Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Predsednik udruženja kraljevina Srbija: Vreme je da se Srbiji vrati monarhija!  (Pročitano 9123 puta)
27. Apr 2013, 16:04:03
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Browser
Opera 12.15
Bojan Starčević kaže da će organizovanje velike državne sahrane posmrtnih ostataka Karađorđevića na Oplencu otvoriti vrata pravom povratku monarhije u Srbiju



Bojan Starčević, predsednik Udruženja Kraljevina Srbija, koje je pod patronatom titularnog kralja Srbije Aleksandra Karađorđevića, kaže za Telegraf da se nalazimo u blagoslovenoj godini kada će svi posmrtni ostaci Karađorđevića biti vraćeni u otadžbinu i gde će na jednoj velikoj, državno-kraljevskoj sahrani svi oni biti sahranjeni na vekovnom ognjištu dinastije – na Oplencu!

- Jedva čekamo da se svi posmrtni ostaci Karađorđevića vrate u Srbiju, a da im se onda jednom velikom kraljevskom sahranom, kakva dugo nije viđena na ovim prostorima, odužimo za sve muke koje su u izgnanstvu i tuđini pretrpeli. Vreme je da se istorija ispravi i nadam se da će ta sahrana otvoriti vrata ponovnom uspostavljanju ustavne parlamentarne monarhije u Srbiji – kaže Starčević.



 Kada je osnovano Udruženje Kraljevina Srbija i s kojim ciljem?

- Udruženje Kraljevina Srbija osnovano je 14. aprila 2008. godine od strane studenata beogradskog Univerziteta sa ciljem da mladi uzmu učešće u obnovi parlamentarne i ustavne monarhije. Upočetku smo mislili da je podrška monarhiji mala ali smo se radom uverili da ona postoji i da to nije onaj minoran procenat od 10 odsto kao što su svi govorili, već je on znatno viši.

 Da li postoji još neko slično udruženje ili organizacija u Srbiji?

- Ne. Mi smo do 2010. godine, pre naziva Udruženje Kraljevina Srbija nosili ime Kraljeva omladina, a pre nas nije postojao nijedan drugi vid organizacije, niti pokreta u kojem je lično Prestolonaslednik Aleksandar uključen. Sama činjenica da je on naš patron daje nam jednu dozu ozbiljnosti.

 Da razjasnimo, za šta se Udruženje Kraljevina Srbija konkretno zalaže?

- Mi nismo tamo neki kraljevi pioniri, naše članstvo je široko i među našim članovima nalazi se mnogo ljudi preko 30, 40, 50 godine, a poruka koju nosimo je ta da se borimo za Kraljevinu Srbiju. Mi se ne zalažemo za Srbiju XVI, XVII ili XIX veka, već za ustavno – parlamentarnu monarhiju, kao što je Britanija, Španija, Kanada, Norveška i mnoge druge svetske monarhije. Koja je moderna, savremena proevropska država, ali koja poštuje svoju tradiciju. Nijedna zemlja u svetu nema svoju dinastiju, kao što to mi imamo, to je dinastija Karađorđević, čista i izvorna.



 Koju ulogu u svemu tome ima prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević?

- Prestolonaslednik, glava kraljevskog doma i titularni kralj Srbije je patron našeg udruženja, a to znači da naša politika ne sme da odstupa od zvanične reči srpskog kraljevskog dvora. Već sve radimo u saradnji sa njm i borimo se za Kraljevinu Srbiju, koja će imati Vladu izabranu na izborima, koja će voditi državu, a na čelu nje će imati monarha, shodno sa tradicijom. Princ Aleksandar ne vlada udruženjem, već nam ukazuje kako i na koji način treba da se ponašamo, da priđemo ljudima i šta je to što on želi da poruči svom narodu.

 Da li prestolonaslednik Aleksandar bira članove i postavlja ljude na funkcije u udruženju?

- Prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević ne postavlja ljude u našem udruženju, mi smo demokratsko društvo, otvoreno za sve i UO ne određuje ko može da se učlani a ko ne, niti to određuje princ. Ponavljam, mi smo otvoreni za svakog ko želi da učestvuje u obnavljanju parlamentarne monarhije u Srbiji.

 Mnogi vas doživljavaju kao političku partiju, da li je UKS stranka?

- Mi nismo politička partija. Registrovani smo kao udruženje građana i nemamo aspiracija da učestvujemo na izborima. Mi samo propagiramo kraljevinu i njenog monarha, a uloga kralja je da okuplja sve oko sebe i levičare i desničare i one koji su za kralja i one koji su protiv njega, dok on mora da bude ne stranačka ličnost za koju možemo da kažemo da je svačija i da pripada svom narodu. Nismo samo monarhisti na rečima već i na delima, a naši članovi nisu zaposleni na Dvoru već su samo volonteri.

 Da li među članovima udruženja ima i članova Krunskog saveta i ko vas od njih najviše podržava?

- Članovi Krunskog saveta su i članovi našeg udruženja, s tom razlikom što je savet jedna uža grupa ljudi, a mi smo određeni da se bavimo narodom i da im objašnjavamo naše ideje. Blisku saradnju tako imamo sa predsednikom saveta Dragomirom Acovićem, Matijom Bećkovićem, Čedomirom Antićem, kao i sa mnogim drugim i dragim ljudima.



 Ove godine biće vraćene mošti svih Karađorđevića u Srbiju, čini se da je ovo dobra godina za monarhiju?

