Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:19:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pravoslavlje i Reinkarnacija  (Pročitano 1678 puta)
11. Maj 2010, 17:30:10
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.20)
U poslednje vreme price o reinkarnaciji se sire! Ona nije vise tabu tema i ljudi pocinju polako da upijaju sve te informacije i mnogo njih pocinje sebe da preispituje da li i sami veruju u nju!
Zanima me vase subjektivno misljenje o ljudima (ili ste to mozda i vi :)  )koji se izjasnjavaju kao Pravoslavci i koji veruju u Reinkarnaciju.  Da li je, po vasem misljenju, moguce pomiriti ta dva verovanja.  Ako mislite da jeste, mozete li odvojiti koji minut vise i zapisati kako i zasto!?

Ako vas zanimaju moji razlozi za nastanak ove teme. . . Pisem diplomski o tome i vase odgovore bih iskoristila u vidu ankete. . . Pa ako ste dobre volje i zelite da mi pomognete. . . samo napred. . . raspisite se. . . a ja cu uzivati da sa vama komentarisem o tome i citam vase odgovore! Hvala vam unapred!! :)  :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Pravoslavci kao i ostali "hriscani" veruju u vecni zivot u telu koje nije ovo u kojem smo rodjeni nego u neko telo koje nije raspadljivo " A ovo govorim, braćo, da telo i krv ne mogu naslediti carstvo Božije, niti raspadljivost neraspadljivosti nasleđuje. Ujedanput, u trenuću oka u poslednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti. " Reinkarnacija je verovanje u nanovo radjanje u ovom telu u kakvom smo i rodjeni.
Ako neko vec veruje u "hriscansko" verovanje onda nema logike da u isto vreme veruje i u reinkarnaciju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.20)
Hvala...samo cu dodati da je Hriscanstvo priznavalo reinkarnaciju do 553. godine kada je car Justinijan na svoju ruku odlucio da ga ukine...to mozes pronaci u svakom validnom istorijskom dokumentu na tu temu... ...upravo zbog ove cinjenice je sve to zanimljivo... Smiley
« Poslednja izmena: 11. Maj 2010, 19:52:48 od AsocijacijaNaMene »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Sony xperia
@AsocijacijaNaMene

Neka te ovaj link asocira da kliknes i vidis temu:
http://forum.burek.com/reinkarnacija-inkarnacija-t477941.400.html
« Poslednja izmena: 11. Maj 2010, 21:30:42 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:19:21
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.