Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Predsednik Srbije opet pozvao Hrvatsku da se odredi prema "Oluji"  (Pročitano 21608 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 94
Zastava Zagreb, Hrvatska
A što mene osuđuješ za greške prošlosti. Uostalom već sam to napisao na jednoj drugoj temi da smo se ko država ogradili od onog što je bila NDH- Ne smatraš valjda da iamo nelke veze s tim. Pojedinc+aca će uvijek biti, ali bože moj to je uvijek tako. E pa kad se već pozivaš na rat, prvi svjetski je završio prije nekih 87 godina ako me pamćenje dobro služi. Ako ti je to razlog za ovo i ono isto tako možemo i mi reći: kao pobjednici u Oluji krojit ćemo granice kako nama odgovara. Uostalom one su iste kao i one iz ustava 1974. godine bivše države. Nismo imali nikakve podrške NATO-a...svojim snagom smo oslobodili krajinu. Tako i mi možemo da pričamo o nkim našim prostorima u Srbiji ili u Crnoj Gori. Zaboravite I i II svjetski rat. Davno je to bilo. Gledajte unaprijed...
IP sačuvana
social share
Bye, Shokre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@Shokre

I svetski rat je vrlo bitan: Tada je nastala prva Jugoslavija. Tada smo se mi prvi put upoznali kao "braca" sloveni koje hoce da zive u istoj drzavi. Kako se Jugoslavija razbila, vi bi trebalo da padnete sada pod Austougarsku, odnosno Madjarsku i Austriju. Sto bi bilo najlogicnije i da se vratite odakle ste dosli. Krajna niti Hrvatska nikad nije bila hrvatska. Postojale su samo administrativne granice, federativne. Mozda ste pobedili u Oluju zbog svojih pajtosa, ali ima vremena...
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Bosanka u zemlji Hrvata

Zodijak
Pol Žena
Poruke 78
Zastava Absurdistan
komunista

koliko ti imas godina ? Smile covjece, tvoje neznanje istorije je uzasavajuce! jel ti jugoslovenski odbor ista govori? a drzava slovenaca, hrvata i srba? (p.s. ne mijesati sa kraljevinom shs)

btw... osporavanjem granica socijalisticke republike hrvatske ti si u stvari rusitelj jugoslavije.... malo se previse citao memorandum sanu?  Smile
IP sačuvana
social share
First they came for the Jews and I did not speak out because I was not a Jew.
Then they came for the Communists and I did not speak out because I was not a Communist.
Then they came for the trade unionists and I did not speak out because I was not a trade unionist.
Then they came for me and there was no one left to speak out for me.

Martin Niemoeller
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Bosanka u zemlji Hrvata

Zodijak
Pol Žena
Poruke 78
Zastava Absurdistan
Drzava i narod Hrvata se jesu odredili prema Oluji.

Za njih je ovaj genocid -- jednako kao i onaj 50 godina ranije, kad su Hrvati najbrutalnije pobili 800.000 Srba, od cega preko 650.000 samo u kompleksu Jasenovac-Gradiska -- "velicanstvenoi dostignuce".

Jer cega se Ljudsko Bice stidi, time se Hrvat ponosi.

jugoslavija je 1963. godine smanjila onaj zvanicni podatak od 1.700.000 zrtava na tlu jugoslavije na 950.000 i takav dokument poslala njemackoj uz zahtjev za reparaciju. znaci po tvojoj racunici od tih 950.000 je 800'000 samo srba? Smile
IP sačuvana
social share
First they came for the Jews and I did not speak out because I was not a Jew.
Then they came for the Communists and I did not speak out because I was not a Communist.
Then they came for the trade unionists and I did not speak out because I was not a trade unionist.
Then they came for me and there was no one left to speak out for me.

Martin Niemoeller
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Drzava i narod Hrvata se jesu odredili prema Oluji.

Za njih je ovaj genocid -- jednako kao i onaj 50 godina ranije, kad su Hrvati najbrutalnije pobili 800.000 Srba, od cega preko 650.000 samo u kompleksu Jasenovac-Gradiska -- "velicanstvenoi dostignuce".