- Nalazimo se u blagoslovenoj godini, jer se posle 72 godine u Srbiju vratio kralj Petar II, kralj-dečak kojeg je komunistička vlast nepravedno osudila, očekujemo da će se ove godine vratiti i ostale mošti Karađorđevića na Oplenac i da će tom priliom biti organizovana prva kraljevska – državna sahrana, što je samo korak u ispravljanju istorijske nepravde prema Karađorđevića, kao i prema našem narodu, prema onima koji su ginuli sa imenom kralja na usnama ali i pomirenju sa nama samima. Svake nedelje se u Dvoru bogosluži i odaje počast kralju Petra II, to je poseban blagoslov za sve.

 Koja je vaša parola koja vodi udruženje i kojom se vi vodite?

- Kao što piše na zvaničnom sajtu dinastije “iz naroda za narod” je i naša krilatica, a u radu se ugledamo na našeg patrona i princezu Katarinu koji su dosta toga uradili za naš narod kroz humanitarni rad, a da to mnogi ljudi u Srbiji i ne znaju.



 Da li se UKS nalazi samo na Dvoru i u Beogradu ili ste razgranati i da li imate kontakte sa sličnim udruženjima u svetu?

- Naše udruženje je najveća organizacija u zemlju, imamo više od 50 odbora i povereništva širom Srbije, ali imamo i u Republici Srpskoj kao i u dijaspori, jer naši ljudi van granica nisu zaboravili svoju zemlju i za šta su se njihovi pretci borili. Imamo saradnju sa mnogim sličnim udruženjima širom sveta, a jedno od njih je i Australijski monarhistički pokret, gde je jedan Grk predsedavajući, a koji su u toj zemlji svojim radom očuvali monarhiju.

 Koje su mogućnosti povratka monarhije u Srbiju prema vašem mišljenju?

- Monarhija je 1945. godine ukinuta na nelegitiman način, na nedemokratskim izborima, a ako bi posmatrali neku pravnu stranu kako bi se na najlakši mogući način ponovo uspostavila parlamentarna monarhija je taj da Ustavotvorna Skupština ukine tu nelegitimnu odluku iz 1945. godine, a druga opcija je izjašnjavanje građana na referendumu. Mi se nadamo da će se u skorije vreme to pitanje staviti na dnevni red u Srbiji.



Izvor: Telegraf
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
[quote author]
Nijedna zemlja u svetu nema svoju dinastiju, kao što to mi imamo,
Citat
Има Северна Кореја  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Nase dinastije su pukle  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Nokia krntija
Признајем само династију Обреновића и њене легитимне наследнике.

Ову издајничку багру никад.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Признајем само династију Обреновића и њене легитимне наследнике.

Ову издајничку багру никад.
Ajde...
Ja ne priznajem ovoga kretena koji natuca Srpski, ali protiv njegovih predaka nemam gotovo nista. Sjebali su stvari, to je zasigurno, ali kada pogledas, pa ko nije.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
Лик је кретен.Лаже као пас.
Ово су прави људи које стварно занима Србска Монарјија и који су у причи откад знају за себе:

Србки Монархисти

IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Samsung SGH-E590
Samo budala moze da zeli da se vrati monarhija. Dovoljno je sto nas ovi politicari muzu, zasto da to omogucimo jos vecem broju ljudi...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Samo budala moze da zeli da se vrati monarhija. Dovoljno je sto nas ovi politicari muzu, zasto da to omogucimo jos vecem broju ljudi...
Mozda zato sto ovom narodu treba teska ruka, jer drugacije nista ne znamo.  Nama nema spasa kao narodu dok ne shvatimo sta smo i ko smo i dok se ne slozimo, a to kako vidim je sve manje.

Srbi su samo oni u Srbiji
Ispravka: Pravoslavni Srbi

Dakle Srpska Krajina, Makedonija, Kosmet, Bosna, Crna Gora, Hrvatska pa ni sama unutrasnja Srbija nema Srbe, to su sve izdajnici, ateisti, sandzaklije, muslimani, talibani itd.  To nas je dovelo gde jesmo
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Nokia 
Аристократија, ПЛЕМСТВО по Србски, проглашава КРАЉА (или ЦАРА). Не обрнуто!
Значи редослед:

Србска Револуција која ће издбојити племство, а затим ће племство прогласити Краља (или Цара)!

IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Linux
Browser
Safari 533.1
mob
HTC one
Znam Bojana, super lik Smile
Sto se tice teme potpuno se slazem sa RavenDark-om. Nama jeste potrebna cvrsta ruka. Nama je potreban vodja. Ja jos uvek verujem da ce se Srbija podici iz pepela, i biti jaca i sloznija nego ikada, samo sto to necemo dostici sa trenutnom politickom scenom. Mislim da smo mi veoma mocan narod, i da to svetske sile poput Amerike znaju. Zato zele da nas rastrgnu na komade i uniste sve tragove onoga sto smo nekada bili. Zasto? Jer nas se plase. Kroz istoriju smo osvajali, suprostavljali velikim silama i ustajali svaki put kad smo bili gazeni. I opet cemo, ne sumnjam u to, ali za to ce nam, kao sto sam malopre rekao, biti potreban vodja.
IP sačuvana
social share
I'm a part of that part which once was everything. A part of the Darkness that gave birth to Light. The proud Light that now competes with Mother Night, concerning her more ancient rank and place.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.