Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:42:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Predstavljamo kreatin AKG  (Pročitano 6490 puta)
22. Feb 2006, 14:15:48
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Na tržištu dodataka ishrani pojavilo se novo čudo

Predstavljamo kreatin AKG

Skoro svaki bodibilder zna šta je kreatin ili je čak ovaj dodatak ishrani i koristio. Ovaj suplement je već deset godina jedan od najpopularnijih na tržištu, a razloga za to zaista ima. Kreatin je izuzetno efikasan (naravno, ne koliko i steroidi), povećava i izdržljivost, i mišićnu masu, i snagu, ali nema skoro nikakvih sporednih efekata. Uz to, i niska cena je sigurno jedan od razloga što je prodaja izuzetno velika.

Ipak, bilo je ljudi kojima kreatin nije pomagao. Bez obzira koliko su ga koristili i koliko striktno su se pridržavali doza. I upravo zbog njih naučnici (ili trgovci) rešili su da naprave korak dalje. Oni su unapredili kreatin i stvorili kreatin alfa-ketoglutarat (ili kreatin AKG).

Jednostavno rečeno kreatin AKG je kreatin spojen sa molekulom alfa- ketoglutarat. A šta to znači? Pa, kreatin sam po sebi ne može da dopre u mišiće pošto nema ta svojstva i zato su mu potrebni različiti prenosioci kojih ima u našem telu. Sa alfa-ketoglutaratom kreatin ne mora da "traži" prenosioce u samom organizmu korisnika pošto je ovaj molekul upravo to - najbolji i najefikasniji prenosilac.

Postojanje ovog prenosioca znači samo jedno - da je kreatin dobio poboljšanje i da je sada još efikasniji nego ranije. Ovako pojačan, on u mnogo većem procentu ulazi u mišićne ćelije i, naravno, još više povećava obim mišića. Pumpanje postaje još brže, a rezultati sve bolji. Sam vežbač ima snage da uradi nekoliko ponavljanja više i podigne nekoliko kilograma više i samim tim napreduje.

Kreatin AKG će, tako, sa svojim karakteristikama, postati sigurno najtraženiji suplement na tržištu i najbolja zamena za anabolike koja se može naći.


Izvor: Glas Javnosti \ A. I.
« Poslednja izmena: 23. Feb 2006, 11:51:46 od Estella »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


7th son of a 7th son

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6046
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
HTC one s
dekstroza je dobro transportno sredstvo ili prenosilac kako gore pise,  svaki kvalitetniji kreatin uz dekstrozu ima bolji efekat, ukoliko osoba prvi put uzima kreatin ne mora da znaci da ce mnogo toga dobiti, mene prva tura kreatina nista nije donela, samo malo snage, ali mase nista, dok druga i treca tura su mi svasta uradile, mnogo vise snage i mase.
inace misici izgledaju lepo dok se uzima kreatin, tokom celog ciklusa, svaki dan, oni izgledaju napeto kao dok se vezba, to je naravno zbog kreatina i dosta vode koja se mora unositi, ali kada se prestane sa uzimanjem kreatina carolija prestaje, gubi se snaga i misici ne izgledaju toliko lepo, sve u svemu posle ciklusa snaga ti se poveca za nekih 15-20% sve zavisi od pojedinca i masa malo opadne, ali ipak ostane vise mase nego pre ciklusa

stetni efekti kreatina-kreatin steti bubrezima, zato se preporucuje dosta uzimanja vode tokom celog ciklusa, kako bi bubrezi stalno radili, kreatin moze da "sprzi" bubrege. znam momka koji je uzimao malo vece doze nego sto treba i zavrsio u bolnici bas zbog bubrega
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


7th son of a 7th son

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6046
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
HTC one s
inace kreatin AKG jos nisam probao i ne znam nekoga ko jeste tako da ne mogu da pricam o njemu
mislim da je ljudska psiha najbitnija tu, znam po sebi. meni neko da da kutiju kreatina, a da ja ne znam sta je unutra (recimo brasno ili secer u prahu ili bilo sta drugo, lupetam)  ja bih ubedio sebe da sam dobio vise snage i terao bih sebe da podizem vece tezine
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1989
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
jedna stvar je bitna,a to je da kreatin nije sto posto ispitan i da se nezna potpuno njegovo djelovanje pa i štetnost,zato
oprez!
inaće mišljenja se uvelike razlikuju od mnogih znastvenika.
ja ga ne bih preporučio
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
ma sta pricas nije dovoljni ispitan , on je najispitivaniji suplement koji postoji

kreatin ne steti bubrezima , naravno ako su zdravi , nema nikakvih posldica po zdrave bubrege , ali ako ima neko neku boles bubrega inda ga ne uzimati

kreatin kod zdravih osoba izaziva promene u kravnoj slici odnosno dolazi do povecanja nivoa kreatinina i najcesce posto se konzumira za vreme visoko proteinske ishrane i povecanja BUN (blod urea nitrogena) , i te promene u krvnoj slici su privremene  odnosno traju dok se sve to unosi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
kako kreatin samo napumpa misic vodom sa njim se preporucuje visoko proteinska ishrana kao i suplementacija sa wheyom i glutaminom i takvim nacinom ishrane i suplementacije neces nista izgubiti na masi



postoje razne kombinacije kreatina sa jos nekim supstancama , kao na ovaj sa AKG pa sa ribozom ali sve je to pokusaj kompanija da se razlikuju jedna od druge odnosno borba za trziste , ove kombinacije nemaju neki znacajnije veci efekat od obicnog , zato kada kupujete kupujte mikronizovani kreatin i obavezno od proverenih firmi , ja pre svega preporucujem Labrada i Dymatize a ostalo bi zaobisao

