Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:32:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Predjela  (Pročitano 8420 puta)
01. Feb 2005, 22:18:08
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 21
Slana torta

Potrebno je: 6 jaja, 6 kašika brašna, so, 1 kašika ulja, pola kesice praška za pecivo,250 gr.šunke,200 gr. kačkavalja,300 gr. majoneza, barena jaja 4 komada,kiseli krastavčići 3 komada.Od 6 jaja,brašna,malo soli, ulja i praška za pecivo ispeći koru, četvrtastu i iseći je na 3 trake.Prvu koru namazati sa majonezom, pospite sitno seckanom šunkom, i kiselim krastavcima.
Preko ide druga kora koju takode namažite sa majonezom i pospite sa 150 gr. rendanog kačkavalja i 3 kom. rendanih jaja. Pokrite trećom korom koju takodje premažite sa majonezom i pospite sa 50 gr.sitno rendanog kačkavalja i 1 rendanim jajetom.Može se iseckati i 1 kisl.krastavac i ukrasiti ili sa barenom šargarepom, napraviti cvetiće i ukrasiti.Ohladiti.

Slika je ovde
http://www.uputstva.co.yu/recepti/predjela/slana-torta.jpg
IP sačuvana
social share
Puno recepata sa slikama je na adresi:
http://www.uputstva.net
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Punjeni paradajz

Potrebno je :

1.   8 paradajza srednje veličine,
2.   200 g pavlake,
3.   100 g rena,
4.   100 g senfa,
5.   200 g praške šunke,
6.   kašičica seckanog peršuna,
7.   8 listova zelene salate,
8.   so, biber.

Paradajze oprati i odrezati poklopce. Meso iz sredine paradajza izdubiti, sitno iseckati i ostaviti na cedilu nekoliko minuta. Paradajz posoliti, pa ga složiti u staklenu činiju na koju ste predhodno položili listove zelene salate.

Nadev: Smešati pavlaku, ren, senf, sitno seckanu šunku i seckani peršun, zatim dodati još biber, so i oceđeno i iseckano meso iz paradajza. Sve lagano, ali dobro promešati.

Malom kašičicom puniti paradajze ovim nadevom, pa ih poklapati njihovim poklopcima i posuti seckanim peršunom. Paradajz pripremljen na ovaj način, služi se kao predjelo ili kao prilog glavnom jelu, tj. uz pečenje ili nareske.



turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Rolne od šunke i rena

Potrebno je :

1.   250 g tanko sečene praške šunke,
2.   200 g rena,
3.   150 dcl slatke pavlake,
4.   4 kašike majoneza,
5.   so, biber,
6.   za dekoraciju malo peršuna
      i nekoliko crnih maslinki.

Umutiti pavlaku, pa dodati ren i majonez, malo bibera, prema ukusu i soli. Promešati i svaki list šunke puniti sa tako dobijenim nadevom i formirati u rolne koje treba slagati na hladan porcelanski poslužavnik.

Dekorisati sa maslinkama i peršunom prema sopstvenoj želji.



turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Milanski rižoto (za 4 osobe)

Potrebno je :

1.   400 gr pirinča,
2.   1 manja glavica luka,
3.   100 gr putera,
4.   1,5 litara vode,
5.   2 kokošje kocke - Podravka,
6.   2 kašikice Vegete,
7.   1,5 dl vina,
8.   1 kašikica šafrana u prahu,
9.   50 gr rendisanog parmezana.

U kipuću vodu stavite kocke za supu i kuvajte oko 5 minuta. Na ugrejanom puteru kratko propržite seckani luk i lagano ga dinstajte zalivajući supom.

Dodajte opran pirinač, kratko ga propržite i dinstajte ga postepeno zalivajući vrućom supom uz neprekidno mešanje. Pred kraj dinstanja dodajte vino, Vegetu, i šafran, a zatim parmezan.

Pirinač poslužite dok je topao uz svežu sezonsku salatu.

Vreme pripreme oko 25 minuta.



turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:32:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.