Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 15:44:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prednosti i mane ulaska u EU  (Pročitano 45201 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Жути синдром је назив психолошког стања које настаје у ситуацијама у којима долази до зближавања окупатора и жртве. Зближавању окупатора и ...
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D1%83%D1%82%D0%B8_%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC
 Smiley 1 Smile Smile
Sa istog linka
Citat
Назив Жути синдром увео је криминолог и психијатар Нилс Бејерот после ваздушних напада на СРЈ. Жртве су се емоционално везали за отмичаре, па су после оправдавали њихове поступке.
Smile Smile Smile
Inace to se naziva stokholmski sindrom za tvoju informaciju, ovo sto si linkovao je nebuloza. Bombardovanje, zrvte i otmica?  Smile Smile Smile
Anyway, ne videh da ima objasnjenje za nedostatak smisla za humor, pa da ga linkujem  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Mrgec,

Smaraš sa offtopicom. Ako imaš nešto konkretno o prednosti i manama izvoli pa stavi tekst.


sta da ti kazem...offtopic mi je strast uz precutnu podrsku moderatora...a ti me tuzi Smile Smile Smile Smile Smile Smile


naravno da je tebi tesko nesto shvatiti posto si operisan od humora,ali ja sam u mom postu samo skrenuo paznju na tvoju...hmmm...bolesnu opsesiju evropskom unijom...

ti si ovde sigurno postovao tacne podatke i ja ne sumnjam u to....cudno mi je to da ti ne vidis nijednu manu eu...ja ih vidim jako mnogo ali bi bilo bezveze da ih ja ovde navodim...imalo bi vecu tezinu kada bi ti to uspeo da prevalis preko tastature Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ви сте, Евросрби, тотално игубили разум. Рекао је бивши немачки амбасадор Цобел да Србија може да очекује улазак у ЕУ за 20-30 година.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson k800i i D820
Odlicna tema sto pokaziva na prvoj stranici vec kako je drzavama koji su usle u EU....vidi se da im nije toliko uzasno kako su ocekivali, cak im ide veoma dobro!

Sta su prednosti ulaskom u EU:

Sudstvo se sredjuje
Raste broj investicija, a kroz to naravno i novi poslovi se stvaraju.
Zdravstvo se sredjuje
Korupcija takodje kao i kriminalitet

Uz to sve Europa pruza veliku financijsku pomoc u raznim oblastima....

A sve to sam covijek moze da osijeca na svojoj kozi, jer smanjivanje korupcije,kriminala itd. direktno utice na svakodnevni zivot.

Spanija,Grcka,Portugal su sve drzave koje su masovno dobijale novac od EU da sredi svoju drzavu, a danas te drzave od turizma zive bolje nego ikad do sada....a prije EU je Portugal i Spanija bila siromasnija drzava nego danas sto je Hrvatska ili Srbija.

Pogledaj te i Sloveniju kojoj takodje ide veoma dobro...tamo je nezaposljenost veoma mala a place svake godine rastu konstantnu a i gospodarski rast.
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 18:01:57 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
DILEMA: EVROPSKA UNIJA ILI RUSIJA???
Umrli Srbin i Hrvat, te dodju kod Sv. Petra.
'Odakle ste vi momci?', pita ih on.
'Srbija.'
'Hrvatska.'

'Auuuuuu... ma ne morate nista vise da govorite, vi ste nevernici, gresnici..., idete u pakao obojica. Samo, Balkan je malo nedefinisano podrucje, pa imate izbor, hocete li u zapadnoevropski ili istocnoevropski pakao?' rece Sv. Petar.
'Kakva je razlika?' pitaju oni.

'Pa u zapadnoevropskom ujutru pojedes kasicicu govana, i posle si slobodan, a u istocnoevropskom isto to samo sto pojedes kantu govana.'

'Ja sam uvek bio zapadno orijentisan, ja cu u zapadni.' - kaze Hrvat.

'Ma, ja necu na taj zapad majke im ga spalim; daj istok'. - kaze Srbin.

I odu oni tako, i sretnu se posle godinu dana.

'Pa, kako je?' - pita Srbin.

'Ma nije lose, onako, ujutru pojedes ono... Jedva se guta, nije lepo..., al' sta ces, to ti je, sto ti je. Ma, dan i nekako, al kad pomislim sta me ujutru ceka... A kod tebe?' kaze Hrvat.

'Ma, sta da ti pricam, istocna Evropa k'o istocna Evropa. Nekad nema govana, nekad kasni kamion, nekad nema kanti, nekad strajkaju ovi sto dovoze... Nisam ih dosad ni probao.

