Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:51:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pravoslavlje ili Evangelizam?  (Pročitano 14455 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia Luvmya 520
eyepheelYU jesi li ti protestant?
Ne, ja sam srpski racionalista i pasivni anarhista.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sto se vise racionalizuje crkva samim tim se vise i potkopava i urusava. Najbolje to vide protestanti. Zato se Crkva se ne smije krojiti prema volji ljudi. Jer tako na kraju krajeva od nje nece ostati nista. Vec se naprotiv covjek mora prilagodjavati crkvi.

Ili si vjernik ili nisi. 
« Poslednja izmena: 17. Jul 2011, 13:35:52 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Nokia ????
@Vuki

Predragoon ti je savrseno objasnio.
Drugo, zar ta prica "svi smo dobri", "svi cemo da te saslusamo" ne deluje kao stereotipna sektaska zajednica? Ne kazem da ce ti oni izvlaciti pare, ali to sto oni pricaju nije sasvim racionalna slika o zemaljskom zivotu. Mora da postoje problemi koji se, ma kakav optimista bio, ne mogu resavati sa osmehom, sto znaci da moras upoznati tugu da bi prepoznao radost. U Pravoslavlju postoji izraz koji se odnosi na ovu pricu da nemaju svetitelje jer smo "svi mi ispravni i pravedni svetitelji". Kaze se da ti "pricaju nauku koja prija usima", i to nije bezveze... Razmisli malo i ne cini gluposti...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
A što ne osnuješ sopstvenu crkvu, na osnovu onoga što ti smatraš da je u hrišćanstvu istina?
Što je neki Martin Luter ili Džozef Smit pozvaniji da to radi od tebe?

ako se ovo na mene odnosi mogu ti reci da bi najidelanija verska zajednica bila hibrid tvrdokornog protestantizma i pravoslavlja,gde bi se duhovnost i racionalnost dopunjavale
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7049
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
ako se ovo na mene odnosi mogu ti reci da bi najidelanija verska zajednica bila hibrid tvrdokornog protestantizma i pravoslavlja,gde bi se duhovnost i racionalnost dopunjavale

Ne, ne...odnosi se na Vuka...
Ja bih, kad si već to pomenuo, ubacio katoličku formu (muziku, arhitekturu, odore) i šerijatski zakon.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7049
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
ako se ovo na mene odnosi mogu ti reci da bi najidelanija verska zajednica bila hibrid tvrdokornog protestantizma i pravoslavlja,gde bi se duhovnost i racionalnost dopunjavale

Ne, ne...odnosi se na Vuka...
Ja bih, kad si već to pomenuo, ubacio katoličku formu (muziku, arhitekturu, odore) i šerijatski zakon u nekim elementima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Smrtonosni Napadac Mladih Ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
Predragoon-e ovo je bilo izbiljno pitanje, tako te molim da mi se ne podsmevas... Smiley Osnivac svake crkve je Hrist Spasitelj... Tako da..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Nokia ????
Vec je krenulo Wink
Ako si jos uvek Pravoslavan, neces reci Spasitelj, ne zato sto je to nepravilno, vec zato sto to nikad neces cuti od nasih duhovnika, to je izraz koji mi ne koristimo, a ti si taj koji je neozbiljan cim trazis odgovor na jedno od najbitnijih pitanja u zivotu, na forumu od totalnih stranaca.

Gde zivis? Ako zelis, mogu da te uputim kod nekih pametnih monaha u tvojoj blizini koji bi mogli bolje da ti objasne...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia Luvmya 520
Osnivac svake crkve je Hrist Spasitelj... Tako da..  Smile
Osnivac svake "hriscanske" crkve je farisej Pavle, on je rekao da je Isus Gospod Bog i da su usta vernika spasitelj,
Rimljanima 10:9-10 " Jer, ako priznaješ ustima svojim da je Isus Gospod, i veruješ u srcu svom da Ga Bog podiže iz mrtvih, bićeš spasen. Jer se srcem veruje za pravdu, a ustima se priznaje za spasenje. "
Rim 10: " Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se. "
Svi koji su ustima priznali da je Isus - "Gospod Bog" zavrsili su u grobu, sto je potpuno suprotno od spasenja.
4000 godina covecanstvo nije znalo za Isusa, zasto bi njihova smrt bila drugacija od smrti onih koji su culi za Isusa
i priznali ga za nekakvog "gospoda boga" ?
Isus je kristalno jasno objasnio da je njegov Gospod i Gospod svih ljudi - njegov Otac, cije je pojavljivanje koje je ispred nas sam Isus najavio, Jovan 20:17 " Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem. "
Matej 21:37-40  Dakle prvo imamo dolazak Sina kojeg ce jevreji ubiti  ; " 37 A po tom posla k njima sina svog govoreći: Postideće se sina mog.
38 A vinogradari videvši sina rekoše među sobom: Ovo je naslednik; hodite da ga ubijemo, i da nama ostane dostojanje njegovo.
39 I uhvatiše ga, pa izvedoše ga napolje iz vinograda, i ubiše.

Zatim imamo dolazak Gospoda Boga - Gospodara ;

40 Kad dođe dakle gospodar od vinograda šta će učiniti vinogradarima onim?

Znaci jedan je covek bio Isus, sa svojim imenom koje nikoga spasilo nije, a drugi je covek Gospod koji ima drugo ime .....
Citat: sez
ako se ovo na mene odnosi mogu ti reci da bi najidelanija verska zajednica bila hibrid tvrdokornog protestantizma i pravoslavlja,gde bi se duhovnost i racionalnost dopunjavale.
Da li bi mogao da navedes bar jednu racionalnost bilo kog religijskog "ucenja" ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Smrtonosni Napadac Mladih Ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
Svakodnevni prolaznice, ova tema je ozbiljna, so getta f'ck outta here...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:51:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.