Jer cega se Ljudsko Bice stidi, time se Hrvat ponosi.

jugoslavija je 1963. godine smanjila onaj zvanicni podatak od 1.700.000 zrtava na tlu jugoslavije na 950.000 i takav dokument poslala njemackoj uz zahtjev za reparaciju. znaci po tvojoj racunici od tih 950.000 je 800'000 samo srba? Smile


Ne znam odakle ti takav besmisleni zakljucak.

To uopste ne znaci to sto ti perfidno sugerises, nego da je Nemacka je pobila 900.000 gradjana Kraljevine Jugoslavije, a Hrvatska 800.000 Srba na teritoriji NDH (Bosna, Hrvatska, Hercegovina, delovi Dalmazzije, Republika Srpska Krajina, Republika Dubrovnik...)

A zajedno daju broj od oko 1.700.000
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
@ Tralalalala


Uzmi u ruke Kočovića, Žerjavića ili Vučkovića pa pročitaj kako se došlo do te famozne brojke od 1 705 000 žrtava u Jugoslaviji, koja uopće nije točna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Vidim da ću morati još par odgovora poslati. Nerado se upetljavam u ovakve priče, al evo par kratkih napomena.


@ marniko82

Citat
Ta zemlja je bila srpska vekovima, Srbi su bili vecinsko stanovnistvo dugo, dugo. Na nekoj drugoj temi je Shogun ili Tralala, ne secam se ko (u svakom slucaju potkovaniji u toj materiji od mene), pisao detaljnije o tome koliki "kontinuitet" drzavnosti vasa Hrvatska ima na tim prostorima.

Ako misliš srpska kao da su Srbi na tom području živjeli vijekovima u redu. Ako misliš srpska kao dio Srbije, onda je to netočno, jer "Krajina" nikada nije bila dio Srbije.

E sad, ako je etnički kriterij dovoljan za proglašavanje nekog teritorija vlastitim, zar ne uviđaš da se tim istim argumentom koriste Albanci ma Kosovu. Reci, kada je ono bila seoba Srba? 1690., ako se ne varam. Ne žive li onda već i Albanci na području Kosova vjekovima (više od tri)? Zar bi po tome Albanci imali pravo s Kosovom raditi što žele?  Pa bilo to protiv ustava i svih međunarodnih konvencija? I nemoj sad povlačiti priču o administrativnim granicama itd, itd... to je sve trla baba lan. Naravno da se Albanci nemaju pravo odcjepljivati. Moraju prihvatiti položaj nacionalne manjine u Srbiji i Crnoj Gori, dobiti prava koja ih idu (kulturna autonomija, dvojezične ploče, novine i slično), ali prihvatiti Ustav i granice države u kojoj žive.

A državni kontinuitet malo prelicemjerno koristite. To je kao da ja kažem, pa i današnja Srbija je bila dio Otomanskog carstva, gdje u postojali sandžaci i nahije, i Srbija je također bila rasparčana u njih, pa sad Turska ima svako legitimno pravo da "povrati" teritorij koji joj je pripadao. Taman posla.

Uostalom, ako ćemo baš cjepidlačiti, Hrvatska je postala samostalna 879., a Srbija se oslobodila Bizanta tek stoljeće kasnije (i to samo zakratko), a tek nakon smrti Manuela Komnena 1180. je Nemanja uspio Srbiju trajno osloboditi bizantskog vrhovništva.

I šta to danas znači? Baš ništa. Uzalud nama dična i junačka povijest, kad eto SAD sa ni 300 godina povijesti dominiraju svijetom.



@ komunista


Citat
vi bi trebalo da padnete sada pod Austougarsku, odnosno Madjarsku i Austriju. Sto bi bilo najlogicnije i da se vratite odakle ste dosli. Krajna niti Hrvatska nikad nije bila hrvatska. Postojale su samo administrativne granice, federativne


Ma je li? Već sam nešto rekao u dijelu namijenjenom Marniku82, al ponavljam, po kojem to kriteriju bismo mi trebali pod Austriju ili Mađarsku? Po istom po kojem vi pod Tursku, ili Litva pod Poljsku ili Rusiju, ili Filipini pod Španjolsku ili SAD, ili Kanada pod V. Britaniju ili Tanzanija pod Njemačku.