POUKA: Ko je za EU?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson k800i i D820
Pouka je ta Niska druze da tu nema pouke, sta trebaju ta govna da predstavljaju....?
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Niži troškovi kredita u Europskoj uniji (Vijesnik)

PO KREDIT U DRUGU DRŽAVU

Nova legislativa donijet će praktične prednosti europskim građanima, posebno u području transparentnosti i mogućnosti uvida u uvjete kreditiranja, jer će oni koji podižu kredit imati mogućnost detaljnog uvida u sve segmente kreditiranja u bilo kojoj banci, u bilo kojoj državi članici

Ministri Europske unije u ovaj su tjedan postigli dogovor o novoj direktivi EU usmjerenoj na potrošačke kredite. Ona bi građanima trebala omogućiti lakšu usporedbu uvjeta kreditiranja u bankama diljem Unije, pojednostaviti dobijanje kredita izvan njihove matične države, te što je konačni cilj stati na kraj velikim razlikama u visini kamata u državama Europske unije.

Europski ministri uhvatili su se u koštac s problemom o kojem se u Uniji govori već dulje vrijeme, a radi se o ujednačavanju kriterija odnosno omogućavanju građanima Europske unije da izaberu povoljnije uvjete kredita, jednostavnije otplaćivanje i manje kamatne
stope u bilo kojoj zemlji članici.

Vijeće za tržišno natjecanje koje predstavlja sve države članice postiglo je u ponedjeljak dogovor koji predstavlja svojevrsni kompromis prihvativši prijedlog regulative predsjedavajuće Njemačke za kreditna zaduženja do 100.000 eura. Trenutno je kreditno tržište Eu-
ropske unije sa prometom od 800 milijardi eura godišnje, najfragmentiranije s pozicije nacionalnih država, odnosno prisutna su najra-
zličitija pravila i potrošačka prava u svih 27 država članica Unije.

Njemačka ministrica pravosuđa Brigitte Zypries koja je predsjedala raspravom vođenom u ponedjeljak istaknula je kako će nova legislativa donijeti praktične prednosti europskim građanima, posebno u području transparentnosti i mogućnostima uvida u uvijete kreditiranja, jer će oni koji podi žu kredit imati mogućnost detaljnog uvida u sve elemente kreditiranja u bilo kojoj banci, u bilo kojoj državi članici.

Razlike u kamatama

»Ova će direktiva osigura ti jednostavniji pristup građanima koji puno putuju,kao i onima koji su korisnici usluga internetskog bankarstva da lakše prepoznaju ponudu i prednosti izvan granica matične države i njihovog nacionalnog kreditnog tržišta«, rekla je Zypries nakon sastanka, dodavši ka ko se ne očekuje da će sada većina građana neke države pohrliti u banke susjednih zemalja.

»Za očekivati je da će ve lika većina onih koji podižu kredite to i dalje činiti u najbližoj banci, ili barem u matičnoj državi, no dostupnost
uvjeta kreditiranja svih ba naka diljem Europske unije omogućit će im da argumentirano traže jednake uvijete dobivanja kredita i prisile banke da se prilago de«, naglašava Zypries.

U ukupnim potrošačkim kreditima unutar Europske unije, prekograničnih kredita samo je 1 posto jer su ankete pokazale da mnogi Euro-
pljani nemaju dovoljno informacija o kamatama, uvjetima kredita i stvarnim troškovima kredita u drugim zemljama. Taj podatak jasan
je pokazatelj kako u tom segmentu građani ne koriste prednosti koje pruža zajedničko tržište Europske unije.

Stručnjaci napominju kako bi ovakva odluka mogla potaknuti konkurenciju među bankama da smanje kamatne stope i naknade za kredite. Direktiva koja bi mogla stupiti na snagu 2008. godine, integrirala bi tržište potrošačkih kredita, što bi po većalo atraktivnost kredita u državama gdje su uvjeti bolji, a kamate niže.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Dobro bre ljudi, sta ste se primili odmah. To je samo trebao da bude vic i nista vise.

« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 18:07:36 od niksa517 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson k800i i D820
Evo da vam ja malo o kamatama kazem....

Prijatelj jedan je kupio stan...a kredit nije uzeo kod banke nego kod grada tog gdje je kupio taj stan....a kamata godisnja mu je bila 1%. Znaci djaba skoro.

Ovdje vecina banaka ti nude kamatnu stopu od okoprlike 4,5% effektivno..

@Niksa care dobar je vic, ali ga je netko vec ispricao ovdje.... neznam dali si ti bio to... Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


pomoz'bog Srbima celog sveta,ceo svet jedna Srbija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 92
Zastava Slovenija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens M55
i ja mislim da je srbiji jedina alternativa EU, ne podržujem tu instituciju ali nema druge šanse nego eu, što pre to bolje. jedni kažu Eu ili Kosovo --- ja kažem najpre eu da se srbija ojača i posle i Kosovo to je jedini recept za sve u srbiji i  na tu kartu bi trebali igrati političari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 15:44:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.