Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:41:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pravi vernik  (Pročitano 12193 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 335
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.3)

  da, biti Bog mi to svi tako jako zelimo 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Nije u pitanju želja, u pitanju je mogućnost.

Nije u pitanju biti Bog, nego biti ujedinjen sa Bogom.

Tijana
« Poslednja izmena: 27. Maj 2007, 07:46:13 od Tijana2012 »
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 335
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.3)

Bog je svemocan, i transcedentan i inanentan u isto vreme, mi to nikada ne mozemo postati. Mozemo postati Bog u smislu, kao stopiti se sa Braman, ali ipak Bog i pokraj to ostaje odvojen kao licnost, ko bi to svatio.   Smile
Mi mozemo postati savrseni ali ne i Bog
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46917
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Nije u pitanju želja, u pitanju je mogućnost.

Nije u pitanju biti Bog, nego biti ujedinjen sa Bogom.

Tijana

Tijana, stvarno si princeza  Smile



 Mi mozemo postati savrseni ali ne i Bog

Jedino je Bog savršen, sve ostalo nije.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Blagodarim
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Ja nisam  Smile uopste vernik. Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 335
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.8.1.3)

ma jesi i to najveci. tvrdim  Smile

Magik master, mi mozemo postati savrseni u smislu da mozemo dostici nasu punu samorealizaciu, ali to nikako ne znaci da cemo postati Bog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Navodno kazem da ni Bog nije savrsen, jednostavno zivimo u promasenu svetu. A taj promasaj, bozji, zato je bitan da ne budemo dosadjivali i da patimo i da uzivamo u lepotu nasu voljenima , sa jednom recom zivimo. A taj promasaj je i kod hindusima pojavljuje kad iz Maha Visnu izadje bezgranicno svetove iz njegova tela, kad izdahne a kad udahne koji svetovi su bili manje uspeni unistavaju se, zajedno sa Maha Brahmom ko sedi unutra i najveci Bog u jednu svetu.
A u Eonski stvarivanju sveta isto je rec o promasaju.
Zato je bitno taj promasaj jer tako svatimo da smo odgovorni, al po mene to bi bilo moguce i bez mitova, ako toliko puno institucija ne bi ziveo iz stvarivanju mitose. A bbb108 hvala tebi Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Čitao sam knjigu: "Šta radiš kad te niko ne gleda"?

Možda tada, kada mislimo da smo sami, se pokazuje u koga mi verujemo.

A (iz perspektive pravoslavnog vernika) u reči 'hrišćanin' se krije reč 'hristolik' tako da ...
To bi bio odgovor za onog koga interesuje kako biti ta 'vrsta' verujućeg čoveka.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Žena
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3


 Mi mozemo postati savrseni ali ne i Bog

Jedino je Bog savršen, sve ostalo nije.



Ali zar nije Bog stvorio nas? I zar ne piše "Čiste su oči tvoje da ne možeš gledati zlo" (Avakum 1:13) što znači da Bog stvara sve savršeno, jer kako može Bog koji sve stvara od sebe (Jovan 1:3) stvoriti drugačije. Ali zato što nam je dao slobodnu volju mi možemo da sebe "pokvarimo." Ali isto tako imamo mogućnost da se vratimo na pravi put i postanemo opet savršeni, ne u ljudskom smislu savršenosti koja je u dualističnoj suprotnosti nesavršenosti, nego u smislu nevinosti. U tom smislu biti savršen ne znači da je čovek bez ljudske greške, ali znači da mu je srce na pravom mestu i to je ono što je najvažnije (Blaženi su čisti srcem, jer će oni Boga gledati - Matej 5:8).

Citat: bbb108
Magik master, mi mozemo postati savrseni u smislu da mozemo dostici nasu punu samorealizaciu, ali to nikako ne znaci da cemo postati Bog.

A šta znači samorealizacija?

Na kraju krajeva samorealizacija je spoznavanje onog pravog JA koje je u tebi i koje je deo Boga. To ne znači da si ti Bog u celoj količini, već da spoznaješ sebe kao kap vode koje je deo okeana koji je Bog. Jer u kapi vode su sve osobine okeana, samo ne količina.

A za one koji mi ne veruju ili misle da je ovo jeres ili bogohuljenje, preporučujem da pročitate pažljivo Bibliju.

"Rekoh: Bogovi ste, i sinovi Višnjeg svi." Psalmi 82:6

"Isus im odgovori: pokazao sam vam mnoga dobra dela od Oca; za koje od tih dela bacate kamenje na mene? Odgovoriše mu Judeji: za dobro delo te ne zasipamo kamenjem, nego zbog hule na Boga, što se ti - kao čovek - gradiš Bogom. Odgovori im Isus: zar ne stoji napisano u vašem zakonu: »Ja rekoh: bogovi ste«? Kada one naziva bogovima, na koje se odnosi reč Božija - a Pismo se ne može razrešiti - zašto vi kažete da huli na Boga onaj koga je Otac posvetio i poslao na svet, - što sam rekao: ja sam Sin Božiji? Ako ne činim dela svoga Oca, ne verujete mi. A ako ih činim, verujte delima, ako meni ne verujete, da saznate i poznajete da je Otac u meni i ja u Ocu." Jovan 10:32-38

Isus je znači bio samorealizovan čovek, jer je video sebe kao deo Oca. Da li to znači da je manje važan? Ne, nasuprotno, jer nam je pokazao kako i mi možemo biti, jer više nije zlatno tele oko koga igramo nego uzor za sve nas, u kojim koracima možemo i mi hodati. Zašto bi uopšte i govorio "Hajde zamnom" ako je on tako drugačiji od nas u suštini i niko drugi ne može biti kao on.

Isus nije nikad ograničavao šta može Otac kroz njega da čini. A ako ga mi tako ograničavamo, da li ćemo ikada biti zaista samorealizovani, ili ćemo samo upasti u neku drugu klopku dualistične svesti?

Tijana
IP sačuvana
social share
Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and it shall be opened unto you

Pitajte i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:41:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.