Ovaj drugi dio oko Hrvatske koja nikad nije bila Hrvatska, malo mi je, ajmo reći nejasan. Evo, uzmi bilo koji udžbenik i pročitaj kojji grad je bio prijestolnica hrvatskog (!) kralja Zvonimira. Knin, naravno.

@ svi

Da budemo jasni, ni ja ne odobravam rat, nasilno mijenjanje granica, protjerivanje stanovništva ili slično. Meni osobno nije drago, što se Jugoslavija raspala na način na koji se raspala, ali morat će te kad-tad suočiti s činjenicom da su vam lagali. Ne mislim pri tom na Miloševića, nego na masu vaših kvazi-stručnjaka tipa Deretića i sličnih, koji vas uvjeravaju da ste nebeski narod, da ste direktni potomci ameba, da su Adam, Periklo, Aleksandar Makedonski, Nabukodonosor, Tutmozis, Ramzes, Platon, Cezar, Vergilije i šta ja znam tko sve ne bili Srbi. Da su svi kontinenti u pradavan vremena bili naseljeni samo Srbima, i da sav svijet postoji samo zato da uništi Srbe i Srbiju. Priznajem da malo previše ironiziram, možda sam malo i preoštar. Ne zamjerite mi. Znam da ste se, nažalost, masu puta susretali sa idiotima s "moje" strane, koji su tvrdili da su Hrvati izmislili ne znam, kotač i vatru.

Ono što želim reći povijest se ne može i ne smije gledati anakrono, tj. prebacivati današnje situacije u davna doba, niti na način na koji nama paše, niti kako bismo mi htjeli da bude ili da je bilo. Naše područje dovoljno svjedoči o tome koliko je nemoguće dokazati takvim argumentima da je samo jedna strana u pravu. Tu je bio i Rim i Bizant, i Bugari i Mađari i Nijemci, i Srbi i Hrvati i Francuzi i Talijani i Turci. Je li Samuilo bio Bugar ili Makedonac? Nikada nećemo znati. Ali znamo da ako je bio Makedonac, nije bio VMRO-vac, ako je bio Bugar nije bio navijač CSKA ili Levskog, tada su te nacionalne odrednice značile nešto drugo. Priče o kontinuitetima, o tome je li neka granica, administrativna, federalna, konfederalna ili državna nas neće odvesti nikuda. Jer vi ćete pričati o Karađorđu i Obrenoviću i kako su oni mačem postigli oslobođenje, o Dušanu koji je raširio Srbiju do maksimuma i po tome imate pravo ne samo na teritorije gdje je on vladao (ma koliko kratko to u stvari bilo), nego i na one nad kojima nije vladao, o Obiliću, o soluncima, o četnicima i partizanima, o .... . Mi ćemo pričati o Branimiru i Tomislavu, Zvonimiru, pričat ćemo o našem državnom kontinuitetu, jer je naša zajednica s Mađarima bila personalna unija, dokazivat ćemo da smo mimo Mađara izabrali Habsburgovce, bit će nam puna usta Supila, Trumbića, Meštrovića i ostalih članova Jugoslavenskog odbora, pričat ćemo o Titu i partizanima... o mnogočemu. Mitologija nikada nije bila strana ni vama ni nama.