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1989
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
ovako:možda je najispitivaniji,ali još se uvijek nezna do kraja njegova štetnost ako postoji.
i to ti je sa službenih stranica activisa,zato ne pričaj gluposti.
pokušao sam nači taj link da ti pokažem ali ga nema više,ako pronađem postovat ču ga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

IC XC NI KA

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 552
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola ROKR E1
pravi slazem se sa tobom!
kreatin je bio vrlo zanimljiva supstanca na trzistu tako da je zasitio (novcano) trziste suplemenata jer je bio jedan od najprodavanijih!Da je dokazano da kreatni ima nekih mana to bi zestoko potreslo nutricionisticki svet kao i proizvodjace suplemenata, cisto da se ne lazemo, inace citao sam to i u jednom od x-fitnes magazina cini mi se Smile !
Naucnici su imali veliku frku oko njegovog dejstva, ali nisu dokazali da li ima sporedne efekte ili nema!
Ja licno znam par momaka koji su imali problema zbog kreatina!Ne pase sve svakom!
I uostalom njegovi efekti na misice su samo prividni ako se ne klopa kako treba, jer posle prestanka njegovog uzimanja ispisacete svoje misice!
IP sačuvana
social share
Рeчe безумник у срцу своме: Нема Бога. Пс.(13;1)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
ja pisem za x-fitness , i kreatin je u upotrebi dugo vremena  , rusi su ga koristili tako da je proglasen nedozvoljenom supstancom , jer amerikanci nisu znali da ga proizvedu kada su amerikanci poceli njegovu proizvodnju onda je on prestao da bude nedozvoljena supstanca , kreatin nema stetna dejstva to je dokazano odavno , tako da ga sada stavljaju svuda evo  primera njegove upotrebe kreatin se daje operisanim ljudima nakon operacije , evo i sada ga stavljaju i u paste za zube , a sta mislite zasto ?  on nema negativnog efekta na zdrave ljude pre svega mislim na one koje nemaju bubrezna oboljenja , jeste on povecava pre svega kreatinin u mokraci ali to je iz razloga sto bubrezi vise rade a ne zbog bolesti bubrega i po prestanku njegovog konzumiranja to se vraca u normalu , ali i kreatin ne treba uzimati neprestano , tako da je preporucljiva pauza od mesec dana na svakih 3 meseca uzimanja , evo sada cu videti sa vlasnikom da napisem clanak o kreatinu za sledeci broj . da vas malo razuverim
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Da,da... dodji 'vamo bato, to se ne sme. Zuta kart

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 77
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Samsung Galaxy S2
@pravi

Mislim da si malo preterao sto se tice stetnosti kreatina posto se u modernoj medicini on prepisuje kod neuhranjenosti za povecanje misicne mase a samim tim i mase uopste... Mislim cak da unos velikog broja kalorija iz proteinskih izvora moze organizmu vise da naskodi nego kreatin... Misljenja se dosta razlikuju ali, kao sto vec neko rece, to je vec pitanje velikih interesnih grupa koje obitavaju u svetu suplemenata a ne konkretnih, nezavisnih istrazivanja dorbih i losih strana samog kreatina... Kod konzumenata prilikom uzimanja moze da se javi mucnina, pa cak i povracanje, povisen pritisak usled zadrzavanja vode i slicne stvari koje kod zdravog organizma ne bi trebalo da imaju veliki uticaj na zdravstveno stanje... Naravno, ne zelim da kazem da je poviseni pritisak nebitna stvar ali ovde pricamo o trenutnoj pojavi, ne tako drasticnoj, koja posle odredjenog vremena prodje...

@Uboje

Mislim da to sto pises za X-Fitness i nije neka velika preporuka s obzirom da se radi o jednom od najgorih casopisa iz oblasti fitnessa i bodybuildinga kod nas... Nemoj ovo licno da shvatis, ne znam ni ko si ni sta si, ali generalno gledajuci, kod nas malo koji casopis moze da se pohvali takvim fantasticnim vizuelnim karakteristikama a tako losim sadrzajem i kvalitetom clanaka u samom casopisu...
Prosto se ne zna za koga su clanci u casopisu pisani, za nekoga ko ima neko osnovno znanje o datoj oblasti ili za onoga ko se veoma razume, pa cak i profesionalno bavi tim stvarima... Sve sto se pise deluje nabacano, vise kao "clanak do 300 karaktera bez nekog velikog smisla" nego kao strucni text koji bi na popularan nacin trebalo da neke stavri priblizi ljudima koji ne znaju posto ipak mislim da je to populacija kojoj se casopis obraca... Mislim da se veliki prostor daje nekim ljudima koji svojim radom i rezultatima nikako nisu zasluzili da budu tu ali ipak, to je moje skromno misljenje a uredjivacka politika je nesto sasvim drugo (da ne pricam o tome sto ogromna vecina autorskih textova nije ni potpisana)...
Generalno, casopis se zasniva na, moram priznati, sjajnim slikama (bez Alexovih, milsim da ni slike ne bi bile toliko dobre), mnooogo reklama (jeste, od sponzora se zivi) i to je to...
Ne zelim da ovim osporavam bilo ciju strucnost ali jednostavno receno, u clancima se ta strucnost cak ni ne nazire... 
J**iga, mozda je moje misljenje malo heavy ali jednostavno sam to morao da napisem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:42:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.