Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li je pravedno da Bajramović dobije penziju iako nije plaćao poreze i doprinose
treba da dobije penziju jer mu duguje država za tantijeme
treba da dobije penziju jer je priznati umetnik, ali i da odgovara za utaju poreza
ne treba da dobije penziju jer je nije uplaćivao a mogao je
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pravo na penziju za zaslužne umetnike - Da ili Ne  (Pročitano 8348 puta)
Jet set burekdzija


Zemun nije Beograd!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7696
Zastava Zemun, Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N8-00
Rasim Ljajić uručio novčanu pomoć Šabanu Bajramoviću
Autor: FoNet | 04.06.2008 - 15:18

Republički ministar za rad i socijalna pitanja Rasim Ljajić uručio je danas jednokratnu novčanu pomoć internacionalnom kralju romske muzike Šabanu Bajramoviću koji je zbog bolesti ostao bez sredstava za život.

Šaban Bajramović




"Živim žalosno. Posle 40 godina mog rada niko mi nije otvorio kapiju i pitao me kako sam i kako živim. Ja sam težak srčani bolesnik i jedva hodam. Nemam nikakvih stalnih prihoda".
"Ne krivim nikoga za svoju sudbinu, ali sam bio umetnik koji je pevao Titu, Bembeli i Indiri Gandi. Valjda sam zaslužio neku nacionalnu penziju pošto su me proglasili kraljem romske muzike", rekao je Bajramović i dodao da već tri godine ne radi i da povremeno peva na svadbama i na po nekom koncertu.
Bajramović, kome je pre nekoliko godina ugrađen bajpas trebalo je da u Novom Sadu snimi film, ali mu je pozlilo i morao je da se vrati u Niš.
"Ćerke mi šalju po 50 evra za lekove. Ali ja ne mogu da hodam tako da mi je potrebno po 500 dinara kako bi otišao taksijem kod lekara. Pravo na penziju nisam stekao pošto sam uplatio samo 10 godina radnog staža i nemam para da uplatim preostalih pet godina", rekao je on.

Ljajić je obišao Bajramovića i uručio mu jednokratnu novčanu pomoć u visini od 100.000 dinara. Ljajić je obećao da će država učiniti sve da preko Centra za socijalni rad u Nišu dobije socijalnu pomoć i da će mu pomoći da ode u Beograd na lečenje.
"Šaban Bajramović je umetnik koji je poznat i van granica Srbije. Nažalost on živi teško sa teškom bolešcu. Ostao je bez primanja i ne može da radi i mi ljudski nastojimo da pomognemo jednom velikom čoveku i umetniku i da animiramo celo društvo i državu da pomognu i njemu ali i drugima koji su u sličnoj situaciji", reao je Ljajić .
Šaban Bajramović je uvršten među 10 najboljih džez pevača u svetu, a proglašen je i za počasnog građanina Niša.

Blic

Svi znamo kako se lepo zarađivalo po svadbama i proslavama, ispraćajima i tezgama u inostranstvu. Postavlja se pitanje da li je čovek koji sam sebi u tom trenutku nije uplaćivao socijalno i zdravstveno, a sad očekuje nacionalnu penziju zaslužan građanin, ili grebator koji je proneverio porez u ogromnim iznosima, a sad bi nešto na šta nema pravo. Da li su magarci oni koji svaki mesec odvajaju od plate, ili je možda država na ime tantijema dužna Bajramoviću mnogo više od penzije i socijalnog.

Tema je bila pravo, apsolutno ne mržnja prema tom čoveku. Žao mi je. Molim da se tema zaključa.

Preminuo pevač Šaban Bajramović
Autor: Beta | 08.06.2008 - 15:50



Romski pevač Šaban Bajramović preminuo je u nedelju u Nišu od posledica infarkta, potvrđeno je agenciji Beta na kardiološkoj klinici Kliničkog centra Niša. Bajramović je preminuo oko podneva u koronarnoj jedinici te klinike gde je primljen ranije danas.

Šaban Bajramović je bio najslavniji i najpopularniji romski pevač, kompozitor i pesnik. Rođen je u Nišu 16. aprila 1936. godine. Prvu ploču snimio je 1964. godine. Snimio je oko 20 albuma i pedesetak singlova, a napisao je i komponovao oko 700 pesama.

Više od 20 godina predvodio je sastav Crna mamba. Na lični poziv Nehrua i Indire Gandi nastupio je i u Indiji, gde je zvanično proglašen Kraljem svetske ciganske muzike. Kao glumac pojavio se u filmovima "Nedeljni ručak" i "Anđeo čuvar" Gorana Paskaljevića, "Gypsy Magic" Stoleta Popova i "Crna mačka, beli mačor" Emira Kusturice.

Blic


.... no comment  Smile Smile Smile

a i svi oni ostali koji su odma poceli da kenjaju..... sram vas bilo!!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Tema zakljucna na zahtev.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.