A sviđalo se to nekom ili ne, sve je to prazna slama. Hrvatska je imala pravo da se osamostali, imala je obavezu da svim svojim građanima osigura izajamči ista prava. Srbi su imali strah zbog negativnog povijesnog iskustva u Drugom svjetskom ratu, ali su ovaj put pogriješili. Bez da su dobili opravdanje za taj strah, dali su se iskoristiti kao pijuni Miloševićeve igre i onih lokalnih glavešina, koji su ih poveli u zbjeg, prethodno dobro osiguravši svoje obitelji, koji su znali da se Oluja sprema, da Milošević i Srbija neće pomoći, a sve su to zatajili. Koji su odbili sve planove uključujući i plan Z-4 kojim bi dobili svu moguću autonomiju. Zbog njihove sebičnosti, uskogrudnosti i kratkovidnosti stradao je narod. I to je jedina istina. Ne zaboravite da na je na području "Krajine" živjelo samo 40% hrvatskih Srba, pa ipak se (usprkos ekscesima, koji su za svaku osudu) na ostatku hrvatskog teritorija nije ponovio nikakav Jasenovac, nikakve jame, nisu se ponavljale scene kao iz Vukovara, da cijele kolone samo s vrećicama u rukama napuštaju npr. Zagreb, Rijeku ili Split.
Stradanja pojedinaca, dakle malih, običnih ljudi, ne mogu se mjeriti, niti ublažiti pričama tko je kriv, a tko ne, tko više ili tko manje. Politika je igra koju igraju veliki, a mali redovito dobijaju po glavi. Morate priznati da su "krajiški" vođe i njihovi mentori iz Beograda odigrali loše i da su najveći krivci za sve što se dogodilo. Imena im znate. Dakle ne Dušan, ne Karađorđe, ne Miloš Obrenović, ne Tomislav, ne Zrinski  i Frankopani, ne Starčević. Nego ljudi koji i danas žive i boli ih briga za ono što se dogodilo.




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@Laslo

Po toj logici trebalo bi i Dusanovo carstvo da se pomene, koje je bilo pre Turaka. Ali to ti ne odgovara. Antisrpska politiika Hrvata je poznata, nisi ni ti daleko otisao. Logika je sledeca Hrvatska NIKAD nije imala drzavnost pre ovog rata, zato odakle vam pravo da je imate. Mi smo je imali pre Turaka. Tako da uporedjujes nas i vas ne ide. Mi smo vas uzeli kao "bracu" pod nasu zastavu i nazvali drzavu ne SRBIJA vec Jugosalvija. Kraljevina Srba Hrvata i Slovenaca, znaci JEDNAKIH naroda. Posle II svetskog rate iako ste izvrsili genocid nad nama, mi sa vama ostajemo i postavljamo HRVATA, kao lidera. Medjutim, cim se javio demokratski princip, vama to vise ne odgovara, i povampirujete antisrpsku politiku... Verovatno cete je uvek imati, to vam je definicija. To je kompleks manjih naroda. Takav isti kompleks imaju i Ukrajinci, Litvanci, Letonci prema Rusiji....
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Hrvati ne da nece da osude "Oluju", vec ce je uvek velicati, kao podvig nacije sto se oslobocila tolikog broja Srba. Osloboditi teritoriju od hrvatskih gradjana srpske nacionalnosti u par dana je u njihovom bicu podvig za slavlje. Evropa i SAD, "najdemokratskije" drzave i ideali mnogih od nas na ovom forumu i van njega u Srbiji, vide takvu Hrvatsku kao vrlo "demokratsku" drzavu i prihvatljivu za saradnju....

o idealima americke demokratije se najcesce odredjujes ti. negativno ali svoj stav veoma cesto formiras u odnosu na njih. iako su tvoji stavovi prepuni svakojakih klisea simpaticni su mi i ponekad se slazem s' tobom. ovog puta cu se sloziti sa tim da hrvati nikada nece "oluju" doziveti drgacije ma koliko on po svemu bila jedna genocidna akcija podrzana od istih o;nih amerikanaca za koje verujes da neke od nas bacaju u najvise sfere duhovnog zadovoljstva.
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@cenimirius

Drago mi je da se slazemo u necemu. Ne znam sta je klise: boriti se za novo drustvo bez eksploatatora i eksploatisanih, ili podrzavati moderne kapitalisticke "demokratije" bazirane na eksploataciji ljudi. Mada idemo suvise od teme, tako nek ostane na tome da se u necemu slazemo....
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.