se nadali da će se izvući. Zaista je bio poseban."

"Bio mi je jako dobar prijatelj. Talentovan muzičar, dobar drugar i šta da kažem... Nedostajaće nam svima", rekao je Kiki Lesendrić, dok je Kornelije Kovač, za “Večernje novosti” rekao da je "Delča bio sjajan čovek, veliki prijatelj i veoma interesantna ličnost. Uvek je imao simpatične ideje i pravio otpimističke pesme, koje su svima podizale raspoloženje. I sam je zračio optimizmom. Dugo smo se poznavali, a trebalo je da sarađujemo i oko izbora za našeg predstavnika na Eurosongu, tačnije zvao sam ga da napiše tekst za moju kompoziciju, ali nije imao vremena".

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Neka pociva u miru.
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Apple iPhone SE 2020
MAESTRO: Godišnjica smrti Milana Delčića Delče (VIDEO)


Poznati muzičar i konceptualni umetnik, lider benda "U škripcu", preminuo je na današnji dan, u svojoj 51. godini



 
Danas se navršava godinu dana od smrti muzičara i konceptualnog umetnika Milana Delčića Delče, koji je ostao upamćen po brojnim hitovima koje je snimio sa bendom “U škripcu” kao što su “Nove godine”, “Siđi do reke”, “Beograd spava” i “Izgleda da mi smo sami”.

Delča je početkom osamdesetih sa Zoranom Vulovićem i Aleksandrom Vasiljevićem osnovao sastav “U škripcu”, koji je ubrzo postao veoma popularan. Grupa je objavila pet studijskih albuma i raspala se 1990. nakon čega je Delča otpočeo sa solo karijerom. Snimio je tri solo albuma, a budući da je završio dramaturgiju na FDU bavio se i pisanjem za pozorište. Autor je komada: “Hari ne putuje vozom”, “Kraljevo blago”, “U podrumu” i “Hardcore Transseks one Man Show”.



Napisao je i režirao storiju “Lepe, čiste, dobre” u omnibusu “Beogradske priče”, a radio je i kao dramaturg za TV seriju “Dome, slatki dome”. Milan Delčić je kao pravi novotalasni multimedijalni i višetalentovani umetnik osmislio koncept “pamfleks” firme koja reklamira izmišljene proizvode. Kao poslednje Delčino muzičko izdanje se navodi snimak koncerta iz 2008. na kojem su su se Delči pridružili i ostali članovi benda “U škripcu”. U aprilu 2010. Delčić je u Beogradu predstavio izložbu fotografija “Manhattan from Brooklyn by Delch”, i to je bilo jedno od njegovih poslednjih pojavljivanja u javnosti.

Delča je preminuo 24.jula 2011. u 51. godini, nakon višegodišnje borbe sa rakom.

(Telegraf.rs)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:54:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.